335 Shares 6157 views

Żywica epoksydowa blatów. Jak zrobić blat własnymi rękami

Atmosfera w domu zapewnia uczucie komfortu i odpowiada Twoim gustom. Jednak nie wszystkie sklepy meblowe mają do zaoferowania coś odpowiedniego dla swojego wnętrza wizji. Oraz typowe rozwiązania – nie tak wygodne ze ludzie starają się zaprojektować indywidualność. Łatwiej, oczywiście, ekskluzywne na zamówienie i zapłacić za to pieniądze. Ale o wiele bardziej interesujące, aby zrealizować ideę siebie. Na przykład, żywica epoksydowa blaty umożliwia tworzenie dowolnego twórczego powierzchni jest unikatowy. Oczywiście, trzeba będzie ciężko pracować. Ale epoksydowa – dość łatwy w użyciu materiał i podstawy obsługi to nie jest trudne do opanowania.

Zalety produktu

Co jest szczególnie dobra epoksydowa wypełnienie blatu, to fakt, że schnie zachowuje pierwotną objętość. Lac, na przykład, suszy przez odparowanie cieczy wchodzącej w nią. W rezultacie, jej warstwa kurczy się, co często stwarza problem. Utwardzania żywicy jest spowodowana przez reakcję chemiczną. A jeśli trzeba zaprojektować obiektyw – ty i dostać. I bez odprysków lub usunąć, bez deformacji nie będzie narażony na. I tak gładka powierzchnia pozostaje gładka, nie szare jak wyschnie.

Inną zaletą posiadał żywicą epoksydową – cenę. Materiał jest tańszy niż inne do tworzenia trwałej powierzchni. Koszt waha się zazwyczaj pomiędzy 200 i 280 rubli za kilogram. A jeśli potrzebujesz żywica epoksydowa, cena spada do 180-190, w zależności od globalnego charakteru partii.

Gwarancja: przygotowanie

Do mieszania materiału wymaganego naczynia (kwota zależy od tego, ile będzie trzeba epoksydowe), kij do mieszania i dwuwymiarowy pojemnik. Przed zmieszaniem, trzeba dokładnie zbadać zgodnie z instrukcjami: proporcja składników będą się różnić w zależności od producenta. Muszą być ściśle przestrzegane, w przeciwnym razie materiał będzie krzepnąć źle.

Po pierwsze, mierzy się epoksyd, a następnie – do utwardzenia żywicy. Jest to konieczne, aby wlać fundamentu, a nie na odwrót. Wielka ugniata materiałów, tak dokładnie jak to możliwe, to zależy również od jakości wlać. Poprzez osiągnięcie wymaganej jednolitości czekać, aż żywica osiągnie pożądanej konsystencji, po czym może on być stosowany do innych celów.

Na jakim etapie, dla których stosowanie

Żywica epoksydowa blaty posiada wiele stopni o grubości, a każda z nich nadają się do różnych celów.

  1. Faza ciekła: Skład płynie swobodnie z deskami. Stan idealny, aby wypełnić formularze – na tym etapie, prosimy o wypełnienie wszystkich kątach i zakamarkach.
  2. Gęstość „płynnego miodu.” płynie z ciągliwego sondy utrzymywał się na końcu. Dokładnie to, czego potrzebujesz do tworzenia kropelek i soczewek. Także odpowiednie do napełniania miękkich postaci, na przykład, do okrągłego stołu.
  3. Etap „gęsty miód.” Aby wypełnić prawie nie pasuje, ale to jest bez zarzutu jak klej – poprzedni konsystencja wypłynie.
  4. W następnym kroku, w którym żywica jest oddzielona od całkowitej masy twardego, słabo nadaje się do wszelkich celów. Zanim to czy nie skorygowane, albo czeka na dalsze zagęszczania.
  5. faza gumy pozwala tworzyć fantazyjne kształty, jak modeliny. Wierny epoksydowych blaty żywiczne zapisać formularz, będzie musiała być ustalona w prawidłowej pozycji, w przeciwnym razie będzie to wyprostować.

Ostatni etap – ciało stałe. Kiedy osiągnie epoksydowe, Twój blat można uznać za zakończony.

Subtelności procesu

Przed dokonaniem blat wykonany z żywicy epoksydowej, należy pamiętać, aby nie dodawać kłopotów w przyszłości. W szczególności prostelite stół, na którym pracy lub podłogi pod polietylenu stanowisku – wyciekły żywicę usuwa się z wielkim trudem.

Aż powierzchnia jest sucha, to będzie zebrać cały kurz. Zastanów się wcześniej wykonaniu powłoki. Na przykład, niski regał, który jest napięty filmowej „dach”.

