831 Shares 1036 views

znieczulenie infiltracja

Takie zabiegi dentystyczne jak przygotowanie zębów usuwania gingivektomiya, łyżeczkowanie kieszonki ozębnej i czasami wymagają usunięcia płytki nazębnej odpowiedniego znieczulenia. W stomatologii klinicznej, następujące rodzaje znieczulenia miejscowego :


  • Znieczulenie Zastosowanie – znieczulenie powierzchniowe warstwy błony śluzowej jamy ustnej, która jest realizowana przez zastosowanie do różnych postaci dawek środków znieczulających w postaci roztworów, maści, żeli, aerozoli wysokim stężeniu. Są one stosowane z bawełny lub gazy;
  • Znieczulenie infiltracji – wprowadzanie środka miejscowo znieczulającego pod błoną śluzową, okostnej i samej kości. Tego typu przedłużonego znieczulenia coraz częściej stosowane w operacjach inwazyjnych, których czas trwania jest nie mniej niż godziny.
  • Wersja znieczulenie przewodowe – wstrzyknięcie leku bezpośrednio do gałęzi nerwowych, co powoduje uśmierzenie bólu w całym regionie, które są unerwione przez ten oddział. Jest on używany do operacji na dużych trzonowców, bardziej rozbudowanych pod względem operacji.

Infiltracja znieczulenia w stomatologii coraz częściej zastąpienia wprowadzającego w czasie, jak to jest bardziej nowoczesne środki znieczulające i przeciwbólowe mechanizm staje się bardziej zrozumiałe. Dla bardziej wygodne przeprowadzenie tej procedury, walka z lękiem przed wstrzyknięciem jest przeprowadzane warstwowy wielostopniowe moczenia Obszar zainteresowań śluzówki.

Znieczulenie zastosowanie w stomatologii jest pierwszy etap tego procesu. Tak więc, po wykonaniu pacjent nie czuje bólu z igły i znieczulenie infiltracja nastąpi bezboleśnie. Po nasyceniu środkiem znieczulającym bazowego tkanki, zgodnie ze wskazaniami, okazji trzeci etap – znieczulenia przewodzenia.

Infiltracja fala znieczulenie może zapewnić bezbolesne usuwanie zębów na górnej szczęce, jak to jest bardzo porowata i dyfuzja znieczulający zachodzi niezakłócony. Kość żuchwy jest bardziej gęsty, tak usunięcie dolnych zębów wymaga znieczulenia przewodzenia.

Ponadto, należy wziąć pod uwagę fakt, że infiltracji znieczulenia – zbiorową koncepcji. Pod może oznaczać kilka rodzajów kształcie rombu, w reklamach, na Wiśniewski, pleksualnaya, ogniskowych okołoogniskowy i tak dalej.

Jak jest infiltracja dziąseł znieczulenie?

Aby usunąć zęby lub małych operacji na szczęce jest jasno na strzał okoloverhushechnyh dziąseł pobliżu owczarni przejściowym lub bezpośrednio do niego. W tym ostatnim przypadku, znieczulenie, będzie nazwane pleksualnoy. Roztwór powinien być podawany powoli, stopniowo zanurzenie igłę do kości. Więc nie ma warstwy impregnacji. U dzieci, może to prowadzić znieczulenia zastrzykiem w brodawce: z powodu ich luźną strukturę w przypadku analgezji w ciągu 4-6 minut.

Wraz z wprowadzeniem do znieczulenia gumy przyzębia, niektóre osoby mogą mieć problemy. Na przykład, w przypadku błony śluzowej pacjenta jest bardzo cienka i delikatna, roztworu po ekstrakcji igieł iniekcyjnych i wlewa się ją przez otwór do wstrzykiwania siebie. Dlatego też, w takich przypadkach, zalecane jest, aby wprowadzać środek znieczulający do części gumy na wierzchu wystającego korzenia zęba, w którym napięcie nie jest tak silne, roztwór przelewa się. Ponadto, włókna mięśniowe, które przechodzą pod śluzówki, umowy i nie pozwalają na znieczulenie odwrotnej ważności. Zazwyczaj, czas trwania znieczulenia infiltracji jest mniejszy niż pół godziny.

Wybierając rozwiązanie do uśmierzania bólu, lekarz MANUAL sytuacji klinicznej, historii choroby i wieku pacjenta.

612 shares 1292 views
747 shares 7530 views
584 shares 5981 views