462 Shares 2250 views

Chak Shuldiner: Biografia

Future legenda Chuck Schuldiner urodził się w 1967 roku w rodzinie nauczycieli. Przy urodzeniu, został nazwany Charles. Chuck – to jego pseudonim, który po raz pierwszy w trakcie jego przyjaciół, a później została ustalona na frontmana w latach od zgonu.


dzieciństwo

Muzyka stała się jednym wersecie, że Chuck Schuldiner został zabrany od najwcześniejszych lat. Pierwsza gitara ukazał się dopiero w dziesiątym roku życia. Studiował najpierw Chuck instrumentów klasycznych. Został jednak natychmiast spadła, kiedy moi rodzice kupili na gitarze elektrycznej. Przyszły muzyk nauczył się grać w czasie wolnym od szkoły. Jako nastolatek, pokazał cechy przywódcze, starając się zebrać swoje pierwsze zespoły.

smaki muzyczne Chuck powstały pod wpływem nastąpiło, gdy brytyjski fali metali ciężkich, a także pierwsze thrash pasma metalu. Jego idolami byli Iron Maiden, a także Venom. Pierwszy album, który kupił Chuck był pocałunek Destroyer rejestrowane.

Ponadto, młody człowiek lubiący i innych gatunków: muzyka klasyczna i jazz akademicki. To zainteresowanie jest przekazywana do niego matka. Ta paleta smaków później odgrywać rolę w komponowaniu założyciela Śmierci.

Zamiłowanie do muzyki, która miała Chak Shuldiner, nie sprzyjała zainteresowaniu nauką, nawet pomimo faktu, że nastolatek był pojętnym uczniem. W szkole był przyciągany przez mikroskopów i wszystko co związane z nauką. Później, w 1995 roku, w jednym z wywiadów przyznał, że gdyby nie zaczął grać na gitarze, by stać się lekarz weterynarii lub gotować.

Mantas i pierwsze demo

W 1983 roku szesnastoletni Chak Shuldiner założył swój pierwszy zespół. Nazwano Mantas. Był to pseudonim gitarzysta brytyjskiego Venom zespołu. Piosenki z tej grupy stał się pierwszym repertuar że Chuck grała z przyjaciółmi. Niemal natychmiast, młodzi ludzie zaczęli pisać i własny materiał.

Mantas pod pozorem nowego roku 1984 przyszedł tylko demo śmierć przez Metal. To był trudny materiał, który jest równy nową grupę z kultem posiadane, który w tym czasie grał w klubach w San Francisco. Jednakże, na Florydzie, gdzie rozpoczął się Mantas, taka muzyka nie zyskał popularność.

Sam Chak Shuldiner przypomnieć, że grupa pogardzani i wzgardzony. Było to spowodowane słabą jakość nagrania. Ponieważ muzycy nie mają umowę z wytwórnią, a następnie w studiu, nie mogli być rejestrowane. Z tego powodu grupa wzbudzonych konfliktów i ostatecznie złamał. Stało się to pod koniec 1984 roku.

Ale Chuck nie poddawał się i stworzył nową grupę, która w skrócie zwany Śmierć, czyli „Śmierć”. Pierwsze demo, wydany przez grupę, nazwano Reign of Terror. Został on nagrany w ciągu kilku godzin w sklepie muzycznym, a raczej w jej siedzibie.

W książce Death Metal Muzyka: pasja i polityka subkultury, która została wydana w 2003 roku, dwadzieścia lat później, demo Reign of Terror został nazwany „jednym z filarów tego gatunku.” Będzie to potwierdzenie każdego fana tej muzyki.

Debiutancki album

Jednak do tej pory rozpoznanie było jeszcze daleko. Chuck musiał pracować kilka lat, aby móc nagrać prawdziwy album. Następny demo Mutilation został zauważony przez Records środki bojowe etykiecie.

Grupa zaproponowano kontrakt, który jest podpisany przez Chuck Schuldiner. Opinie na temat nowego albumu, wydany w 1987 roku, były entuzjastyczne. To była muzyka, że nikt nie grał wcześniej. Szybka, ciekawą melodię, zniekształcenia i growl (growl) Schuldiner – wszystko to było oznaką nowego gatunku. Jeszcze nikt nie grał tak brutalny, nawet Slayer, który był wtedy uważany za najbardziej „ciężkie”.

Jednak duch rewolucyjny nie tylko w muzyce. Charakterystyczną cechą grupy rozpoczęła tekstów i obrazów. Utwory poświęcone były martwe, choroby i wszystkiego, co jest związane z zaświatach. Właściwie nazwa Śmierć symbolizuje ten temat nie może być lepiej.

