669 Shares 1943 views

Teatr Lalek Obraztsova: Niezwykły koncert

Centralny Akademicki Teatr Lalek Obraztsov, nie mający odpowiednika w skali światowej, największy przedstawiciel teatru lalek, znajduje się w ulicy Moskwa, Sadovaya-Samotechnaya, numer domu 3, niedaleko od stacji metra „Colour bulwar”.


Założycielem Moskwie Teatr Lalek jest Siergiej Obrazcow – absolwent liceum sztuki „VHUTEMAS”.

Stworzenia teatru lalkowego

W 1920 roku Siergiej Obrazcow zainicjowany spektakli teatralnych lalkowych, zebrał wokół siebie grupę ludzi i rzemieślników, którzy wiedzą, jak stworzyć kukiełki na wysokim poziomie artystycznym podobnych poglądach. Więc nie był marionetką pokaz Siergiej Obrazcow. Pierwsze występy były w naturze spektakli dla dzieci bajki tematycznych. Następnie lalkarstwo repertuar rozszerzył, różnorodność stało się możliwe wraz z pojawieniem się nowych lalek, który stworzył z jego próbek asystentów. Czasami bohaterowie improwizowane spektakle przywiezione z Moskwy, a zdarzało się, że sprowadzone z zagranicy przyszedł na tournee w aktorów towarzyszy ZSRR. Teatr Lalek Obraztsova znany na całym świecie, miał wielu przyjaciół i wielbicieli.

Kreatywna grupa mistrz starał się ludzi różnych zawodów. Specyfika teatru lalkowego i wymaga techników rozwijać kinematyki, które trzeba przenieść lalki i profesjonalnych artystów kostiumów teatralnych jako „aktorów” muszą być ubrani w stroje swoich czasów. portrecista, też był w twórczym zespole teatru Obraztsova. Wiele występy zażądał lalki z charakterystycznym wyrazu, i to było wyzwaniem, aby dać człowiekowi optymalne znaków naśladować maski, odpowiednie na każdą okazję, na wszystkich odcinkach.

parodie

W roku 1930, Siergiej Obrazcow zyskał ogromną popularność, stał się znany w Moskwie artysty, był w stanie stworzyć program w gatunku burleski, zwany „Romanse z lalek”, a później wyreżyserował kilka sztuk, komedie muzyczne. Prezentacja odbyła się w losowych miejscach, jednak popularny lalkarz Obraztsova a jego występy szybko rosła.

Teatr i profesura

W 1931 roku, w wyniku ogólnego zainteresowania lalkarskiej Siergiej Obrazcow utworzonej w Moskwie Centralnego Teatru Lalek został otwarty na stałe. Sergey był reżyser spektaklu i dyrektor artystyczny teatru. W 1949 roku został dyrektorem Moskiewskiego Samples CCTV i pozostał w tej pozycji przez 43 lat, aż do swojej śmierci w 1992 roku.

Teatr Lalek. Obrazcova – unikalna konstrukcja, która wymaga ciągłej aktualizacji kreacji jest niekończącym się procesem. Pomimo faktu, że Siergiej Obrazcow cały czas poświęcony teatru, miał również pracował w filmie, byłem scenarzysta i reżyser filmów dokumentalnych. Ponadto, Siergiej był zaangażowany w działalność dydaktyczną. W 1973 roku został profesorem GITIS i uczy teatru przez wiele lat.

osiągnięcia w Master

W 1976 roku Siergiej Obrazcow został wybrany prezydentem Międzynarodowej Unii lalkarzy, aw 1984 roku został jego honorowym prezesem. Od 1955 roku, próbka jest członkiem korespondentem Akademii Sztuki w Berlinie.

Między innymi, Sergey jego owocnego życia zgromadził unikatową kolekcję egzotycznych lalki, które znajdują się w różnych częściach globu.

przejście

W 1970 roku teatr lalkowy Obraztsova dostaliśmy nowy pokój na ulicy Lawn-Samotechnaya. Nowy dom została podchwycona dobrze – przestronny hol oraz duża sala dla publiczności niespokojne dzieci pasuje idealnie. Na fasadzie teatru mieści lalkowego teatru Obraztsova zegarek, są one uważane za jedną z głównych atrakcji Moskwie. Wzdłuż obwodu tarczy znajduje się 12 domów, ich drzwi są otwarte, jeden po drugim, co godzinę, a za nimi ożywają bajkowych bohaterów. Teatr Lalek Obraztsova (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule) – zróżnicowany świat dzieci, każda wizyta jest dla dziecka – niezapomniane wakacje.

repertuar dla dzieci

spektakle teatru lalek dla dzieci Obraztsova stworzył ponad sto dwadzieścia. I ile razy zostały one grał przez 80 lat, to jest niemożliwe do oszacowania. W repertuarze znajdują się spektakle dla najmłodszych widzów – Jolly dobrej bajce, w którym nie ma nic przerażającego. Są to produkcje dla młodzieży, przeważnie jest to również zabawne historie, ale znaczenie.

