639 Shares 1558 views

Pomoc bojowy pojazd „Terminator”. BMPT "Terminator": opis,

Niestety, w ciągu ostatnich 20 lat, nasze siły pancerne wielokrotnie wykorzystywane w najbardziej niefortunnych sytuacjach dla nich, dlaczego tankowców przewożących ciężkie straty w sprzęcie i personelu. Pod wieloma względami jest to związane z faktem, że MBT używane w środowiskach miejskich, bez satysfakcjonującego pokrycia ich grup piechoty. W zasadzie wszystko to myślenie jest nadal radzieccy konstruktorzy, maszyna została utworzona, a następnie otrzymał głośne pseudonim „Terminator”. BMPT, czyli walki wsparcia zbiornika pojazdu, miał towarzyszyć jednostek pancernych przewidzianych stripping miast i powstrzymania aktów wroga granatem i operatorów kompleksów rakietowych, będąc w ścisłej współpracy z piechoty.


Trzeba powiedzieć, że rozwój tej technologii zostały rozpoczęte w ZSRR, nawet podczas kampanii w Afganistanie. Następnie mamy jaw nieprzyjemne cechy krajowego BMP-1/2, który jest zbyt łatwy do wzbudzania nawet od dużego kalibru karabinów maszynowych, a jednak musiał działać w warunkach „zbiornik”, za który teoretycznie ten pancerz został zaprojektowany (nawet częściowo). Pierwszy model BMPT „Terminator” (maszyny zdjęcia można zobaczyć w artykule) o nazwie „Viper”, ale po upadku ZSRR nie wszystko było do niego.

podstawowe informacje

Doświadczenia ostatnich lat (zwłaszcza działań Amerykanów w Iraku) pokazuje, że w rozliczeniach dobrze wyposażone pojazdy bojowe piechoty i transporterów opancerzonych w ich skuteczności bojowej w żaden sposób gorsze, a czasami lepsze od czołgów. Wynika to z faktu, że ich broń jest znacznie lepiej nadaje się do identyfikacji i eliminacji wroga, uzbrojony w ciężkich broni przeciwpancernej. Ponadto doświadczenie pokazuje, że w przypadku lekkich pojazdów opancerzonych wyłożone wroga rzadko używa drogich systemów anti-tank, wolą korzystać z ciężkich karabinów maszynowych. W tym przypadku, załoga tego samego BMP często przeżywa i sprzęt towarzyszący wykrywa decover ogień i zniszczyć wroga.

W tym celu, siły NATO wolą używać ciężkiej piechoty pojazdy bojowe, aw naszym kraju w tym celu specjalny maszyna została powołana dawno temu, „Terminator”. BMPT ten pozwala nam rozwiązać szereg misji bojowych.

Co to jest?

Po raz pierwszy w tym techniką „Rosoboroneksport” wykazał na międzynarodowej wystawie z powrotem w 2011 roku, ale została ona założona znacznie wcześniej. To urządzenie, które posiada pełny zestaw broni dla ochrony przed bronią ppanc, a także mający potężne „diagnostyczny” System przeznaczony do wykrywania i niszczenia zakamuflowane personelu wroga. Ta sama technika może być używana do niszczenia nisko latające cele, w tym śmigłowców bojowych i transportowych, a trutnie. Ze względu na to, co samochód otrzymał „za granicą” nick „Terminator”? BMPT to naprawdę nie ma odpowiednika w skali światowej, ale ponieważ jest tak nazwany przez zachodnie media, podziwiając rosyjskie cechy nowości.

Co to znaczy?

BMPT przeznaczony jest do pracy w ramach jednostek piechoty zmechanizowanej, opancerzonych i piechoty. Ale jego głównym zadaniem – identyfikacja i likwidacja broni wroga, mając bezpośrednie zagrożenie dla zbiorników. Maszyna główny pistolet – 10-mm armata 2A70 OPU, do którego przyłączony jest imponującą amunicję – pozwala skutecznie tłumić cel różnych typów w odległości do pięciu tysięcy metrów, a także równą walkę, nawet z ciężką zbroję wroga.

Tak więc, na odległość do 2500 metrów BMPT może skutecznie walczyć nawet z czołgami. Zamontowany na wieży 40-mm granatnika pozwala personelowi zniszczyć wroga w odległości do dwóch kilometrów. Broń ta ilustruje układ BMPT „Terminator”. Model ( „Star” TV pokazać je w jednym z wydań) umożliwia wizualizację i sprawdzenie zasadności mocą standardowych broni.

Jeśli istnieje potrzeba, aby pokonać wroga ciężką zbroję z odległości pięciu kilometrów, rakiety używane „Arkan”, rozpoczętego przez podstawowego instrumentu. W tym samym celu na pokładzie jest zamontowany ATGM „Kornet” pociski, które są w pojemnikach o ochronę przed pociskami i odłamkami. W obu przypadkach jest to możliwe, aby skutecznie pokonać nie tylko czołgi, ale także helikoptery wroga w odległości do czterech kilometrów (przy założeniu, że ich ruch wzdłuż pochylonej ścieżki).

