446 Shares 4194 views

Oznakowanie opon i kół

Każdy avtovledelets czynienia z sytuacją, gdzie trzeba wybrać nowe opony lub koła. W tym przypadku, można przyczynić się do zorientowania oznaczenia opon. W związku z tym klient będzie mógł łatwo zrozumieć parametry kół i opon, a także wybrać najbardziej odpowiedni do swoich wymagań opon.


Na początek zaleca się, aby uważnie przeczytać instrukcję do wykorzystania, które zostaną określone oznakowania opon i kół, który jest zalecany przez producenta. Należy również pamiętać, że instrukcja jest często wskazane kilka zalecanych etykiet, które mogą być wykorzystane w gestii właściciela samochodu, zgodnie z następującymi kryteriami:

  1. Materiał zainstalowanych dysków: aluminium lub żelaza. Kryterium to jest brane pod uwagę, na podstawie warunku, że felgi aluminiowe mają nieco większą szerokość i promień.
  2. sezon pracy: zima czy lato.
  3. typ silnika twojego samochodu i jego moc.

Oczywiście, można zobaczyć koła, które są już zainstalowane na komputerze. Musimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że oznaczenia opon mogą nie być odpowiednie dla komfortowego użytkowania samochodu. W związku z tym, wiele sklepów, w tym zasobów internetowych, świadczenie usług w zakresie doboru optymalnych opon.

Na przykład, należy rozważyć oznaczenie rozmiaru.

205/55 R 16 94 H (oznaczenie opony)

Wyjaśnienie zaczyna się od pierwszego z których oznacza szerokość opony w mm. Druga cyfra oznacza stosunek wysokości istniejącego profilu i szerokość. Wskaźnik ten jest często określany jako „Profil”. Jeśli weźmiemy pod uwagę przypadek, w którym znajdują się dwa lub więcej opon z tych samych danych na ich szerokości, ale z różnymi wartościami profilu, możliwe jest, aby przestrzegać zasady: im większa wysokość profilu, tym lepiej, w dosłownym tego słowa znaczeniu, to jest opona.

Opierając się na fakcie, że ten parametr jest wartością względną, należy pamiętać przy wyborze gumę, że przy niewłaściwym doborze zmieni nie tylko szerokość opony pod uwagę, ale jej wysokość, która w wielu przypadkach jest po prostu nie do przyjęcia. Jeżeli opona oznakowanie nie dostarcza informacji na temat tego parametru, domyślnie przyjmuje się o 80% do 82%, a opona jest nazywany pełny profil. Tego typu jest stosowane w lekkich samochodów ciężarowych i samochodów dostawczych.

oznakowanie opony obejmuje również litera «R», który jest odpowiedzialny za wyznaczenie przeciwwag.

Liczba tyłu – średnica opony, podane w calach. Ta figura przedstawia tak zwanych opony wielkości obręczy.

Symbol „H” w końcu jest odpowiedzialny za wyznaczenie dopuszczalnej prędkości wskaźnika, który może rozwijać samochód z tych opon.

Oznakowanie opon często zawiera znak kolor: żółty, czerwony, itd. Pokazują miejsca o najniższym i najwyższym obciążeniu na kole.

Opona może być oznaczona jako biały znaczek z liczebnika numer, który odpowiada inspektor przeprowadzający kontrolę końcową opony w fabryce. Paski Tsetnye stosowane są do szybkiego i łatwego wyszukiwania produktów w magazynie producenta.