829 Shares 8219 views

Obraz Plastov „Pierwszy śnieg” – opis składu i

Obraz Plastov „Pierwszy śnieg” oddaje piękno i spokój zimowego krajobrazu, pozwala widzowi wymyślić ciekawe historie. Patrząc na działania, który jest przedstawiony przez artystę, chcę przynajmniej psychicznie podróżować z powrotem do wioski, mówić do dzieci – głównych bohaterów filmu.


autor

Aby zrozumieć, dlaczego obraz pokazuje miejscowo, w którym to się dzieje, trzeba nauczyć się trochę o autorze.

Sam pochodził z miejscowości urodził się w małej miejscowości o nazwie Prisloniha Arkady Plastov. Stało się to pod koniec 19 wieku – 19.01.1983 roku. Chłopiec urodził się w rodzinie chłopskiej, więc nie dziwi fakt, że jego przyszła praca jest poświęcona prostych Rosjan.

Dziecko wydaje przeznaczeniem było zostać artystą, bo jego dziadek – malarz. wykształcenie specjalistyczne Arkadij Aleksandrowicz był w Simbirsk. Tu uczył się w szkole religijnej, a następnie w seminarium.

Singer rolnictwo wieś

Po otrzymaniu stopnia Plastov nie pozostał w mieście i wrócił do swojego domu w małej wsi Prisloniha ulubionych. Ludzie, przyroda dała mu natchnienie, które ucieleśnia niesamowite zdjęcia. Niezależnie od pory roku, albo autor wyświetlane na swoich płótnach, oczywiste jest, że robi to z wielką miłością.

Patrząc na „lato” obrazami, czujesz, że są rzekomo przepojona słońcu, poczuła ciepło w upalny dzień. Zimowe krajobrazy, zbyt doskonały. Oni nie mają jasne kolory, ale to nie przeszkadza w percepcji. Wręcz przeciwnie, za pomocą pastelowych kolorach autor był w stanie pokazać harmonię natury i jej majestatyczny spokój, na przykład, gdy spadnie pierwszy śnieg. Plastov zainteresowany nie tylko w przyrodzie, ale także osoby żyjące w takim pięknym miejscu. Zdobył ich odpoczynek po pracy, pokazał, jak zabawa z okazji wspólne wakacje. Ciekawe, jak faceci wykąpać konie, nalewa wody źródlanej, rodzina chłopska kosi trawę.

Artystyczne arcydzieła autora pozwala przenieść się w połowie lat 20., aby zobaczyć, jak ludzie żyli w tym czasie chłopi, co robić, jak byli ubrani.

Kto jest przedstawiony na płótnie

Obraz Plastov „Pierwszy śnieg” jest dedykowany do dzieci, to przedstawia dziewczynę osiem i chłopca, jej młodszy roku na 2-3. Najprawdopodobniej to brat i siostra, jak dzieci wybiegł z domu, w którym żyli. Co spowodowało, że szybko opuścić ciepły pokój i wyjść na zewnątrz?

Obraz Plastov „Pierwszy śnieg” daje odpowiedź na to pytanie. Po lecie przyjdzie jesień – błotnista, deszcz. Niebo, ziemia był szary, niepozorny. I w końcu, mały cud – pierwszy śnieg upadł. Nalał grube śnieżnobiałe płatki i wkrótce okryły ziemię lekkim puszystym kocem.

Wszystko jest szybko przekształcany i stać się jak w bajce. Tutaj w tym cudzie i wybiegł zobaczyć dzieci. Dress pomógł braciszka i miała czas na włożył buty i po prostu wyrzucić szal. Po tym wszystkim, nie mogła się doczekać, żeby wybiec na ulicę i zobaczyć ten cud na własne oczy.

Opis obrazu Plastov „Pierwszy śnieg”

Dziewczyna podniosła głowę i patrzy na piękną upadek, wirujące płatki śniegu. Ona rozgrzewa dłonie pod chustką, trzymając go. Jeśli to nie trzeba robić dziewczynkę prawdopodobnie nie podniósł ręce do góry i łapania im płatki śniegu, jak światło w dół piór.

Chłopiec w życiu widział mniej zimy niż jego siostry. Tak patrzy na wszystko, co dzieje się z szeroko otwartymi oczami, zamarł, niezdolny do poruszania się i oderwać się od urzekający spektakl.

A tymczasem śnieg zamienia wszystko na swojej drodze. Pokrył namiot białymi dachami, ci przebrany za chwilę, zaczął wyglądać świąteczny. Nawet zdezelowany dach domu, w którym dzieci mieszkał on urządzony w sposób szczególny. Obraz Plastov „Pierwszy śnieg” wysyła go, jako że struktura nie jest niczym nowym, ponieważ dzienniki od czasu do czasu mocno ciemnieją. Te i jasne. Płótno została napisana w 1946 roku, właśnie zakończył Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Nie wiadomo, czy powrót do rodziny z przodu lub z mężczyznami były tylko w pamięci. Jeśli dzieci mają ojca, dziadka, z biegiem czasu ich załatać stary dom lub budować nowy. One naprawione i ogrodzenie, które otacza samotna brzoza.

Cichy, cisza wokół

Obraz „Pierwszy śnieg” nie może pochwalić jasnych kolorach. Wykonana jest w biało-szara, czasem zielonkawe kolory. Te pastelowe kolory nie podrażniać oczy i pozwolić widzowi zatrzymać się w atmosferze ciszy i spokoju.

Patrząc na to, jak powoli i delikatnie spadające płatki śniegu, wszystko się zatrzymuje. Dzieci stoją nieruchomo, obserwując spektakularne zjawisko naturalne. Stare brzozy puch swoje oddziały, które nie są w ruchu.

W tle widać osobę. Udał się o jego działalności, ale również zatrzymał wizualnie przechwytywania, jak spadnie pierwszy śnieg.

Następnie będzie można przeczytać o tym, jak szybko napisać esej na tym zdjęciu. Plastov pierwszy śnieg prawdopodobnie zbyt zadowolony, zmartwiony, te emocje przeszedł przez twarzach dzieci.

Esej dla szkoły na obrazie

Warstwy AA malowane „Pierwszy śnieg” w 1946 roku. Patrząc na obraz, widz widzi, że dom na ganku prowadził dwójkę dzieci – starszą siostrę i młodszego brata. Są zafascynowani i radośnie obserwując jak spadające płatki śniegu i pokrywa ziemię z białego światła w dół.

Aby szybko zobaczyć to piękno, dziewczyna nawet nie włożyła płaszcz lub płaszcz i rzucił tylko chusteczkę. Śnieg pokrył dachy domów, gruntów. Być może dzieci patrzeć i marzyć spadających płatków śniegu, że wkrótce będzie je przesuwać zabawy na sankach ze wzgórza, zbudować bałwana, rzucać śnieżkami w ogóle angażować się w ekscytującej zabawy na śniegu.