Cechy nowego samochodu

Na testach państwowych oceniano możliwość porażki zatrudnieniu wroga poprzez wykorzystanie wszystkich systemów uzbrojenia. Już pierwszy prototyp BMPT „Terminator”, a następnie udało się przekonać wszystkich. Wyniki testów były doskonałe. Głównie ze względu nie tyle moc broni, wiele nowoczesnego kompleksu urządzeń nadzoru, które do tej pory instalowane tylko na najnowszych czołgów krajowych (i to tylko w wersji eksportowej). Pełna gama broni pozwala na jednoczesne odpalenie na trzech bramek.

Zatem, w sytuacji bojowej, każdy członek załogi może wykonywać swoje zadania. Z tego powodu, nawet prototyp BMPT „Terminator” (6 poziom ochrony pancerza, przy okazji), wykazały bardzo wysoki stopień skuteczności bojowej, do których nie zawsze trzymać się nawet zbiorniki figury.

Troska o życie załogi

Szczególnie ta maszyna wyróżnia się ze względu na zwiększone zagrożenie dla bezpieczeństwa załogi. Stosunkowo niewielkie rozmiary i mała myśl zabarwienie zapewnić jej widoczność na polu bitwy. BMPT „Terminator”, który ma na zdjęciu w artykule, jest wyposażony w wbudowaną ochronę dynamiczną, która jest kilkakrotnie zwiększa szanse przeżycia załogi podczas ostrzału skumulowanego amunicji. Jest również aktywnym systemem ustawiania ekranów dymnych. Dzięki jej zastosowaniu techniki mogą być ukryte nie tylko z wizualnego wykrywania wroga w warunkach bojowych, ale także znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo jej niszczenia pocisków z aktywnych systemów naprowadzania. Istnieje również możliwość zakleszczenia dla systemów artyleryjskich z systemami naprowadzania laserowego do celu.

Pokładowe urządzenia projekcyjne są w pełni pokryta ekranami dynamicznej ochrony. W połączeniu ze zdalnym kratowych ekrany, które zostały opracowane w Instytucie Stali, pozwala na maksymalne przetrwania BMPT „Terminator”. Reprezentacji modelu tego urządzenia, który wielokrotnie wykazał w telewizji, pozwala oszacować ciało książki.

Cały zapas paliwa jest również dostępny w jakościowo opancerzonych przedziałów wewnątrz obudowy. Podobnie jak w płycie, surowy występ całkowicie zamknięty kratowych ekranów. Nawet z prawdopodobieństwem penetracji pancerza uderzenia jego fragmenty załogi zredukowane do minimum, ponieważ w całej objętości wewnętrznej komory wojsk specjalnych ekranów wyłożonej tkaniny, które chronią ludzi w łonie BMPT. „Terminator” rysunki (ogólne), które mogą pojawić się w mediach, pokazują, że wskaźnik przeżycia mężczyzn w tym samochodzie z pewnością nie jest niższa niż we współczesnym zbiorniku.

Mobilność i zwrotność

Pomimo jej nałożeniu masy i książki, maszyna posiada doskonałą zwrotność i mobilność. Jest to możliwe przez umieszczenie znacznie ulepszony silnik wysokoprężny o pojemności 1000 litrów. a. Nie turbodoładowanie, chłodzenie – ciecz, podwozie i skrzynia biegów – stare, sprawdzone modele czasowe, które zapewniają największą gładkość. Jeśli spojrzeć na układ BMPT „Terminator” (model 1:35), staje się oczywiste, że transmisja pochodzi z rodziny czołgów T-72/90 jest praktycznie niezmieniona.

Jedną z głównych cech nowej maszyny jest jej modułowość. Z powodu tej walki jednostki mogą być montowane na niemal wszystkie rodzaje produkcji podwozia zbiornik w ZSRR i Rosji. Producent twierdzi, że mogą one również być umieszczone na stosunkowo lekkich pojazdów bojowych piechoty, a nawet niskim tonażu statków morskich. Jednakże konkretna możliwość korzystania z urządzenia, a jego modyfikacje ujawnienia tylko raz.

W każdym razie, obecnie dostępne dane wskazują, że masowe zastosowanie tej technologii w siłach zbrojnych będzie znacznie zmniejszyć straty, zwiększyć sprawność i skuteczność walki dywizje piechoty i wojsk pancernych. Innym obiecującym jest nowy „Terminator”. BMPT-72, które mają być dokładne.

