396 Shares 7024 views

Skąd kurtka Alaska i jest lepiej niż zwykłe kurtki?

Każdy Rosjanin wie, jakie są czasami surowa zima. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do północnych regionach. Tak więc, należy przygotować od jesieni i kupić ciepłą szatę. Korzyści dzisiaj kurtki wybór jest tak duży, że możemy wybrać model nawet najbardziej wyrafinowany smak. I dobry stary płaszcz nie został odwołany, ale są one bardzo trudne i nie zawsze wygodne. Szczególną popularność od dawna kurtkę dół Alaska. To prawda, że wciąż jest wiele dyskusji na temat, jaki rodzaj ubrań i skąd przyszedł do nas.

Trochę historii

Nowoczesna kurtka Alaska tylko niejasno podobny do swojego protoplastę. Dawno, dawno temu Eskimosi dla ochrony przed zimnym wiatrem i ostrym klimacie Północy, szyte na kurtkę do kolan lub nawet niższe, od futer. Zazwyczaj są one noszone przez myśliwych i rybaków, którzy od dawna z dala od domu. Podszewka Alaska zawsze wykonywane futro. To on utrzymuje ciepło przez długi czas i ogrzewa najzimniejsze dni, i do ochrony przed wiatrem pomógł futrzany kaptur na.

Podróżni, którzy odwiedzili North, dość szybko przyjęła praktyczne Eskimo „modę” i przyniósł go do centralnej Rosji, gdzie kurtki zimowe (Alaska) rozkoszował się wojsko, a zwłaszcza pilotów. Nawiasem mówiąc, podszewka kurtki została wykonana z materiału pomarańczowego pilotowi w razie wypadku może okazać ubranie na lewą stronę. Na jasnym kolorze byłoby znacznie łatwiej znaleźć na ziemi.

W modzie początku lat 70. Alaska fala ogarnęła dzisiejszej młodzieży. Każdy student poprosił rodziców, aby kupić kurtkę. Jednak dość szybko, ten tryb wygasła, a coraz częściej pojawiają się na rynku Alaska słaba jakość, a chwała zaginął. Dopiero w latach 90-tych kurtek ponownie przypomniał. Szczególnie popularne są dzieci z Alaski. ubrany oni wszyscy od niemowląt do nastolatków.

Alaska lub park, jaka jest różnica?

Często błędnie nazywana płaszczem dół Alaska parków. Takie ubrania noszone przez mieszkańców od wybrzeża Oceanu Arktycznego. W zasadzie te dwie kurtki nie różnią się: Alaska wykonany w stylu sportowym i uszyć stosować jasne kolory, park ma również swoje korzenie w wojsku, więc dzięki przeszłość spotyka armii styl wojskowy. Głównym wyróżnikiem parku – delikatna koronka wszyta w talii, dzięki czemu można łatwo wyregulować głośność.

Kurtka lub Alaska?

Dzisiejszy rynek jest nasycony różnymi modelami zimowe ubrania .. kurtki, dół kurtki, płaszcze, futra itp Każda wersja nadaje się do określonego stylu ubierania. Na przykład, kożuch wygląda świetnie z skinny jeans lub długich spódnic, ale ze spodniami narciarskimi nie są połączone.

Alaska dół kurtki w tym zakresie – najbardziej uniwersalna opcja. Idzie dobrze z niemal każdej odzieży i obuwia. Ponadto, futro ma wpływu wysokich cen, więc nawet najbardziej wybredny stylista szczęśliwy nosić Alaska. Nawiasem mówiąc, te kurtki są idealne nawet dla surowego klimatu, t. Aby. Grzywny mogą wytrzymać temperaturę do minus 30 stopni. Oczywiście, prosta kurtka, szkoda. Ale jeśli spojrzeć na skład i porównać go ze składu Alaska, raz staje się jasne, kto wygrał.

preparaty

Normalna kurtka w dół jest zwykle wykonane ze sztucznego puchu, co czyni go mniej kosztowne. Jednakże takie ekstremalne zimno wypełniacz, niestety, nie działa. I prać na piór lub pióro farsz jest bardzo problematyczne.

Trochę droższe kurtki może składać się z maksymalnie 20% Pen wypełniacza. Są na pewno cieplej niż jego tańszy „kolegów”, ale grzeszników problemem wystaje we wszystkich kierunkach piór.

Kurtka Alaska, w przeciwieństwie do swojego brata, rozgrzewa dzięki podszewce futra, które jest łatwo odczepić i wyprać. A materiał do szycia zewnętrzną część płaszcza służy vlagoottalkivayuschey, co pozwala zatrzymać ciepło i sucho, nawet jeśli nagle zaczął padać deszcz.

Alaska kaptur należy zwrócić szczególną uwagę. W przeciwieństwie do konwencjonalnych dół kurtki, nie jest zwykle szyte specjalne koronki, zlewozmywak znaki, które pozwalają maksymalnie chronić głowę przed wiatrem i zimnem.

Alaska dla mężczyzn

Jak wspomniano powyżej, kurtka Alaska – mężczyźni rodzaj ubrania, ponieważ został pierwotnie noszone przez myśliwych, wędkarzy i wojskowych. Teraz można znaleźć wiele modeli dla młodzieży i unisex. różnią się one, co do zasady, zarezerwowanych ciemne kolory, proste cięcia i niezbyt obfitego futra na masce. Ten ostatni może być albo przyszyte lub odłączać, co jest bardzo wygodne. Kolejną cechą, która ma kurtkę Alaska mężczyzn, – kieszenie. Są one bardzo podobne do większości rodzajów armii jednolitego.

Alaska kobiety

Jeśli chodzi o modę na pięknej połowy ludzkości, jest możliwe do listy wariacje na czas nieokreślony. Kurtki, parki, płaszcze, kurtka puchowa Alasce … Kobieta szafa jest znacznie szerszy niż mężczyźni. Alaska dziewczęta są znowu w modzie pod koniec 20 wieku i były często bardziej żywe, czasami nawet ze zdjęciami. Mimo wszystko, jeśli mężczyźni wolą powściągliwości i praktyczność, dziewczyny kochają się wyróżniać, a zimą dla tego doskonałego tego rodzaju wyższych odzieży, takich jak kurtki Alaska. Żeńska wersja, nawiasem mówiąc, charakteryzuje długi futrzany, a okap jest czasami dość interesujący szczegół niż atrybutu funkcjonalnej.

Co wybrać w końcu zdecydować. Ale dla wszystkich wskaźników jakości prawdziwe Alaska będzie utrudniać każdy, nawet nowy-fangled, zimową kurtkę. Jedynym minusem, który ma kurtka Alaska – cena. Z reguły, jest znacznie wyższa niż w przypadku zwykłych kurtki, i zmienia się w zakresie od 2500 do 30 000 rubli. Ale służy Alaska nie jest dokładnie jeden sezon!