Zastosowanie znajduje każda żywica lub utwardzacza nie powinny być wystawione na działanie wody. W tym z powietrza, więc nie działają w warunkach wysokiej wilgotności. wymaga także pewnej temperatury: jeśli w pomieszczeniu jest mniejsza niż 22 Celsjusza, ryzyko zachorowania źle mrożone blatu. Przyspieszyć zestalanie wzrost temperatury może być, na przykład, do wprowadzenia produktu na chłodnicy. Ciepłe suszarka do włosów nie jest: guma czyraki i daje mnóstwo bąbelków.

Jeśli bańka blisko powierzchni pojawiła się, gdy tylko blaty żywica epoksydowa wypełniona, możliwe jest dmuchać przez słomkę koktajl, cienkiej strzykawki lub nawet ciało długopisu. Piłka rozerwanie, bez psucia rzemiosła.

niuanse używać

Blat wykonany z żywicy epoksydowej, wykonany własnymi rękami, ma swoje własne cechy w eksploatacji. Po pierwsze, materiał ma tendencję do żółknięcie przed promieniowaniem słonecznym, a czasami ogrzewania. Jeśli planujesz umieścić tabelę w południowej części pokoju lub w kuchni i w altanie w ogrodzie wrażliwych – kupić podstawę z filtrem UV.

Po drugie, zimno czasami utworzona w blacie i ziarna zbóż. Aby powrócić do swojej pierwotnej postaci może być rozgrzewanie do 40-60 stopni.

Po trzecie, żywic epoksydowych, blaty kuchenne stosowane w warunkach, nie jest odpowiedni, ponieważ w trakcie ogrzewania w stanie emitować toksyny. Chcesz umieścić stół w kuchni – pokrycie powierzchni ochronnej przezroczystym lakierem. Best – przeznaczony dla jachtów.

Formularz blaty

Musisz go, jeśli chcesz, aby w pełni zgodne z żywicy epoksydowej nie używając niczego jako powierzchnia odniesienia. Dla postaci, można wziąć rozmiar szkła. Jest starannie przemyto wytarty do sucha i odtłuszcza w acetonie. Następnie powierzchnię pociera mastyksu, która poprzez godziny trzeciej zapolirovyvaetsya suchej tkaniny wosku. Zderzak może być wykonana z elementów z aluminium; jeśli chcesz idealnie gładkie krawędzie blatów, polerowane zakupu. Wewnętrzna powierzchnia traktuje mieszaniną terpentyny z parafiną. Przez szyby są przyłączone kit.

Wszystkie te procedury są zobowiązani do zapewnienia, że blaty żywica epoksydowa nie przyklejają się do formy, a gotowy produkt jest łatwo wyjąć z niej. Jednakże, jeśli masz zamiar wstawić w okolicy „ramy”, aby dbać o gładkich odcinkach nie trzeba. W tym przypadku, zderzaki mogą być zbierane z dowolnej dostępnej materiału i umieszczonej je z polietylenu lub z gumy – to epoksydową, która nie klei się.

Reszta jest prosta: Przygotowanie roztworu doprowadza się do uzyskania pożądanej konsystencji i wylewa. Dla różnych struktur może Odcień żywicy nierozpuszczalne barwniki i dodać do niej integracji – kamieni, odłamków szkła kolorowego i tak dalej.

moneta pomysł

Czy blacie tylko dlatego, że ten materiał nie jest konieczne. blaty żywicy epoksydowej umożliwia stosowanie różnych dodatkowych elementów. Na przykład, mając starą ale solidny blat, można dokonać z rzeczywistości jest to nowy i bardzo nietypowe. Powierzchnia jest wyczyścić; może być malowany w odpowiednim kolorze. Stare monety są usuwane ze specjalnym roztworem. Blat stołu jest umieszczony dokładnie na krawędziach nadziewane niskie krawężniki. Wewnątrz „box” nakreślonego monet. Nie trzeba je naprawić. Pozostają epoksydowa wypełnić formularz i czekać na to, aby ustawić. Jest to szczególnie dobry pomysł na pasku.

Plus żywica drzewa

Bardzo eleganckie rozwiązanie byłoby połączenie epoksydowe z naturalnego drewna. Lub ściśle spawane zwykłe deski blatu z wnękami lub na gotowym one artystycznie wyciąć. Powierzchnia jest polerowana do gładkości; rozcieńczona guma dodawane barwniki fluorescencyjne. Kompozycja wypełnione wszystkich gołej wnęki. Po wysuszeniu blatu pokryte lakierem poliuretanowym w kilku warstwach z szlifowania. Niezwykły i kolorowy stół jest gotowy!