232 Shares 8676 views

Pomnik „koty Kazan”: historia i opis

Kazan baza była ponad 1000 lat temu. Do tej pory, miasto – jeden z najbogatszych pod względem nasycenia wydarzeń historycznych


Kazan – stolicy Tatarstanu

Najbardziej popularnym miejscem dla turystów jest Kazan Kremlin, budynek, który prowadzi architektonicznego i historycznego muzeum miasta.

Inną popularną atrakcją – świątynia wszystkich religiach. Jej nazwa odnosi się do faktu, że różne religie i wiara łączą czystość myśli i rodzaju myśli.

Oszałamiający miasto jest pełne ciekawych miejsc i zabytków, które można zobaczyć nigdzie w cieniu parku lub wąskiej ulicy. Energia i pobożność swoich uczuć w każdym zaułku, każdy kwadrat, każdy pomnik.

Miasto ma swój własny kot Kazan. Kazan jest czcicielem tych zwierząt, a niezwykły zabytek stał się rodzajem uosobienie szacunku i honoru. Te słodkie cipki są symbolem miasta. Uważa się, że koty Kazań przyciągnąć dobrobyt i szczęście we wszystkim. Dlatego pamiątek z bokobrodami bestii sprzedawanego na każdym kroku.

Ale kot stał się symbolem miasta bez powodu. Istnieje kilka wersji legendy, rzucając światło na przyczynę miłości mieszkańców tych zwierząt.

Pomnik Kazan cat: opis

W miejscu, gdzie ulica przecina z ulicy Musa Cälil Baumana, jest to niezwykły pomnik kota. To jest metalowa rzeźbiony kompozycja architektoniczne nie tłuste Mouser, złożonym położeniu Aqua wyryte na kanapy. U jego podnóża znajduje się dywan, na którym można zobaczyć stary dowcip o łyka kota „Cat Kazań, Astrachań umysłu syberyjskiego umysłu. Miło żyć, jem słodki bzdel”. Rzeźbiarz postanowił złagodzić wrażenie tego kanciasty ekspresji i ostatni brzydkie słowo zastąpił wizerunek puli. I sens nie jest stracone, i wszystko cenzura. Na dachu znajduje się mała postać myszy.
Kot Kazan jest dziełem artysty Ihor Bashmakova metalu. Pomnik został wzniesiony w 2009 roku. Ebb rzeźby wykonane w Żukowski Art Factory odlewu. Wszystkie dzieła autora obdarzony poczuciem i przekazywać ludziom kawałek historii. Na przykład, znana jest jego źródła z żaby, odtworzone w tym samym Kazan.

Wysokość kot rzeźby 3 m, a szerokość – 2,8 metra.

Kot Kazan historia legenda. średniowieczne szyn

Historie związane z kotem a lot of Kazan. A wszystkie one mają swoje korzenie w minionej epoki. Najsłynniejsza wersja jak koty Kazań zdobył szacunek i miłość, wie każdy mieszkaniec miasta, młodych i starych. Powiemy wam o nich w sposób bardziej szczegółowy.

Pierwsza legenda opiera się na zawartości najbardziej znanych popularnych odbitek średniowiecznej Rosji, w szczególności „Jak myszy grzebiąc kota” i „Kot Kazan”. Ostatni to obraz, który przedstawia zwierzę z bardzo szerokimi oczami, ale wciąż nie jest zbyt odpowiedni napis. Większość historyków uważa, że szyna – rodzaj parodii niezwykłym wyglądem cara Piotra I. W rzeczywistości, jeśli przeanalizujemy dane, możemy zobaczyć, że król był rzeczywiście charakterystyczne wąsy i lekko wyłupiaste oczy.

„Jak myszy grzebiąc kota” – Program śmieszne zdjęcia, z których każdy jest opowiedziana w komiksie postaci myszy, uczestnicząc w pogrzebie. Jednak humor polegał na tym, że kot był żywy i faktycznie z kolei jadł myszy, dał mu orszak pogrzebowy. Te zdjęcia są wśród eksponatów Muzeum Rosyjskie w Sankt Petersburgu.

