321 Shares 5230 views

„Teraflex” dla stawów. Lek „Teraflex”: opinie, cena

Lek „Teraflex” dla stawów przepisanych bardzo często. Jakie właściwości tego leku, ile to kosztuje, czy skutki uboczne i przeciwwskazania, jak nam powiedziano w materiałach tego artykułu.


Kształt, opis składu i pakowanie leku

Medycyna dla „Teraflex” stawu jest dostępny w dwóch różnych formach. Rozważyć ich strukturę w sposób bardziej szczegółowy.

  • Twarde kapsułki żelatynowe z białym proszkiem w środku. W sprzedaży takiej postaci preparat jest dostarczany w plastikowych butelkach 60, 30 lub 100 sztuk. Lek składniki aktywne obejmują chlorowodorek glukozaminy chondroityny i siarczan sodu. Lek zawiera również substancje pomocnicze, takie jak manganu, siarczan magnezu, stearynian sodu i kwas stearynowy.
  • "Teraflex" maść. Cena takiej formie jest nieznacznie niższa od poprzedniej. Lek jest przeznaczony do użytku na zewnątrz, sprzedawany w postaci kremu z zapachem kamfory i mentolu, biały i żółty. Jest on wytwarzany w plastikowych probówkach po 56 lub 28 na 1 g maści zawiera: olejek miętowy, glukozamina, i chondroityna kamfory. Również, że lek zawiera dodatkowo składnik w postaci drzewa aloes, lanolina, wody oczyszczonej, makrogolu, alkohol cetylowy, glikol propylenowy i dimetikonu.

Farmakologiczne działanie leku

lek „Teraflex” Jak to działa? Dla stawów, lek ten wpisuje się bardzo dobrze, ponieważ pomaga przywrócić chrząstki.

Wysoka skuteczność tego narzędzia, ze względu na swój skład. siarczan chondroityny i chlorowodorek glukozaminy promować syntezę tkanki łącznej, co uniemożliwia uszkodzenie chrząstki. Materiał ten chroni uszkodzonej chrząstki z dalszego rozkładu, które mogą występować u pacjentów przyjmujących niesterydowe leki przeciwzapalne i kortykosteroidy. Składnik ten ma umiarkowane działanie przeciwzapalne.

Jako siarczan chondroityny, substancja przeznaczona jest do budowy chrząstki. Pomaga syntezę proteoglikanów, kolagen i kwas hialuronowy, a także hamuje właściwości enzymów, które niszczą chrząstkę i płynu maziowego zapewnia lepkości.

W takiej chorobie, takie jak zapalenie kości i stawów, siarczan chondroityny znacznie redukuje wszystkie objawy choroby.

Kamfora, część maści zapewnia działanie drażniące, a także poprawia krążenie krwi w skórze i tkance podskórnej.

olejek miętowy jest w stanie wywierać rozpraszające i łagodne działanie antyseptyczne. To także zmniejsza ból i stan zapalny.

Lek „Teraflex” nie odnosi się do biologicznie aktywnych dodatków. Lek ten, który jest dokładnie przetestowany i gwarantuje skuteczność i bezpieczeństwo.

Właściwości farmakokinetyczne leku

Czy lek jest wchłaniany „Teraflex” (dla stawów)? Podczas otrzymywania leku do dostępności biologicznej substancji czynnej – glukozamina – wynosi około 25%. Jego maksymalne stężenie jest utrzymywane przez długi czas w stawów, nerek, chrząstki, wątroby, mięśni i kości i tkanek.

Okres półtrwania wspomnianego elementu wynosi około trzech dni. Wyjście to głównie przez nerki.

W odniesieniu do biodostępności siarczanu chondroityny, to jest o około 12%. Materiał ten jest metabolizowany przez reakcji odsiarczania. Okres półtrwania składnika – 5 godzin. Jest wyświetlane głównie nerki.

wskazania

Jeżeli jakiekolwiek odchylenia lekarze przepisujący lek „Teraflex”, których cena jest pokazany poniżej? Uważanego za aktywny czynnik stosowany w leczeniu chorób stawów i kręgosłupa, które zwyrodnieniowe-dystroficzne natury (np ból pleców i zapalenie kości i stawów).

Przeciwwskazania do stosowania leków

Lek „Teraflex” dla stawów nie może być stosowany w następujących warunkach:

  • ciężką niewydolnością nerek;
  • w trakcie ciąży;
  • środki nietolerancja leku;
  • podczas laktacji;
  • u dzieci (poniżej 15 lat);
  • uszkodzenia skóry (dla maści).

