194 Shares 6700 views

Dlaczego ludzie mają tendencję do zmiany tych, którzy lubią?

Możemy śmiało powiedzieć, że każdy z nas w pewnym momencie w życiu nauczyłem się, że to zdrada. Po pierwsze, można pomyśleć: „Nie jestem tak” lub „Nigdy nie rób tego!” Ale, oprócz fizycznego oszustwa, jest emocjonalna niewierność. Pod zdrady tutaj mamy na myśli ukrycie od partnera płuc, nic ołowiu flirtu i innych tajemnic.


Sen czy realne działania?

Może kiedyś daliście okazję z nim flirtować w siłowni. Miałeś przyjemne uwaga ze strony obcego, albo przybyszem, a ty w ten sposób zwiększyć ich samoocenę. Niektórzy ludzie rozumieją, że mały wybryk można łatwo ukryć, pójść jeszcze dalej. Oni potajemnie z partnerem wysyłać swoje szczere zdjęcia w Internecie, aby poznać i być może mieć intymne kontakty z boku. Jak wiemy, relacje budowane są na zaufaniu, ale większość z nas przynajmniej raz w życiu marzył o kogoś innego. Niektóre z nich pozostają żyć w snach, a niektóre idą do realnego działania. Ale dlaczego szukamy eksplozji emocji na boku, czy natura naprawdę nas niedoskonałe partnerami?

Wyboru spośród wielu teorii

Istnieje kilka teorii co do tego, dlaczego ludzie zmieniają swoje romantyczne partnerów. Podstawą wszelkich badań naukowych jest jeden prosty cel: aby określić, w jakim stopniu ludzie są poligamiczne lub monogamiczne. Następnie można odczytać niektóre z teorii i sam zdecydować, który z nich jest bardziej zgodne z prawdą.

Że nasze zwierzęce pochodzenie opowiada o monogamii?

Człowiek – istota wyjątkowa, ale w każdym razie, może być utożsamiane z ich instynkty do innych zwierząt. Hipoteza, że poligamia ma swoje korzenie w naturalnym środowisku, nie jest niczym nowym. Wielu naukowców od dawna uważali, że człowiek, podobnie jak nasi mniejsi bracia, można również kontrolować prymitywne instynkty. Spójrzmy na trend w świecie zwierzęcym i wyciągnąć pewne podobieństwa. Jeśli będziemy postępować z tą teorią, szanse monogamia nie jest wysoka. W przyrodzie występuje około 5000 gatunków ssaków, a tylko 3-5 procent z nich życia kojarzy tylko z jednym partnerem. Wśród „prawdziwych” zwierząt pojawiają się wilki, bobry, wydry i kilka innych gatunków. Ale wśród naszych „braci” prymas monogamia jest wspólne tylko 6 proc.

Z punktu widzenia ewolucji

Popularnym wyjaśnienie niewierności może być uznany i teoria ewolucji. Wielu psychologów spekulują, że ludzie mają tendencję do pozamałżeńskich sprawy z powodu męskiej żądzy prokreacji. Z punktu widzenia ewolucji, mężczyźni i kobiety mają tendencję do wyboru bardziej odpowiednich partnerów w celu zapewnienia silnego i zdrowego potomstwa. W końcu, gatunek ludzki ewoluował i naporu „mężczyźni”, aby wyglądać atrakcyjnie partnera pozostał. Teraz ludzie oficjalnie przyjęty instytucję małżeństwa i niewierność – to tylko echo procesu historycznego.

Ojcowie są zaangażowane w wychowywania dzieci

Gatunek ludzki jest tak wyjątkowy, że oprócz matki, ojcowie są również zaangażowani w wychowanie dzieci. W dużej mierze jest to kwestia młodego pokolenia wsparcia finansowego, ale połączenie emocjonalny jest również obecny. W porównaniu do innych naczelnych, ludzkie inwestycja ojcowski można doszukiwać się w większym stopniu. Według psychologa społecznego i ewolucyjnym, pracownik Uniwersytetu Michigan Deniela Kryugera, ludzie są w szczególności w odniesieniu do przywiązania do własnych dzieci. Ale w tym samym czasie ludzie, a także zdecydowanej większości innych ssaków, a nie wiernym jednemu partnerowi. Funkcja ta może być opisana jako „miękkie” formy poligamii, gdzie większość mężczyzn kojarzyć się z więcej niż jednej samicy.

