415 Shares 3152 views

6 „fakty” białka, do których należy przestać wierzyć

Białko jest jednym z najważniejszych składników odżywczych. Niemożliwe jest, aby spróbować utrzymać zdrowy tryb życia i nie słyszą radę, że białko musi być obecna we wszystkich posiłkach, że powinien pić proszku i tym podobne w kształcie. Białko, znany również jako białko, może naprawdę pomóc poczuć już pełny, a ponadto przyczynia się do naprawy mięśni. Niemniej jednak, po prostu dodaj go wszędzie – nie jest receptą na zdrowie. Wiele osób nie rozumie wszystkie szczegóły, jeśli chodzi o białko.


Pierwszy mit im więcej białka – więcej mięśni

Tak, twoje ciało naprawdę nie będzie w stanie przywrócić mięśni bez dostępu do aminokwasów, które zawierają pokarmy białkowe. Niemniej jednak, nie jest wystarczająco białka dla mięśni. Trzeba wykonywać, aby uzyskać wynik. Wraz z wiekiem, mięśnie zaczynają się kurczyć, więc trzeba wykonywać, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji.

Drugi mit, poszczególne rodzaje białka

Prawie wszystko, co jesz, zawiera pewną ilość białka, ale nie wszystkie produkty zawierają niezbędne aminokwasy, które wspomagają mięśnie. Istnieje duża różnica pomiędzy źródłami białek zwierzęcych i roślinnych. Włókno białka roślinnego może utrudniać trawienie aminokwasów. To nie znaczy, że odrzucenie produktów mięsnych zapobiegnie masz białko, po prostu trzeba połączyć go z całych ziaren.

Trzeci mit: im więcej białka jest lepiej

Przeciętny człowiek wystarczająco dużo o czterdziestu gramów białka, a wiele jedzenia aż do dziewięćdziesięciu gramów. Brak białek – jest to rzadki problem. Nie ma limitu na ilość białka, które organizm może strawić, to nie więcej niż trzydzieści gramów na posiłek. Nie staraj się dodać więcej białka w diecie, dążyć do zrównoważonej diety. Nie jeść pokarmów białkowych w nocy i zegarek i innych składników odżywczych.

Mit czwarty: białko powinny być spożywane natychmiast po treningu

Jest to powszechny stereotyp, który najczęściej wierzą młodzi mężczyźni, którzy próbują pić białko potrząsać po wizycie na siłowni. Tylko dla osób zajmujących się kulturystyką, to jedzenie może być bardzo ważne. Reszta będzie wystarczająca białko, które jest spożywana z posiłkami. Potwierdzają to badania: naukowcy odkryli, że białko trzęsie pitnej po treningu ma pozytywny wpływ na wzrost mięśni w porównaniu z zastosowaniem tej samej ilości białka z normalnego jedzenia.

Mit piąty: zmęczenie – oznaką braku białka

Jeśli ciągle czuje się zmęczony, może to być oznaką braku białka, choć zdarza się tylko wtedy, gdy masz ograniczony białka przez dłuższy czas. Na przykład, jeśli nie jeść w ogóle przez długi czas żadnych produktów zwierzęcych, a nie oglądać dieta zrównoważone. W większości przypadków, uczucie zmęczenia nie jest związana z poziomem spożycia białka.

Mit szósty: spożycie białka zmniejsza ciężar

Białko zapewnia uczucia sytości, ale efekt ten ma swoje ograniczenia. Ponadto, nadal można przejadać, a w tym przypadku, nawet zbilansowana dieta doprowadzi do tego, że będzie przyrost masy ciała.