133 Shares 5390 views

Rosyjski polityk Nikołaj Jegorow. Jegorow Nikolay Dmitriewicz: biografia

Kim był Nikołaj Jegorow? Gdzie się urodził? Co zrobiłeś? Na te i inne pytania odpowiemy w tym artykule. Jegorow Nikolay Dmitriewicz – rosyjski polityk. Urodził się w 1951 roku, 3 maja, w miejscowości Zassovskaya Labinsk obszaru (regionu Krasnodar).

Początek kariery

Nikołaj Jegorow absolwentem Instytutu Rolniczego w mieście Stawropol, jak również HPS KC. Pracował dla sekretarzem komitetu partyjnego kołchozu, przewodniczący Labinsk Rejonowego Komitetu Wykonawczego, przewodniczący kołchozu, instruktor Rejonowego Komitetu Partii. Następnie pełnił funkcję pierwszego zastępcy Krasnodar regionalnej unii rolno-przemysłowy, pierwszy zastępca szefa działu regionalnego na terytorium Krasnodar, pełnił funkcję dyrektora generalnego Departamentu Żywności i Rolnictwa, przewodniczący rządu regionalnego.

cel

Nikołaj Jegorow w 1992 roku, w dniu 30 grudnia, został mianowany szefem Terytorium Krasnodar. Od 1994 roku, 16 maja 1995 roku w dniu 30 czerwca, był minister Federacji Rosyjskiej dla narodów i polityki lokalnej. W 1994 roku, 30 listopada, ten człowiek został upoważniony pełnomocnik prezydenta Rosji w Czeczenii.

W 1994 roku, 8 grudnia Nikołaj Jegorow zaczął prowadzić terytorialnej Administracji federalnych organów władzy w Czeczenii moŜliwych w randze wicepremiera. W 1995 roku, 26 stycznia, został zwolniony ze stanowiska, a także jego stan zdrowia nie pozwolił mu angażować się w tak ważnych sprawach.

W 1995 roku, 30 czerwca, Jegorow Nikolay został zwolniony z pracy ministerialnym po akcie terrorystycznym w mieście Budennovsk. A w 1995 roku, w sierpniu, został mianowany asystent prezydenta Federacji Rosyjskiej w kwestiach stosunków międzynarodowych. W 1996 roku, od stycznia do lipca, wyreżyserował administracji prezydenta Rosji, był przewodniczącym rady eksperta analitycznych i na pierwszej powierzchni kraju, członka Komitetu Bezpieczeństwa.

Ostatnie lata swojego życia

Jegorow Nikolay w 1996 roku, od lipca do listopada, ponownie pracował z gubernatorem regionu Krasnodar. W 1996 roku, w listopadzie, otrzymał mniej niż 8% głosów i przegrał wybory gubernatora Kondratenko Nikolayu. Poza tym od 1993 do 1995 roku był zastępcą Rady Federacji Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej pierwszej kadencji. W 1996 roku było w tej samej Rady, ale drugi zwołanie słupka.

Jegorow Nikolay Dmitriewicz był żonaty. W małżeństwa miał dwoje dzieci. Ten słynny człowiek zmarł w wieku 45 lat w Moskwie w 1997 roku, 25 kwietnia, z powodu raka płuc. Pochowany na Cmentarzu Kuntsevo.

widok

Anatolij Kulikow charakteryzuje Jegorow w swoich wspomnieniach jako człowieka „lekceważący stosunek do grzechu i arystokratycznych manier dla tych, którzy są w hierarchii usług rząd był w mniejszym miejscu.”

głowa

Jegorow Nikolay Dmitriewicz 1996, 15 stycznia i 15 lipca 1996 na czele z Kancelarii Prezydenta Rosji. Jego poprzednikiem był Filatov Siergiej Aleksandrowicz i następca – Chubays Anatolij Borysowicz. W tym czasie prezydent Rosji Borys Nikołajewicz był Eltsin.

polityka

Słynny Jegorow Nikolay Dmitriewicz? Rosyjski polityk zrobił bardzo wiele dla swojego kraju. Kiedy to został zastąpiony przez politykę Ministerstwa narodowości, zwłaszcza o Czeczenii. Były minister S. Shahray myślał D. Dudaev jest obalony głównie opozycji czeczeńskiej, która będzie miała pomoc finansową władz federalnych. Nowa myśl, że bardziej aktywna polityka nie wyklucza interwencji zbrojnej opozycji, pokazać najlepsze wyniki.

