282 Shares 2601 views

Ambivert – to złoty środek lub naukowcy wymyślili koncepcję?

Parametry introwersji-ekstrawersji są szeroko stosowane w nauce psychologicznej w procesie badawczym i kategoryzacji typów osobowości i ich cech. Ambivert – pojęcie, które spotyka się w środku linii I-E. Rozwój zjawiska zaangażowanych w Carl Gustav Jung i Hansa Eysencka, który miał nieco inne poglądy na ten temat.


KG Jung i jego teoria introwersji-ekstrawersji

Podstawą tej klasyfikacji, analityk umieścił takie kryteria jak ostrość osoby libido. Jeśli energia idzie do środowiska, to przejawia ekstrawersji, więc taka osoba kocha życie społeczne i praktyczne, a nie lubi nurkować do wyimaginowanego świata wewnętrznego, w sferę myśli. Jeśli libido jest skierowany do wewnątrz, wydaje się, introwertyczna, co oznacza chęć ułożenia, medytować, robić różne wyimaginowane, nie rzeczywiste operacje z przedmiotów świata zewnętrznego. Ambivert – kto to jest? Parametr ten zajmuje położenie pośrednie.

KG Jung twierdził, że nie ma czystych typów, więc ambivert – to jest całkiem normalne indywidualne. Naukowcy przeprowadzili porównanie tych kategoriach wraz z biciem serca: przemienności między skurczu (skurcz) – introwersji – i rozkurczu (relaksacji) – ekstrawersji. Ale przede wszystkim ludzie przylegają do jednego parametru oraz działając w jej ramach.

Nikt nie mówi, że jeden rodzaj dobra, a druga – zła. Każdy ma swoje pozytywne i negatywne cechy. Zdarza się, że jednostka jest w stresujące sytuacja zmienia zachowanie linii. Najlepszym rozwiązaniem – ambivert. Charakterystycznymi cechami obu opcji połączone w jedną osobę. To sprawia, że elastyczne, może w różny sposób w zależności od sytuacji i znaczenie konkretnego sposobu reakcji.

Dla introwertyków wydają się być zainteresowani tylko swoimi myślami, wewnętrznych doświadczeń. Są w swoim własnym świecie, w którym czują się dobrze, ale to jest obarczona z utratą kontaktu z rzeczywistością. Znamiennym przykładem – rozproszone naukowiec.

Dla ekstrawertyków charakteryzuje się szczególnym zaangażowaniem w świecie rzeczy. Mają dobry kontakt z rzeczywistością, są zainteresowani tym, co dzieje się w społeczeństwie. Alienacja środowiska wewnętrznego – to o nich. Świat wpływa na Introwertycy, a to z kolei wpływa Ekstrawertycy.

Postawy Shifting KG chłopiec

Z biegiem czasu, nauka nie stoi nieruchomo, a naukowiec KG Jung trochę zmieniły i doskonalił swoje poglądy. Ponadto stwierdził on, że ambivert – jest to rodzaj najbardziej adaptacyjne, ponieważ ma właściwości i ekstrawertyk i introwertyk. Ponadto, analityk opracował doktrynę funkcji psychicznych, które są częścią I-e, a mianowicie – o myślenie, uczucie, uczucie i intuicję.

GY Eysencka i jego teoria introwersji-ekstrawersji

G. Yu. Ayzenk Powyższe koncepcje zapożyczone z KG Jung, ale wypełniona im innego znaczenia. Dla naukowiec jeden superfaktora dwa słupy, który jest zdefiniowany jako zbiór korelację między poszczególnych właściwości i ma określenia genetycznej.

Typowe cechy to extroverted komunikatywna, optymistyczny, impulsywność, szeroka gama przyjaciół i znajomych, niezbyt silna kontrola emocjonalnych przeżyć. Dla typowego introwertyk charakterystycznym nieśmiałość, odległość od innych, z wyjątkiem planowania rodziny swoich działań, spokoju, miłości, aby kontrolę nad zmysłami.

Ambivert – człowiek z nieokreślonym ekspresji zawiera dwa parametry opisane powyżej. Jeśli używasz test, taka osoba zyskuje średni wynik. Ale nadal można ambivert pochylić albo ekstrawersji i introwersji do.

Wygląda K. Leonhard

Psychiatra Karl Leonhard we własnej reinterpretacji pojęcia wprowadzonego przez CG Junga, i wierzył, że ekstrawersji charakteryzowane przez zaprzeczenie, podatność na wpływy zewnętrzne i introwertyczna – silnej woli.

Ale trzeba pamiętać, że klasyfikacja naukowca odnosi się do patologicznych przejawów osobowości.