142 Shares 3195 views

Złe – to ludzie w Afryce

Pomimo faktu, że Źli ludzie, którzy mieszkają w Nigerii i ma ponad 650 tys. Człowiek o tym, mało kto słyszał. Kiedy pierwszy raz usłyszałem nazwę, ludzie wzruszają ramionami ze zdziwieniem, bo nie zna znaczenia słowa „Bad”. Jesteśmy więcej niż pewni, że słychać go po raz pierwszy. W tym artykule będziemy mówić trochę o ludziach żyjących w Nigerii. Ale zanim to zrobimy krótką wirtualną wycieczkę po kraju.


Nigeria – najludniejszym krajem w Afryce

Ludność tego kraju pod koniec 2013 roku wynosi 174 mln. Man. Ponadto, jest to stan wielu etnicznych i znajdują się obok siebie na żywo ponad 250 grupach etnicznych i krajów. Chciałbym powiedzieć, że w spokojnej i przyjaznej atmosferze, ale tak nie jest. Każdego roku jest wiele osób zabitych, którzy są ofiarami konfliktów między grupami etnicznymi. Największe grupy etniczne House-fulani (30%), joruba (20%), Igbo (19%) i inne. Jak widać, żaden z nich są ludzie złej, jak w Nigerii, która jest jednym z najgęściej zaludnionych krajów na świecie, liczba 650 tys. – To jest jak kropla w morzu.

Złe – to ludzie lub grupy etnicznej?

Nawiasem mówiąc, nazwa tego ludu jest wymawiane na różne sposoby :. lodzie, Bode itp Jej członkowie są bardzo dumni ze swoich korzeni, języka, jego kultury, tradycji i zwyczajów i starają się ich przestrzegać. Pomimo swoich niewielkich ilościach, zły – ludzie. Jej członkowie mieszkają w pobliżu miasta Nafada i downstream Gongola. Ich wioski są kompaktowe i składa się z adobe domy z płaskimi dachami. Językiem mówią nazywany jest również źle. Jest to język tonalny. Tutaj każda postać ma odpowiedni niskie tony, wchodzących, wysoki i rośnie. Istnieją dialekty: południowe, wschodnie i zachodnie. Ostatnio, na skutek asymilacji wyciekły hausa wśród ludzi.

Główne wnioski

Zły – to przede wszystkim rolnicy. Są one zaangażowane w uprawie różnych kultur. Kukurydza, proso, bawełny, orzeszków ziemnych, itp Ale wśród nich można spotkać tkacze, kowale, garbarze i rybaków. Jedzą nabiał, drób, ryby i rośliny warzywne.

historia

Pierwsze wzmianki o ludziach napotkanych w 14 wieku. Legenda głosi, że kiedyś ludzie żyli w Kanem, ale opuścił miejsce i przeniósł się do brzegów Gongola, gdzie i są nadal żywe. Podobnie jak wiele Narody Afriki, Bad ma swoje kulty, ale dziś są one większość należy do wiary muzułmańskiej.

wniosek

Ten mały naród z pewnością zasługuje na wielki szacunek, ponieważ mógł zachować swoją tożsamość, ich język i obyczaje od wieków.