1994, 30 listopada Nikolai Jegorow została włączona do pracy w grupie kontrolnej na rozbrojenie bandytów czeczeƒskimi. Kilka dni przed rozpoczęciem wojny w Czeczenii, w których uczestniczyli w bok oporu osobiste oficerowie wojsk rosyjskich (pilotów i załóg czołgów). Ci żołnierze zawarli umów z Federalnego Departamentu kontrwywiadu i zostały wysłane do Czeczenii.

W 1994 roku, 8 grudnia Nikołaj Jegorow został mianowany koordynatorem działań wszystkich agencji rządowych na rzecz odbudowy porządku konstytucyjnego w kraju, wojną. Jednocześnie objął stanowisko szefa administracji terytorialnej Republiki Czeczenii w randze asystenta przewodniczącego władz rosyjskich.

Od roku 1994 (grudzień) i 1995 (styczeń) wyreżyserował działań armii rosyjskiej w republice z dyrektorem Federalnego Departamentu Kontrwywiadu S. Stiepaszyn, V. Jerin (minister spraw wewnętrznych) i P. Grachev (Minister Obrony).

W 1995 roku, 27 stycznia, Jegorow opuścił stanowisko szefa zarządzania terytorialnego. Musiał zakończyć swoje prace ze względu na pogorszenie stanu zdrowia. W 1995 roku, 14 czerwca, czeczeński terrorysta Szamila Basajewa przejął szpital w miejscowości Budennovsk. Po tym wydarzeniu, Jegorow na czele komisji rządowej z naładowaną bada okoliczności związane z penetracją bandytów w mieście.

niektóre szczegóły

Jegorow Nikolay Dmitriewicz – były szef Administracji Prezydenta. Ten człowiek urodził się w rodzinie kozackiej. Pierwszy wszedł do Oficerskiej Szkoły Lotniczej, ale nie kończy go, jak był rezerwowy ze względów zdrowotnych. Naukę kontynuował na Wydziale Ekonomii mieście Stawropol Instytutu Rolniczego, a następnie – w Wyższej Szkoły Partyjnej KC, jak wspomniano powyżej.

Nikolai jest dalekim krewnym VF Shumeyko, który polecił mu, aby wyznaczyć pierwszy asystent szefa rządu. W rezultacie, Jegorow stał zastępca szefa administracji regionalnej Stawropol Rolnictwa. Krasnodar terytorialna Komitet Wykonawczy następnie kierowany przez NI Kondratenko. W sierpniu 1991 roku nastąpił kryzys polityczny w Moskwie, a NI Kondratenko stracił stanowisko.

administracja regionalna zaczęła działu V. Dyakonov – przedstawiciel Demokratów. Mianował N. D. Egorova Kuban szef rządu regionalnego, a na początku 1992 roku, pierwszy asystent szefa administracji regionalnej. Po pewnym czasie, powstał spór między nimi zakończyła się usunięciem Nikolai Dmitrievich stanowisko kierownika regionalnego centrum.

protest

Jegorow został pierwszym asystentem szefa Rady Wojewódzkiej w 1992 roku. Jednocześnie on opublikowany w raporcie regionalnej gazety skrytykował VN Dyakonova. W 1992 roku, 30 grudnia, został mianowany szefem Krasnodar Territory Administracja zalecenia A. V. Korzhakova. W tej pozycji udało mu V. N. Dyakonova.

W okresie konfrontacji B. N. Eltsina i Rady Najwyższej RFSRR, pod koniec września 1993 roku zatwierdził dekret prezydenta o rozwiązaniu parlamentu. Od decyzji sesji Rady Regionalnej, opisane dekret ujemny, wykonane protest. Wielokrotnie, w październiku i listopadzie 1993 roku, posłowie zaproponował autodestrukcji Rady Regionalnej. W rezultacie, rad dzielnic rozpuszczono Jegorow.