W cukrzycy i astmy, jak również w przypadku predyspozycji do krwawienia, lek jest przepisywany z najwyższą ostrożnością.

Instrukcja użycia leku „Teraflex”

Cena tych pieniędzy jest dość wysoki. Ale mimo to, wielu pacjentów nabyć ten konkretny lek w leczeniu stawów. Ich wybór, wyjaśniają jego wysoką wydajność.

Dla dzieci starszych niż 15 lat, a także dorosłych w pierwszych 3 tygodniach leczenia, lek przepisany jedna kapsułka trzy razy dziennie. Po tym przygotowaniu przyjmować 2 razy dziennie. To leczenie powinno być kontynuowane przez 3 do 6 miesięcy. Kursy mogą być okresowo powtarzane.

Kapsułki mogą wziąć w dowolnym momencie, niezależnie od posiłku. Muszą pić czystej wody (w małych ilościach).

W jaki sposób należy stosować maści „Teraflex”, których cena jest pokazany poniżej? Preparat zewnętrzną w ilości około 2-3 cm wciera na chore miejsce aż do całkowitego wchłonięcia. Czy to trzy razy dziennie.

skutki uboczne

Po podaniu doustnym lek u pacjentów mogą wystąpić: wzdęcia, ból żołądka, biegunka, zaparcia, bezsenność, zawroty głowy, senność, bóle głowy i ból nóg, kołatanie serca, obrzęk kończyny dolnej, alergicznego.

Co do stosowania leku na świeżym powietrzu, takie procedury mogą przyczyniać się do powstawania miejscowych odczynów alergicznych.

interakcji

Na co analogi „Teraflex” dla stawów tanio zapewnia firmom farmaceutycznym, opisujemy poniżej. Teraz powinien nam powiedzieć o interakcji z tym lekiem.

Jego jednoczesne zastosowanie tetracykliny antybiotyków zwiększa ich wchłanianie. Preparat zmniejsza również wydajność półsyntetyczne penicyliny i chloramfenikolu. Ponadto chondroityny może poprawić działanie leków przeciwzakrzepowych.

Przestrogi

Teraz już wiemy, że jest to przygotowanie do stawów „Teraflex”. Eksperci gości powiedzieć, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych ze strony przewodu leków System dawki należy zmniejszyć o połowę, a zupełnie zrezygnować, jeśli to konieczne.

Rozpatrywane stawów lekarstwo są bardzo często podaje się w terapii skojarzonej z kortykosteroidy i niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Analogi leku i jego ceny

Cena funduszy waha od 300 do 1200 rubli (w zależności od postaci emisji i liczby kapsułek w pudełku).

analogi strukturalne w maści „Teraflex” nie. Co do postaci doustnej leku, to ma dość dużo podobne środki (na przykład "Chondroxide", "Mukosat", "Struktum", "Artra", "Hondrogard", "Kondronova", "Hondroglyuksid", "Don", etc. ).

Czy istnieją „Teraflex” odpowiedników dla wspólnych tańsze? Zawsze można znaleźć tani, ale nie mniej skuteczne leki zastępcze. Na przykład, rosyjski odpowiednik „Hondroglyuksid” zawiera także glukozaminy i chondroityny, ale jest o wiele tańsze (około 190 rubli).

Jest też tańszy lek „Kondronova” (około 160 rubli). Jednakże, zawiera w swoim składzie minimalnej liczby aktywnych składników.

Recenzje leków

Nie jest tajemnicą, że chondroityny i glukozamina odgrywa znaczącą rolę w normalnym funkcjonowaniu stawów i chrząstki.

Obecnie wiele opinii wspomniane sformułowanie są mieszane. Niektórzy pacjenci są zachwyceni efektu terapeutycznego leku, podczas gdy inni narzekają, że mają zmarnowane pieniądze.

Pozytywne opinie na temat przygotowań do wspólnego „Teraflex” zawierają informacje, że lek raczej szybko pomógł im pozbyć się bólu i zapaści w stawach i zwiększyć mobilność. Jednakże tacy pacjenci mówią, że chociaż ten lek jest bardzo skuteczny, ale kosztuje to bardzo drogie.

W odniesieniu do uwag ekspertów, również są one mieszane i zależy od przekonania doktora w zakresie korzystania z chondroityny i glukozamina na stawy.

Ogólnie rzecz biorąc, możemy śmiało stwierdzić, że kapsuła, jak również „Teraflex” maść ma znaczący efekt terapeutyczny podczas długotrwałego używania (około sześciu miesięcy), w niezbyt zaawansowanym stadium choroby, a w połączeniu z lekami przeciwzapalnymi i innymi terapiami.