BMPT-72

Jak można się domyślić z tytułu, główną różnicą w stosunku do poprzedniego modelu jest stosowany typ podwozia. Należy uczciwie powiedzieć, że nawet pierwszy model BMPT „Terminator” i bez, który został stworzony na podstawie zaawansowanych zbiorników technologicznych i T-72, ale wtedy jeszcze zdecydował się skorzystać z bardziej zaawansowanych T-90. Twórcy są z powrotem do pierwotnej wersji: T-72 zapasy wcześniejsze modyfikacje jest wiele, ale nie mniej ważne, jeśli zajdzie taka potrzeba w „Terminator” produkcji masowej. Ponadto stary T-72 uzbrojone są w kilkudziesięciu państwach, które mogą być zainteresowane kupnem BMPT „Terminatora”. Zdjęcia z tej techniki, które regularnie pojawiają się w zachodnich mediach, pośrednio potwierdzają ten fakt.

Charakterystyka drugiej generacji

Producent twierdzi, że masa drugiej generacji maszyn wynosi 44 ton. W zależności od konkretnych modyfikacji do zbiornika, który jest wykorzystywany do konwersji mocy zestaw silnika w zakresie od 800 do 1000 litrów. a. Maksymalna prędkość na autostradach – 60 km / h na trudnym terenie – między 35-43 km / h. Z jednej napełniania maszyna może dochodzić nawet do 700 km.

W przeciwieństwie do tego, BMP-2 i BMP-3 nawet, że w przeciwieństwie do doktryny wojskowej stosowanych w naszym kraju, jest po prostu nierealne używać obok zbiorników, BMPT może również być stosowany w pierwszym rzucie. W tym przypadku będą zadowoleni nie tylko cysterny ale również dostarczyć statki: w rzeczywistości działa „Terminator” nie różni się od T-72, tak że kwestia części zamiennych nie powstaje.

Można natychmiast zauważyć, że BMPT ( „Terminator” potwierdza rysunku) jest znacznie twardsze „czysty” T-72 na początku serii. Wynika to z instalacją nowych jednostek bojowych i systemów zabezpieczeń. Czoło i boczne płyty są zamknięte dynamiczne ochrony. Komora silnika jest ponadto wyposażona w listwy, które zapobiegają uszkodzenia skumulowane granaty. Wreszcie, aby utrudnić korzystanie z ATRA są systemy i zapraw do uwolnienia dymu granat zacina.

Uproszczenie i standaryzacja produkcji

Ponieważ produkcja nowego samochodu został w dużej mierze uproszczony model ten ma dość zauważalne różnice w stosunku do poprzedniej wersji. Załoga zawiera tylko trzy osoby: dwóch pracowników oczyszczone granat i broń, pozostawiając kierowcy, dowódcy i strzelca. Środki te pomogły znacznie uprościć konwersję starych zbiorników jak wolumen Planowanie zabronevogo pozostaje praktycznie niezmieniona. Wreszcie, nie ma dwóch ludzi znacznie uprości zarówno szkolenie załogi i wykorzystania maszyn bojowych.

Uzbrajania Druga modyfikacja

Podobnie jak w poprzednim przypadku, pełna gama broni zamontowany na wieży. Na ogół sam BMPT „Terminator” uzbrojenie, który jest ujawniony w artykule, że jest w pełni zintegrowana ze standardową narzutu, T-72, bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian do ciała. Praktycznie cały sprzęt i broń wieżyczka jest całkowicie identyczna replika pierwszego „Terminatora”. Ale istnieją pewne szczegóły techniczne, które znacznie poprawić bezpieczeństwo i bojową przeżywalność maszyny. Szczególnie zauważalne jakość kuloodporny książka każdy i wszystkie elementy wykonane na pancerzu.

Głównym atutem – dwa 30-mm armata 2A42 że niezawodnie pokryte obudowę pancerny. Ich łączna ammo – 850 pociski. Gun „wszystkożerne” do fotografowania można użyć dowolnego muszle 30 mm produkcji krajowej. Wypalanie może odbywać się w dwóch trybach: szybkość wypalania, gdy instrument minut sprawia, ponad 500 zdjęć i zwolnić, gdy kurs nie przekroczy 200-300 pocisków na minutę. Bezpośrednio nad armat znajdujących pistolet PKTM, amunicji, która wynosi 2100 sztuk amunicji. W środowisku miejskim bojowych, jest niezwykle przydatna do lepszego zabezpieczenia BMPT-72 „Terminatora”.

Inne ulepszenia

Pierwszy model był dużo zastrzeżeń, której istotą był słabo chronionych ATRA. W tym czasie kontrolowany przeciwpancernej środki umieszczone w dwóch osłon pancernych również, wewnątrz której może być 9M120-1 lub 9M120-1F / 4 pocisków. mogą skutecznie zniszczyć ciężki pancerz wroga w odległości sześciu kilometrów. Control System – B07S1. Jego praca jest dobrze opisane w prezentacji BMPT „Terminator” z „gwiazdami”.

