90 Shares 2400 views

Program do usuwania foldery, które nie są usuwane. Najlepszy program do usuwania plików undeletable

Usuwanie plików i folderów w systemie operacyjnym Windows – nie taka prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Tak, rzeczywiście, w większości przypadków, problemy z ich usunięciu nie powstaje, ale często jest to możliwe, aby obserwować sytuację, w której usunięcie dowolnego elementu nie jest możliwa. Będziemy teraz rozważyć głównych sposobów zaradzenia tej sytuacji, jak również niektóre programy, aby usunąć nieusuwalne zablokowane pliki i foldery. Taka rada, jak sądzę, będzie przydatny dla wielu użytkowników nowoczesnych systemów komputerowych.

Główne problemy z usunięciem plików

Zanim zostanie opisany w dowolnym programie, aby usunąć foldery, które nie zostały usunięte lub zablokowane pliki, należy rozważyć przyczyny sytuacji, w której „System operacyjny” blokuje je z informacją, że nie można usunąć.

Powodem, jak to wynika, może być całkiem sporo. Tu na pierwszym miejscu powinna obejmować stosowanie atrybutów, blokują dostęp do danego komponentu, brak praw dostępu, plików i folderów przez jakiś proces w momencie, obecność resztkowych plików po odinstalowaniu aplikacji, które muszą być usunięte tylko wtedy, gdy system zostanie ponownie uruchomiony, już generowane usuwać itd

Teraz będziemy krótko spojrzeć w każdej sytuacji, a następnie zobaczyć, co „prog”, aby usunąć undeletable pliki i foldery w każdym przypadku jest najlepszym rozwiązaniem. Ponadto, opcje będą rozpatrywane usunięcie pewnych elementów standardowych narzędzi systemu Windows bez użycia oprogramowania firm trzecich.

Używanie atrybutów

Zacznijmy ją z plikami parametrów zainstalowanych w systemie Windows. Tak, mamy problem, jak usunąć folder lub plik nie zostanie usunięty.

W odniesieniu do najczęściej używanych plików tekstowych i dokumentów pakietu Microsoft Office, można użyć podglądu tzw atrybutów. Fakt, że niektórzy użytkownicy, którzy tworzą swoje własne dokumenty, lub po prostu chcesz ograniczyć dostęp do nich, lub próbując uniknąć edycji użytkownika. W tym przypadku, są one po prostu umieszczony we właściwościach dokumentu atrybutu „tylko do odczytu» (tylko do odczytu).

Jest oczywiste, że takie podejście może otworzyć pliku, ale nie można dokonać zmian. W niektórych przypadkach stosuje się również do usiłowania usunięcia. Jak usunąć folder lub plik nie zostanie usunięty, w tym przypadku? Wszystko jest proste. Trzeba tylko usunąć kleszcza z odpowiednim polu, a następnie usunąć się bez problemów.

Zamykanie procesów problematycznych

Nie mniej powszechne i można nazwać sytuację, w której nawet program do usuwania folderów, które nie zostały usunięte, nie może pracować tylko z tego powodu, że w momencie, niektóre lub kilka plików w nich jest przypisany do żadnego procesu.

Weźmy najprostszy przypadek. Powiedzmy, że mamy jakiś folder, który zawiera pliki wykonywalne EXE, odpowiedzialny za uruchomienie programu. Oczywiste jest, że jeśli program jest uruchomiony, usuń ten folder nie będzie działać. System wyświetla komunikat, że plik jest wykorzystywany w takim-a-takim procesie oraz konieczność, aby zamknąć aplikację, a następnie spróbuj ponownie. Ale to najprostsza sprawa.

Jeśli plik lub folder jest używany przez procesy systemowe, aby zakończyć je nawet w „Task Manager” nie jest zalecane, ponieważ może to doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji. Kwestia ta zostanie omówiona później.

Uprawnienia plików

Inna sytuacja, w której usuwać pliki lub foldery jest problematyczne jest brak praw dostępu. W bardzo prosty przykład jest stworzenie dokumentu, który ma uprawnienia administracyjne.

Naturalnie, inny użytkownik w swojej sesji w obecności lokalnych sesji administratora oraz szereg innych użytkowników na jednym komputerze terminala (lub otoczenia sieciowego), posiadające ograniczone uprawnienia, aby usunięcie takich elementów nie będzie. Rozwiązaniem będzie albo otrzymać odpowiedni rozszerzenie praw lub zalogować się jako administrator.

