497 Shares 9097 views

Art House: co to jest i jakie są jego cechy

Oglądanie filmów w domu, w telewizji lub w filmach, dajemy sobie sprawę z faktu, że dla produktu możemy wykazać? W odniesieniu do kina jest „głównego nurtu” i pojęcie „art-house”. Co to jest i jak różnią się one?


Dla kogo produkować taki produkt i kto stoi za jego powstania? Czy istnieje dom sztuki z elementami kina popularnego, czy to będzie ciekawe do normalnego widza? Ten krótki artykuł da odpowiedź na wszystkie pytania.

Kino i film rozrywka „do rozważenia”

Kto nie lubi filmów? Przez kilka godzin, można przeżyć niezwykłe doświadczenia, silne emocje, wściekłość, pasja i miłość. Większość z nas oglądać filmy często. Nie jest konieczne, aby iść do kina – to teraz nowe przedmioty wkrótce po zwinięciu w telewizji. Ale czy kiedykolwiek myślał, jakie filmy oglądasz? Tu nie chodzi o gatunek, i powołaniu filmu. Od końca ubiegłego wieku producenci zaczęli produkować filmy, koncentrując się nie tylko na prośby widza.

Mainstream i art-house – co to jest

Filmy można podzielić na dwie kategorie. Większość widzów zazwyczaj oglądać filmy tylko rozrywka, to ma nurtu (nurt – głównego nurtu).

Gatunek nie ma znaczenia tutaj, może to być komedia, dramat, thriller lub horror. Głównym celem filmowców – w celu pozyskania funduszy na koszt interesie widzów do obrazu. Jeśli film jest wyświetlany na dużym ekranie, to prawie natychmiast odkłada na nim etykietę „głównego nurtu”. Im więcej ludzi, obejrzeć film, kupić płyty z nim po premierze, tym lepiej dla twórców taśmy. W związku z tym autor stara się, by obraz interesujący, pracuje dla widza i dla jego przyjemności.

filmy Art-house nie są przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców, a ich celem – aby dać jedzenie publiczność do myślenia. Najczęściej, autorzy nie tęsknią do celów komercyjnych. Robią filmy do kina i na przemyślany widza. Jednak autor nie jest dostosowana do oczekiwań, kto będzie oglądać to działa.

Dlaczego dom sztuka nie jest reprezentowana w większości teatrów?

Wynika z powyższego, że kino art-house tworzone są dla publiczności. Więc dlaczego nie jest to w filmach?

Fakt, że taki produkt nie jest przeznaczony do oglądania rozrywki. Wyobraźmy sobie dwie potrawy: pyszny stek z ogromną porcję frytek i ziemniaków naczynie sera „Dorblu” przyprawione z kieliszkiem wytrawnego wina. Jeśli pierwszy ma na celu zaspokojenie głodu i apetytu spowoduje niemal wszystko, druga opcja jest przeznaczona dla smakoszy traktuje. Nie każdy lubi ser, prawda? Nie ugasić głód i smak jest bardzo specyficzna.

Z filmów w stylu Art House jest przypadek, jak również. To stworzenie „Gourmet Cinema”, ludzie, którzy są obojętni zabawnych zdjęć. Praktycznie wszystkie filmy komercyjne pokazać widzom historię, za strzelanie przyciąga sławnych aktorów, kosztowne efekty specjalne stosowane. Filmy w tym samym domu sztuki stylu raczej zadawać pytania odbiorców, do których ma się znaleźć odpowiedzi. W obrazach tego rodzaju odgrywają często mało znanych aktorów, mimo że dyrektor może być bardzo wybitny.

Kto i co sprawia, art-house?

Co to jest, mamy już zorientowali się, ale kto na tym korzysta? Trzeba przyznać, że nie każdy w dzisiejszym świecie jest ze względu na pieniądze. Są autorzy, którzy piszą książki dla siebie, a następnie przedstawić czytelnikom przez Internet, bezpłatnie. Są to te same reżyserów, którzy kochają sztukę i nie dążą do bogactwa. Strzelają produkt naprawdę wysokiej jakości, w którym najważniejsze – jest to obietnica myśl publiczności.

Należy zauważyć, że bardzo często te filmy, aby ich twórca sławny. Ale może się zdarzyć w przypadku wielkiej popularności obrazu, co do zasady, w przeciwieństwie do idei Arthouse. Po tym wszystkim, myślący ludzie nie mogą być bardzo wiele. Z tego powodu, że jest niemożliwe, aby powiedzieć, że ten czy inny obraz, według sędziów – najlepszy film sztuki domu. To może być jakiś rodzaj filozoficznej doktryny najlepiej? Czy istnieje najlepszy twierdzenie? W tym przypadku, kwestia jakości nie można określić ilościowo. Jeśli film Ci się nie podoba, masz to, najprawdopodobniej, nie rozumieli.

streszczać

Tak więc, dom sztuki – co to jest? Auteur kino, przeznaczone dla pewnego kręgu widzów. Reżyser nie oczekuje i nie pragnąć sławy i zysku, działa w imię sztuki. Filmy z tej kategorii zazwyczaj nie zagraża światową sławę jako działka może być dziwne i trudne, aktorzy – nie jest znane, ale efekty specjalne w tym – niewiele. Jednak ten film jest odbiciem naszego świata, coś rzeczywistego i sprawia, że zastanawiam się, pośród morza produktów dostosowanych do potrzeb danej osoby.