Czas pokazał, że Scream Bloody Gore debiutancki album stał się prawdziwym kultem dla ówczesnej młodzieży. Utwory takie jak Evil Dead i Mutilation przekształcony hymnów nowego ruchu. Wkrótce były podobne grupy, które naśladowały styl Chucka. Już w latach 90-tych nie było metalu termin śmierć, która rozpoczęła się w celu opisania tego gatunku muzyki. Nazwa została podjęta na cześć grupy Schuldiner, gdzie przez lata był jedynym stałym członkiem.

Trąd i Spiritual Healing

Wkrótce sale koncertowe Ameryki dowiedział się czym jest śmierć. Chuck Schuldiner natychmiast pisał nowe piosenki dla swoich występów. Wśród nich był zespół hit wyciągnąć wtyczkę. Ta piosenka stała się stałą liczbę w grupie set-listy aż do jej rozpuszczenia.

Nowy materiał został nagrany w studiu w Tampa w 1988 roku. Był jak debiutanckiego albumu i bomby w podziemnym z takim samym powodzeniem. Trąd Nazwa jest tłumaczone jako „trąd”. Ten średniowieczny chorobą dotykającą skórę osoby z śmiertelnych plag. Na ofiarą tej plagi wykazały pokrywę, w turbanie. Śmierć oryginalne okładki stały się znakiem rozpoznawczym grupy.

Na trzeci album duchowego uzdrawiania, wydany w 1990 roku, piosenki stały się dłuższe i bardziej złożone struktury, choć dźwięk pozostaje taka sama. Chuck pilnie szuka nowego formatu dla ich potomstwa.

sztuka i poglądy na religię album

Między innymi, wpadłem Chuck i śmierci logo. Został napisany w języku łacińskim, która zawierała także kosę i czaszkę. Oba te znaki są związane ze śmiercią, a ta metafora jest dość jasne. Kolejny znak w logo – litera t, przedstawiono w formie odwróconego krzyża. Jak pan wie, że to symbol satanistów.

Gdy zły wspólnota religijna i fani zwrócili uwagę na to, Chuck usunięcia krzyża z logo. Muzyk wyjaśnił swoje działania, który nie chce skojarzyć z satanistów. Według niego, wiara w Boga lub jej brak – to wszystko za sprawą prywatną każdego człowieka, tak że może to wpłynąć w pracach i piosenek. I rzeczywiście, w tekstach Śmierci nie ma żadnych odniesień do religii, a szczególnie próbuje obrazić kogoś.

Generalnie metalowcy obrazu, powstałe w społeczeństwie, było źle, pomyślał Chuck Schuldiner. Biografia muzyk powie lepiej niż reszta – to był człowiek z najbardziej dobroduszny i jasny charakter. Był obcy do gniewu i innych słabości, które wielu okolicznych przypisane do niego z powodu jego muzyki.

ewolucja kompozytor

1991. Czwarty album ludzka stała na rogu, który starał się Chuck Schuldiner. Gamma na tej płycie zmieniło się wiele. Muzyka dostał elementy jazzu. Tekst piosenki dramatycznie zmieniła swoją ostrość na śmierć wewnętrznych ludzkich emocji i konfliktów ze światem zewnętrznym. To było zupełnie nowe poetyka, poziom dorosły. Tendencja ta utrzymywała się w 1993 roku, kiedy był album Individual Thought Patterns.

symboliczny

Szósty album przez większość fanów i dziennikarzy muzycznych uważany za najlepszy w dyskografii Chuck. Każda nuta wieczorków muzycznych tutaj ma swój własny nastrój. Dźwięk gwałtownej i piwnicy zmieniło się w głębokie i miękkie. Proste melodie zostały zastąpione przez wielowarstwowej strukturze kompozytora. Był rok 1995. Wydawało się, że śmierć nigdzie indziej się rozwijać, była tak wyjątkowa Chuck wykonywane prace nad albumem.

Rejestruje liryczny splot skomplikowane i niejednoznaczne. Tytułowa piosenka opowiada o utracie niewinności człowieka. 1000 Oczy opowiada Persecution Mania. Teksty są uniwersalne znaczenie i każdy słuchacz może zrozumieć je w swój własny sposób. Dokładnie wyjaśnił swój poetycki świat Chuck Schuldiner. Cytaty z jego wywiadu rozchwytywane przez licznych czasopism, które próbowały dostać się do prawdziwego znaczenia muzyk z jego piosenek.