personel

Obecnie trupa składa się z 57 aktorów lalek, trzy z nich – Artysta Ludowej Rosji, siedemnaście – zasłużył. 37 lat – od 1945 do 1982 roku – (Kto nie wie Panikovski z filmu „złotego cielca”, nakręcony w 1968 roku na podstawie powieści Ilf i Petrov) pracował w teatrze popularnego teatru i kina aktora Gerdt Zinoviy Efimovich. Zinovy Gerdt grał wiele ról w TCA Obraztsov, ale najbardziej odjazdowy jego charakteru była Tamada Eduard Aplombov od wydajności „niecodzienny koncert”.

Jego repertuar obejmuje pięć spektakli dla dorosłych:

  • W 1941 roku powstał spektakl „The Night Before Christmas” na sztuce EV Speransky.
  • W 1946 roku – „Niezwykły koncert” napisany przez Aleksandra Vvedenskogo.
  • W 1961 roku – „Boska Komedia” w sztuce Izydora magazynie.
  • W 1976 roku – dwa spektakle: "Don Giovanni" – wystawił VB Livanov, GY Bardeen, ZE Gerdt i „Arka Noego” w scenariuszu IV Rod.

Przedstawienia dla dorosłych

Najbardziej popularne wydajność dla weterana publiczności za „Niezwykłe Concert”. Teatr Lalek Obraztsova pierwszy przedstawił go publiczności w 1946 roku. Jest to jeden z pięciu wykonań repertuaru dla dorosłych, na podstawie sztuki Aleksandra Vvedenskogo „Variety koncertowej”. Pierwotnie gra została przystosowana do wydajności dla dzieci, aktorzy w nim były zwierzęta. Wtedy wydajność została wystawiona jako satyrycznym parodia dla dorosłych, drwi z stereotypowe technikami pop. Praca ta była bardzo popularna. Sława poszło nie tylko w stolicy, ale także w wielu innych miastach Unii.

W 1968 roku „Niezwykłe Koncert” w nowym wydaniu miał więcej sukcesów, został uznany za najlepszy pokaz lalek w skali globalnej, grał około 10 tysięcy razy, więc weszła do Księgi Rekordów Guinnessa.

W spektaklu „Boska Komedia”, wystawiona w 1961 Zinovy Gerdt grał Adam. Autor spektaklu był dramatur Isidor Shtok. Przez „Boskiej Komedii” Dantego Obraztsov wydajność Teatr Lalek ma znaczenia. ustalaniu skrypt został napisany na podstawie rysunków Zhana Effelya „Stworzenie świata”, gdzie Bóg stara się posprzątać w ogrodzie, ale nie jest bardzo dobra. Adam i Ewa w raju był znudzony, postanowili zejść na ziemię. „Niech tam będzie nic do jedzenia, ale można robić, co chce” – tak myśleli.

Kolejny pokaz dla dorosłych – „Don Giovanni” – został wydany w 1976 roku, jako satyryczny wersji musicalu zagranicznej. Autorzy spektaklu – animator GY Bardeen i słynny aktor VB Liban. Niewiele osób wie, że Wasilij Liwanow – każdy ulubiony Sherlock Holmes – to również utalentowany reżyser, animator. Produkcja „Don Giovanni” ma na celu ośmieszenie modę w sztuce teatralnej. Siergiej Obrazcow zawsze uważał, że prawdziwa sztuka nie może śledzić modę.

Jak zrozumieć niezrozumiałe

Charakterystyczne jest, że realizacja „Don Giovanni” Play „bełkot” język, gdy słowa są mieszane w chaotycznej kolejności, dźwięk ironiczny i nieprzewidywalne. Jednak widz jakiś niewytłumaczalny sposób łatwo rozpoznać sens całego tego bełkotu. Tworzenie dialogów charakter niejasny, zrozumiały język – jest także rodzajem sztuki. Autor tekstu do spektaklu „Don Juan” był Zinovy Gerdt.

Wraz z „Don Juan” odbył się wydajność pisemnej Izydora magazynie „Arka Noego”. Archanioł Michał wielokrotnie zgłaszane do Boga okrucieństw popełnianych przez ludzi na ziemi. Bóg jest z myślą o porządek stworzony przywrócenie Flood, który trwał czterdzieści dni i czterdzieści nocy, ale wcześniej miał zebrane w drewnianej ark animals „wszystkich stworzeń na parze” November sprawiedliwy, żoną i trzema synami i ich żonami. Że z nim wszystko, mówi zabaw.

„Moskwa, Obraztsova teatr lalkowy” – ta fraza jest znany wszystkim, którzy są zainteresowani w sztukach teatralnych. do dziś żyje założyciel stworzył niezapomniane spektakle dla dzieci i dorosłych.