Są widoki na strzelca i dowódcy pojazdu bojowego, w system obserwacji obejmuje także dalmierz laserowy. W celu ułatwienia kierowania i zwiększyć skuteczność walki z beczki jest stabilizatorem i komputer balistyczny wysokiej jakości. Dowódca maszyny może użyć broni przy użyciu obrazowania termicznego lub kanał telewizyjny. Pole widzenia jest stabilizowana w dwóch płaszczyznach. Dowódca ma także własny dalmierz. Strzelec wzrok jest dostępny z kanałów optycznych i termicznych obrazowania. Zgodnie z charakterystyką dowódcy, jest to równoważne, ale posiada specjalną ścieżkę laserowy do prowadzenia pocisków.

Ponieważ urządzenie jest naprawdę ustalone normalne zabytków nowoczesnym poziomie, dowódca ma potencjał, aby wykryć wroga w odległości pięciu kilometrów. Nocą, odległość ta zmniejsza się do 3,5 km. Mamy możliwość Strzelec celu wykrycia tych samych celach. I to się podoba, jak wielu krajowych T-72, które są w siłach zbrojnych, strzelec ma najlepsze warunki do pracy niż nawet dowódcy, który po prostu nie można zobaczyć, co jest dostępne przez podwładnych.

Na perspektywy rozwoju nowych

Natychmiast po pojawieniu się nowego sprzętu na targach przedstawiciele Ministerstwa Obrony mówił o swoich potencjalnych klientów. Wszyscy mają silne przekonanie, że urządzenie znajdzie swoich klientów. Jednym z głównych skrótami BMPT bazie podwozia jest wypożyczony z niewymagających solidnie i T-72. Ponieważ te zbiorniki są eksploatowane wszędzie, klienci nie muszą wydawać pieniędzy szczególnie dla przekwalifikowania inżynierów i załóg.

Interesującą cechą nowej technologii jest nadal na tym, że został zaprojektowany nie tylko z punktu widzenia budowy nowych maszyn, ale także z myślą o modernizacji istniejących zbiorników na ramionach. Istnieje również oficjalne informacje od producenta, który mówi o gotowości dostarczenia klientom nie tylko gotowe maszyny, ale także zestawy do konwersji z zespołem inżynierów, które można przekształcić stary T-72 na miejscu. Po pierwsze, takie podejście będzie kosztować kilka razy tańsze. Po drugie, na miejscu specjaliści będą mogli lepiej dostosować się przebudować swoją technikę pod lokalnych realiów.

Ewentualne wady i roszczenia

poziom ochrony, jeśli porównać tę wartość z poprzedniego modelu, utrzymała się na podobnym poziomie. Hipotetycznie, negatywną rolę wciąż może odgrywać odrzucenie automatycznych granatników. Ale ta sytuacja raczej nie będzie w stanie odstraszyć potencjalnych klientów. Ogólnie rzecz biorąc, niektóre z zastrzeżeń w kierunku pierwszego „Terminatora” tylko jeszcze zredukowane do faktu, że jest głupi, aby utrzymać dwóch dodatkowych członków załogi ze względu na 40-mm granatników. I to nie tyle skuteczność walki z bronią, która jest bardzo wysoka, aw rogach ograniczonej ingerencji.

W zasadzie, charakterystyki lufy broni i rakiet na tym modelu nie jest gorszy niż stojąc na jego poprzednik, tak, że roszczenia w tej kwestii nie powinno być. Pod wieloma względami jest to spowodowane faktem, że twórcy naprawdę starał się nie tylko do opracowania prostego projektu konwersji zbiornik, ale także wziął pod uwagę wszystkie komentarze na poprzedniej wersji. Sędzia dla siebie: przy minimalnym wysiłku i kosztach przekształcenia starego samochodu na nowy próby broni – co może być lepiej?

Nawiasem mówiąc, prawdą „świeci się” nowego samochodu, nawet w grze Armored Warfare. BMPT „Terminator” wyraźnie „wciśnięty” na międzynarodowym rynku broni, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych zasobów multimedialnych. Jednak w „prawdziwym życiu” wszystko w porządku zostały już przeprowadzone badania dziedzinie nowych technik, których wyniki nasze wojsko jest bardzo zainteresowany jej możliwości na polu bitwy. Jest nadzieja, że rosyjskie wojsko otrzyma tę technikę (w przypadku pozytywnej decyzji o jej produkcji) w odpowiednich ilościach.

Potrzeba takiego BMPT jest oczywista, jak w warunkach miejskich wojny może nie tylko skutecznie pokrycie innych ciężkich pojazdów opancerzonych, ale również działać na własną rękę, jest niezwykle skuteczny jednostką bojową.