Skład Misanthrope wpływa na temat pozaziemskich cywilizacji. Sam Chuck Uważa się, że istnieją one, jak wspomniano w jednej z rozmów z czeskimi dziennikarzami. Podobnie jak wiele dzieci swojego pokolenia, był w tym wieku nie mógł oderwać wzroku od filmu science fiction. Jednak jego ulubiony film w obraz był „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

Odgłosy Wytrwałości

Śmierć łabędzia piosenka pojawiła się w 1998 roku. album Odgłosy Wytrwałości była najbardziej technicznie trudne w całej dyskografii. Gitara Chaka Shuldinera może znacznie kilka razy, aby zmienić tempo i melodię jednej piosence. Ta muzyka miała niewiele wspólnego z debiutancki utwór Śmierci.

Prawdziwy diament stał instrumentalny Głos Duszy, który wielu fanów uważany zenitu twórczy muzyk. Bonus na płycie został nagrany cover Judas Priset «Painkiller». Schuldiner hołd legendarnym zespole, zdumiewający i niezwykły sposób śpiewał rolę Rob Halford.

choroba

W 1999 roku pojawił się nienaturalny Chuck ból w okolicy szyi. Po pierwsze, muzyk zwrócił się do terapeuty. Spędził niezbędne testy i okazało się, że nerw zaciskowych początkowo sądzono przyczynę bólu. Stało się jasne, że sprawa czegoś poważniejszego.

Rezonans magnetyczny wykazał, że Chucka guza mózgu. Pilna radioterapia zostały powołane. Po zakończeniu lekarze powiedzieli, że guz wymarli bezpiecznie. W styczniu 2000 roku, Chuck miał dalszy etap, w którym resztki cut złośliwości. Wydawało się, że wszystko w tyle, a muzyk powrócił do swych zwykłych zajęć.

"Delikatne Art of Being"

Powrót w 1996 roku, nowa grupa, która została założona przez Chuck Schuldiner. Wzrost jego umiejętności kompozycyjnych doprowadziły go do przekonania, że zakres śmierć są zbyt wąskie dla jego nowego pomysłu. Więc ułożyła nową grupę muzyków, z którymi nagrał album, jeszcze bardziej różni się od jego poprzedniej pracy.

Zespół został powołany Control Denied, a płyta – The Fragile Art of Existence ( "Delikatne Art of Being"). Wyszła w 1999 roku. Kontrola muzyka Odmowa bardzo różni się od śmierci. To był logiczną kontynuacją ruchu, który rozpoczął się w symbolicznej.

Było to progressive metalu z licznymi odniesieniami do innych gatunków, złamany rytm i tempo. Schuldiner powstał na płycie tylko jako gitarzysta i główny kompozytor. Aby mikrofon stał jego przyjaciel Tim Aymar, który przeprowadził ich części z czystym głosem, który również nie był typowy dla Śmierci.

śmierć

Jednak był to ostatni album nagrany Chuck Schuldiner. Zdjęcie muzyk przestał pojawiać się w prasie, nie wychodzić z domu. Na wiosnę 2001 r ból w głowie wznowione, a lekarze powiedzieli, że rak powrócił. rodzina Chuck miał pieniądze odprowadzana z powodu niedawnych transakcji. Fani zaczęli pośpiesznie zbierać pieniądze, ale było już za późno.

Ze względu na silne leki ciała muzyków został śmiertelnie osłabiła jego układ odpornościowy został poważnie uszkodzony. Kiedy jesienią zaraził płuc, zdrowie po prostu nie mógł znieść takiego ciosu. Chuck zmarł w dniu 15 grudnia na kilka tygodni przed nowym 2002 roku.

Życie po śmierci

Spuścizna muzyka na pierwszym miejscu jako część grupy śmierci, jest sprawą najwyższej wagi, a dziś, po trochę więcej niż kilkanaście lat. Death metal nadal rośnie, wiele innowacyjnych pomysłów kompozytora, jak zawarte w ciągu ostatnich kilku albumów stały się pożywką dla nowych zespołów. Teraz to zjawisko powstaje w nowe gatunki – techniczny death metal, brutalny death metalu, jazzu, death metalu, itp …

Przez tysiące muzyków i miliony fanów Chuck Schuldiner stał się postacią kultową. Jego krótkie, ale produktywne życie jest przedmiotem zainteresowania melomanów i badaczy.

Oczywiście grupa Śmierć przestała istnieć wraz ze śmiercią Chuck. Jednak wielu muzyków na przestrzeni lat współpracował z Schuldiner okresowo razem na koncerty retrospektywnych. Pieniądze z tych działań idzie na konto funduszu specjalnego, który został założony przez rodzinę Chucka, aby pomóc chorym na raka.