775 Shares 948 views

Karabin maszynowy RPD. System pistolet maszynowy Degtyarev RPD-44

Legendarny karabin maszynowy RPD-44 został stworzony w konstruktora broni ZSRR Degtyaryov. Innym jego pomysłem – SVD karabin – stosowane w naszych czasach. Szczególnie intensywne wykorzystanie jej obserwowano Sił Specjalnych i lotniczego, gdzie SVD jest używany wraz z BCC „Vintorez”. Przeszliśmy RPD-44 karabin maszynowy, jakie są jego cechy i jak zacząć historię powstania broni – to wszystko będziemy starać się w tym artykule.


wejście

Według danych historycznych, broń ta została wykorzystana podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej rzeczywiście globalnie. Ponownie, zgodnie z faktami, to jest pewnie zajęli trzecie miejsce. Przed Karabin maszynowy RPD może tylko karabin Mosin tak PCA.

Zasada działania

Jak mógłby nakręcić Karabin maszynowy RPD? karabin maszynowy został zaprojektowany, aby pokonać siły wroga wroga. Jego konstrukcja została oparta na następującej zasadzie.

W tym czasie, kiedy nie było pociągnięcie spustu, zejście dźwigni uwalnia klatkę broni śruby. Jest zatem pod wpływem działania tłokowych motorem (który był w stanie ściśniętym) zaczyna się poruszać do przodu.

Zatem występy obsługiwane zagęszczanie odbyło się w tylnej części mechanizmu udarowego. Migawka w ciągu naprzód. Przystanki rozstał się z boku. Podczas rozwoju sklepu migawki odpowiednią część wkładu zostanie wysłana.

W momencie, gdy uchwyt kapsułki poddanej „spotkanie” z perkusistą, przyszedł strzał. Gazy w postaci proszku, które dotknięte tłoka gazowego, popychając go w kierunku do tyłu. Lufa otwór w tym miejscu otwarte i przesłony z powrotem w przeciwnym kierunku, nie zapominając o „chwycić” w ramce. Pędów tuleja równolegle do tego procesu został usunięty z komory. I tak zakończył się cykl wystrzeliwania jednego naboju.

wzór tła

Jesień przychodzi 41. lat. Moskwa pełną parą gwałtowny wojska Hitlera. Celem ich było wystarczająco jasne przełom strategia. invaders siły były do końca kampanii przed zimnem. Żołnierze, którzy walczyli w szeregach Armii Czerwonej, heroiczny opór najeźdźcom.

Pomimo tego, zmotoryzowane dywizje piechoty i jednostki czołgów armii niemieckiej szybko kurczące dystans musieli udać się do stolicy Związku Radzieckiego. Żołnierze Armii Radzieckiej był gotowy do podjęcia ostatecznego ciosu, aby poświęcić swoje życie dla ostatecznego pojedynku z siłami wroga. Tak, były pełne determinacji, pełen odwagi do przeprowadzenia tej czynności.

Ale wszyscy wiedzieli, że strona Armia Czerwona brakowało ognia, który pozwoliłby wrogiem wziąć prosto do włóczni, a następnie obrócić wokół jego numery.

Pod koniec października tego samego roku na lotnisku w mieście Kovrov (i był to obiekt wojskowy) wylądował latającą maszynę. Położony lotnisko było w drodze, setki kilometrów od linii frontu. Samolot przyniósł bardzo starszych inżynierów.

Tożsamość swojej historii i ukrywa się w tej chwili. I to gdzie kawalkada poszedł z funkcjonariuszy, od dawna znane. Chodzili od jednego wniosku do Degtyarevu Vasiliyu Alekseevichu. W tym czasie był uważany być może najważniejszym rusznikarz Związek Radziecki.

Na jednej atmosfery, i rozmowy odbywały się niektóre szczegóły nie są znane. Ale tuż przed bitwa rozpoczęła się do Moskwy, Armia Czerwona dostarczany z czego brakowało wcześniej – przeciwpancerne pistoletu Degtyarev. RPD maszynowy w 1941 roku raz na zawsze onieśmielony przez faszystowskich najeźdźców, którzy, jeśli mogę tak powiedzieć, docenili moc broni.

Nie każdy wie, że przed wynalezieniem radzieckiego projektanta zawsze odzyskano 150 strzałów test przesiewowy. Mówimy o DP-27. Ale nowy karabin maszynowy tak dobrze udowodnione, że zaczął przydzielać wszystkie 5 rund dla niego. 2 z nich były izolowane, aby przetestować system automatyki. Pozostałe 3 – aby dopasować ramionach, dostosowanie lub korektę jego dokładności. I to tylko w przypadkach, gdy jest to naprawdę konieczne.

Wprowadzenie

DP-27, wymyślił projektant przed RPD, pod względem zasady działania był dość proste urządzenie. Zamierzał odpowiednio. Ze względu na montaż i struktury RAP stał się bardzo obiecującym bronie, które są wykonane w krótkim czasie, a koszt produkcji jest zmniejszona o kilka razy. Nie trzeba mówić o wiarygodności karabinu maszynowego?

Zalety i wady

Dysk, wymyślił dla karabinu maszynowego, był dość przemyślana decyzja. To działa, solidny pod każdym względem urządzenia. Jednak w celu realizacji płyt z kaset, dla żołnierzy były wymagane do stworzenia specjalnej torby. Oni później zwane worki kontenerowe.

Dyski, które jest teraz wiemy wszystko. Nawet ludzie, którzy nigdy nie widzieli RAP w oczy. Bardzo wyraźnie działanie żołnierzy korzystających RPD pokazany w filmie o nazwie „Two Soldiers”. Inną wadą tego rozwiązania jest jego cewki dysku sprężyny. Z biegiem czasu, to znacznie osłabione, co powoduje obniżenie sprawności broni.

W rzeczywistości, ze względu na braki dysku często wysyłają pusty do końca. Chodzi o to, że nie było tak łatwe do sprzętu. Chociaż z drugiej strony, aby wyposażyć taśma karabin maszynowy „Maxim” był również bardzo proste.

Karabin maszynowy RPD: strojenie i wyposażenie bojowe

O możliwości tuningu broni, wiele źródła milczą. Ale mechanizm został zbudowany nie jest do końca prawidłowe. Problem, w szczególności, był fakt, że główną sprężyną opadów występuje stosunkowo szybko. To był położony, jak wiemy, pod lufą, a nie prawie przylega. Tak więc, jeśli ogień był bardzo intensywny, tułów silnie i szybko ogrzewa. Razem z tym, ze względu na transfer energii cieplnej do sąsiednich powierzchni metalu, ogrzewa się i ponownie działania sprężyny. Co, nawiasem mówiąc, to stworzył pewne trudności w funkcjonowaniu karabinu maszynowego.

Nowoczesne Firearms świecie. DUR

Wielu ekspertów rusznikarskiej zakresu zgodzili się, że korzystanie z RAP możliwe w związku z brakami (a zatem ich wyeliminowania), które zostały zidentyfikowane w czasie. Ustawienie implikuje ani globalnego systemu chłodzenia lub beczki zamienne producenta. Ostatnia opcja, nawiasem mówiąc, wymagają dostosowań w procesie wytwarzania RPD, ponieważ do tego czasu pistolet powstał nieusuwalne baryłkę.