Pozostałości plików po odinstalowaniu programów

Czasami zdarza się, że po odinstalowaniu niektóre programy istnieją doniesienia, że pewne szczątkowe pliki i foldery zostaną usunięte po ponownym uruchomieniu komputera. Tutaj sytuacja jest taka, że wydają się być nadal istnieje w systemie (zazwyczaj użytkownik może je zobaczyć nawet w „Explorer”), ale w rzeczywistości nie istnieją, albo raczej umieścić w innym, który nie ma dostępu do strefy użytkownika na dysku twardym. Okazuje się przy próbie natychmiast usunąć te składniki, bez oczekiwania na ponowne uruchomienie, system wyświetli komunikat informujący, że delecja została dokonana.

Zasadniczo, jeśli wyraźnie stwierdził, że usuwać pliki lub foldery trzeba w trybie ręcznym, ale z jakiegoś powodu nie są usuwane, konieczne jest ponowne uruchomienie systemu i spróbuj ponownie.

IObit Uninstaller Unistaller

Ogólnie rzecz biorąc, program odinstalować lepiej jest użyć potężnych narzędzi, takich jak IObit Uninstaller, które pozwalają na całkowite usunięcie nie tylko sam program, ale po jej komputera śmieci, a nawet nagrywać i klucze rejestru.

Jeśli chodzi do niego odpadów resztkowych (przeważnie ukryte przed użytkownikiem), takie pakiety oprogramowania stać się uniwersalnym rozwiązaniem.

Korzystanie SEO

W niektórych przypadkach można wykorzystać programy optymalizujące takich jak zaawansowane systemu opieki, CCleaner, etc.

Takie aplikacje mogą nie tylko zoptymalizować wydajność systemu, ale również, aby usunąć resztki, które pozbyć się standardowych metod nie jest możliwe. Na przykład, CCleaner, „uwięziony” w systemie operacyjnym Android, w połączeniu z prawami root-dość elementarny usuwa „rodzime” aplikacji, które są zainstalowane na smartfonie lub tablecie. To samo odnosi się do całkowitego usunięcia niektórych składników systemu Windows, ponieważ oczywiste jest, że niektóre aplikacje zachowują się dość trudne, a znalezienie ich w standardowej listy programów i komponentów jest niemożliwe, nie mówiąc są one stosowane w systemie, gdzie wszystkie komponenty mogą być rozproszone cały dysk twardy lub partycję.

Unlocker usunąć pliki undeletable

Rozważmy teraz panaceum, aby odblokować pliki i foldery, które zamierzasz usunąć. W rzeczywistości, Unlocker – A „prog”, aby usunąć undeletable pliki i foldery, a nawet z atrybutem systemowym.

Jego zaletą jest to, że rdzeń odblokować dostęp zespół osadzony w menu kontekstowym, takie jak „Explorer”. Aby odblokować, po prostu nazwać to klikając prawym przyciskiem myszy na pliku i aktywować odpowiedni wiersz, a następnie usunąć niektóre z elementów może być całkowicie swobodnie. Co jest najbardziej interesujące, ta aplikacja jest częścią Windows 7. Jeśli z jakiegoś powodu program nie jest dostępny, można go pobrać z Internetu. Szczerze mówiąc, nie pożałujesz.

Najlepszy program do usuwania plików undeletable

Innym jest, aby zwracać uwagę na kilka narzędzi firm trzecich, nie mniej ciekawe i wydajne niż Unlocker (a może nawet ją przewyższa).

Zacznijmy od najprostszych narzędzi. Dodatek pliku ASSASSIN – to prosty program do usuwania folderów, które nie zostały usunięte (i pliki w nich), działa od typu Unlocker budując swój własny zespół w menu Windows. To działa, należy stwierdzić, nie mniej skuteczne.

Ta sama zasada działa i inny podobnego narzędzia. IObit Unlocker to. Jak wynika z niej opiera się na tych samych zasadach.

Ale chyba najbardziej wydajne i nieco nietypowe narzędzie to program do usuwania folderów, które nie są usuwane, a związane z nimi pliki zwane LockHunter. Co jest takiego niezwykłego? A fakt, że w przeciwieństwie do wielu podobnych narzędzi, ma usunięcie systemu dualistycznego, podobnie jak w takich przypadkach działa Windows.

W normalnym usunąć wybrany (nawiasem mówiąc, w tym procesie, niezabezpieczone) plików i folderów znajdują się w tzw kosza systemowego, z którego mogą albo przywrócenia lub usunąć na stałe. Takie podejście pozwala uniknąć sytuacji z losową usunięcie wszelkich elementów systemu niedoświadczonych użytkowników, co z kolei może doprowadzić do całkowitego „farby” całego systemu.

wniosek

Oczywiście, lista aplikacji jest nieograniczone. Ale co używać jako podstawowego narzędzia, każdy użytkownik kraty się, ponieważ wszystkie aplikacje mają swoje subtelności.