Ulubieniec chana

Drugi opiera się na legendzie o sposobie narracji Mari kot uratowany Khan i jego rodziny. W tych trudnych czasach dla chanatu spodziewać oddziały szturmowe Iwana Groźnego. Mari królów Akparsom and Yylandoy podły podstęp zaprojektowane. Chcieli, aby tunel pod resztą chana, chwyć go z rodziną, a później dać Ivanu Groznomu. kot środku nocy zaczął publikować niepokojące dźwięki, w każdy możliwy sposób stara się opuścić luksusowe komnaty. Khan, który często polegają na swoim zwierzakiem, zdałem sobie sprawę, że zwierzę ostrzega o niebezpieczeństwie. Wtedy postanowił, wykorzystując tajny sposób, aby opuścić miasto. Kiedy dotarli do Wołgi, Khan i jego rodzina udała się do wybrzeży Persji. Tak więc, dzięki kot intuicji, byli w stanie uniknąć gorzkiego losu.

Straż kot

Trzecia legenda jest słynne Kazań koty, jest najbardziej dokładne. Poza tym, że opisuje zdarzenia, został udokumentowany.

W XVIII wieku, dość często używał wyrażenia „kot Kazan”. Kazan był niemal jedynym miastem, gdzie nie było myszy. Koty żyjące tam miał opinię dobrego mouser. Ich umiejętności są bardzo zainteresowani cesarzowej Elżbiety. Ona odwiedził miasto w 1745 roku, wydał dekret, zgodnie z którym konieczne było znalezienie najlepszych kotów i wysłać je do stolicy. Pod karą grzywny, a nawet zwierząt domowych, którzy pobrali strażników, zostały zaczerpnięte z właścicielami i wywieziono do Petersburga. Tak to zostało podniesione ponad 30 zwierząt. Zaczęli ratownicy kudłatą Elizabeth. Wszystko to składało się z 300 kotów, liczby strażników, którzy udzielali pomocy na tron cesarzowej lekcji. Raz w cesarskich apartamentach, zwierzęta uzdrowił życia w luksusie. Ich posiłek był wołowiny, kuropatwy i cietrzew.

Według innej wersji zręczności kotów Kazan Empress powiedział gubernator Kazaniu chanatu. On proznal że gryzonie wystawił inwazję cesarskich apartamentach Pałacu Zimowego, i zaproponował, aby pomóc koty, którzy byli potomkami Alabrysa, znane jako wyrafinowany łowcy szczurów.

Koty w Ermitażu

Kazan koty są potomkami tych, które zapisywane Pałac od myszy, do dziś mieszka w budynkach Hermitage, chroniąc je przed myszami. Rok po roku, robotnicy 1 kwietnia muzeum zorganizować swoje oddziały wielkiego święta poświęcona Dniu Kota marca. Korzyści i smakołyki dla wszystkich smaków, zabawki w postaci klocków, obowiązkowe głaszcząc puszysty Puzikov … Krótko mówiąc, prawdziwa uczta dla fiszbiną paski.

Na innych kotów

Pomnik „The Cat Kazan”, którego historia rozpoczęła się z meritum myśliwych mouser w XVIII wieku, to nie tylko w tym mieście. Wykonana z piaskowca rzeźba światło Alabrysa (jak miejscowi nazywają to) znajduje się na terenie klasztoru w Raif. Jako takich miejsc są w Petersburgu i Kijowie.

Wielu turystów nazwać główną atrakcją miasta jest pomnik Kazan kota. Kazan, oczywiście, jest to miejsce, gdzie odwiedzenie miejsc rozrywkowych nie jest ograniczony do tej rzeźby. Jednakże, jest to zabytek dużym zainteresowaniem miłośników legend i przypowieści.