W 1994 roku, 6 grudnia w przypadku braku kworum, ukończył uprawnień Rady Regionalnej Krasnodar. Przed tym wydarzeniem, zaprosił uczestników „Mały Rady” i przez długi czas, wyjaśniając im sytuację. Zgodzili się do dymisji i na tej migowych wypowiedzi.

momenty robocze

Co ciekawsze done Jegorow Nikolay Dmitriewicz? Putin znał go osobiście. W 1996 Jegorow uczestniczył w tłumaczeniu wiceburmistrz Vladimir Petersburga do Moskwy.

Kiedy prowadził rosyjskiej administracji prezydenckiej, a potem powiedziałem tak P. P. Borodinu (dyrektor rosyjskiego prezydenta B. N. Eltsina), który jest szefem Dyrekcji Rosji zaproponował przeniesienie V. V. Putina. Władimir Władimirowicz podczas gdy szukał pracy po awarii A. A. Sobchaka w wyborach gubernatora 1996.

N. D. Jegorow zaproszony V. V. Putina w Moskwie i zaprosił go, aby stać się szefem głównego urzędu – Zastępca Instytucja Zarządzająca. Pokazał mu dekret przygotowany przez rosyjskiego programu linijka i powiedział, że w przyszłym tygodniu będzie zapiąć swój podpis z B. N. Eltsina. V. V. Putin wyraził zgodę i udał się do Petersburga, gdzie postanowił czekać na rozmowy do Moskwy.

Jednak po kilku dniach, nagle zrezygnował sam wysłał N. D. Egorova. Został on zastąpiony przez Anatolij Czubajs. On uchylił słupek który Putin oferowanych Jegorow. W 1996 roku, w lipcu, Nikolai Dmitriewicz został mianowany szef Krasnodar administracji regionalnej. Po powrocie do domu w Krasnodar lotnisku Jegorow powiedział dziennikarz Telewizji Spółka „Kuban”: „Wczoraj poproszono mnie, aby wybrać to, co chcesz pozycję, z wyjątkiem Prezesa Rady Ministrów. Wolę być szef terytorium Zarządzania Krasnodarskim. "

ciekawostki

Nie jest to ciekawe do poznania prawdy jako Jegorow Nikolay Putin do pracy ułożone? Ale to już historia. Według S. A. Filatova (byłego szefa prezydenta Rosji), wyjeżdżasz na wakacje na początku stycznia, nazwał Jegorow, który zalecany na swoim miejscu, i niemal upuścił telefon – na drugim końcu wybuchła w histerię: „Dlaczego jesteś, Sergey A. wzywam tej okazji? Kto ci powiedział, że uda mi administrację? Nie oferują niczego, po raz pierwszy usłyszałem o tym, lubię moją pracę, a ja nie chcę jeszcze jeden! „Na pierwszym RAM Nikolay ostrzegł, że nikt nie odważył się mówić źle o jego poprzednik.

Po wybrany na drugą kadencję jako prezydent B. N. Eltsin powiedział Jegorow, będzie musiał odejść. Nie wyjaśnił przyczyny. W ogóle, Nikolai myślał, że stanowisko gubernatora daje swobodę działania, możliwość coś zmienić na lepsze.

Jego córka została żoną historyka A. Baskhanov, narodowości czeczeńskiej przez. Jest z nimi we współpracy Jegorow opublikował książkę o historii Kozacy kubańscy. Zmarł na raka płuc. Powrót na początku 1995 roku, zaczął cierpieć z powodu tej choroby. Podczas wydarzeń czeczeńskich Jegorow odciąć połowę płuc. Nie grał w tenisa z zaufanym B. N. Eltsina był skromny, spokojny, z dala od machinacji Kremla. Po wojnie w Czeczenii został zatrzymany picia alkoholu, uważał za niemoralne bawić się pośród ognia, zniszczenie i śmierć. Prezydenckie biesiady starał się nie uczestniczyć.