154 Shares 8267 views

Symbole stanu Panamy. Flaga i jego historia

Panama łączący Ameryce Północnej i Południowej, jest znany z tytułowej kanał łączący Pacyfik z Atlantykiem i jest arcydziełem inżynierii z początku XX wieku. Wzdłuż brzegów wyspy są liczne, są one o 1600 górski krajobraz tworzą chłodniejsze i wilgotne lasy tropikalne i sawanny.


ciekawostki

Nazwa „Panama” na jednej z indyjskich dialekcie oznacza „miejsce, gdzie dużo ryb.” Nawiasem mówiąc, kapelusz o tej samej nazwie pojawił się tutaj. Pionierami tej dziedzinie są w językach hiszpańskim, który przybył tu w 1501 Wiele różnych grup etnicznych, które istniały tam w tym czasie, a obecnie mieszkają w Panamie, na przykład, tribal Indianie guna. Teraz oni zamieszkują indyjska prowincja są zaangażowani w rolnictwie, łowiectwa i rybołówstwa z ciasta, które są wykonane z drewna.

Wspólnota przyjęła tryb, który po ślubie człowiek poszedł do życia w rodzinie żony, która składa się z dużej liczby krewnych, i pracował z nimi. On i jego żona móc opuścić dom i mieszkają osobno tylko wtedy, gdy mają córkę.

W kraju nie było mieszanką różnych kultur i ras. Rdzennych mieszkańców, którzy żyją z Europejczyków, stanowią znaczną część populacji. Językiem urzędowym jest hiszpański.

Turystów odwiedzających ten kraj, należy zaoferować rejs po słynnym kanałem, a będzie to niezapomniana podróż. Wiosłował przez trzy mosty, które łączą obie Ameryki, podróżni będą mogli podziwiać owoc pracy setek pracowników i inżynierów, to jest naprawdę cud inżynierii, który, nawiasem mówiąc, przynosi wiele pieniędzy do kasy Panamy.

bandery

Oficjalnie flaga została przyjęta w grudniu 1903 roku po tym jak kraj uzyskał niepodległość od Kolumbii. Panama flaga ma kształt prostokąta, a odsetek wynosi 2: 3. Płótno jest podzielona na 4 równe części, pokazuje gwiazdy.

Powstaje pytanie, ile gwiazd na fladze Panamy i że prostokąty symbolizują? Niższa niebieski prostokąt reprezentuje wody Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego, który myje Panamy. Górna biały prostokąt, w którym przedstawił pięcioramienna gwiazda kolor niebieski symbolizuje spokój. Takie białego prostokąta znajduje się na dole i na górze – czerwony prostokąta. Kolor czerwony oznacza pamięć o wielu patriotów, którzy oddali swoje życie dla suwerenności Panamy.

Flaga ma tylko 2 gwiazdki, które symbolizują nienaruszalność prawa, władzy (czerwona gwiazdka) i czystości myśli ludu Panamy (niebieska gwiazdka).

Historia flagi

Konstytuanta zatwierdził aktualną narodowym symbolem Panamy. W 1925 roku zapadła decyzja zapisane w prawie. Każdego roku Dzień Flagi obchodzony jest bardzo uroczyście. Jest to święto dumy i chwały narodu Panamy. Flaga nie zawsze była podzielona na prostokąty. W 1823 roku, miał 13 pasm: 6 były żółte, a 7 – czerwony.