Kiedy osoba dostaje się błędne koło własnego statusu

Następna teoria raczej odnosi się do psychoanalityków. I ten pomysł nie jest nowy. Prawdopodobnie słyszeliście, że długoterminowych relacji kilka blunta uczucia między kochankami. Z biegiem czasu, notorycznie stracił iskrę, która może rozpalać partnerów pasja. Wielu ludzi się ożenić lub nie poślubić miłości. Tylko gdzieś głęboko w umysłach osiadł na pomysł, że ta osoba będzie mieć swoje życie „lepszy”, on jest dobrym człowiekiem rodzinnym, górnika (gospodyni) i wyniesie około ojciec (matka).

Jednak ten sam problem może być postrzegane w odwiecznym dążeniu ludzi do prestiżowych samochodów i markowych przedmiotów. I nową koszulę i morze urlop może cię uszczęśliwić. Jeśli ta tendencja jest do przełknięcia, ty zostaniesz złapany w błędne koło, z którego nie ma wyjścia w zasięgu wzroku. Nie jedna rzecz nie może zaspokoić swoją próżność w dłuższej perspektywie. Samochodów i smartfon w ciągu kilku lat jest beznadziejnie przestarzałe i nie odzwierciedlają swój status. Dlatego idziesz do nowego zakupu. To samo można dostrzec także w chęci niektórych ludzi do pozyskania nowych, młodszych i bardziej atrakcyjnych partnerów.

Zdrada jako próbę wypełnienia pustki

Poniższa teoria wyjaśnia zamiłowanie do seksu na boku jako jeden ze sposobów, aby wypełnić pustkę emocjonalną. W tym przypadku niewierności może być klasyfikowane do tej samej kategorii co uzależnienie od alkoholu, narkotyków, tytoniu, hazardu, przejadanie się, i pasji handlowej. Rozwiązłość w taki sam sposób wycofanego z ludzkich podświadomych uczuć samodzielnego zapomnienia. Tworzą zależność od uwagi i akceptacji płci przeciwnej. Zatem, wewnętrzna pustka jest wypełniona, a liczne kochankami lub wyeliminować sam kochanka. Jednak najczęściej to uczucie jest iluzoryczne.

Uważa się, że tylko w tym przypadku niezadowolenia z ich ludzie małżeństwa iść do oszustwa. Jednak nawet w silnej, zdrowej relacji zbudowanej na miłości, może chcesz mieć seks z kimś innym. Prawdopodobnie może to być połączone z ideą dezaktualizacji samej instytucji małżeństwa. Jeżeli dana osoba decyduje za siebie, że długoterminowych relacji z jednym partnerem – to nic więcej niż relikt przeszłości, będzie to zmienić.

Nowe trendy społeczne

W ostatniej dekadzie odnotowano realny wzrost w życiu społecznym, który promuje poligamię jako sposób na rozwiązanie wielu problemów małżeństwa. Ludzie otwarcie nie akceptują zwykły purytański model stosunków, opartych na komunikacji z jednym partnerem. Powstał podczas ogólnej tendencji protestu publicznego przeciwko archaicznej idei małżeństwa. Wielu ludzi jest przerażona perspektywą życia po prostu żyją obok siebie z jednej osoby, ale wielu – a sama perspektywa relacji długoterminowych.

Chłopcy i dziewczęta są po ślubie, wolą komunikację krótkoterminowej bez obowiązku. Nie chcą, aby wykonać pewną rolę, nie chce być zależna od partnera lub ugrzęznąć w sprawach krajowych. Wielu nie chce mieć wspólny budżet, a kobiety starają się budować karierę, zamiast rodzić i wychowywać dzieci. Każdy chce żyć w komforcie, bez zazdrości i żalu, nikt nie chce do pracy nad sobą dla silnego związku. Jest to o wiele łatwiejsze do pozycji otwartej ich poligamię, a od razu ustanowić ze sobą wszystkie obowiązki.

Z punktu widzenia etyki i moralności

Kiedy para poślubić, dają sobie nawzajem śluby i obietnice. Jednak w rzeczywistości, te piękne słowa nie mogą być oparte na zasadach moralności. Nikt nie ma prawa własności do kogoś innego. Nie możemy składać obietnic zostać z kimś na zawsze. Zwłaszcza, jak pokazuje praktyka, w połowie przypadków, obietnice te nie są spełnione. Nie możemy dyktować komuś, co robić, a co nie jest. Dlatego pomysł, aby umieścić podpis na dokumencie i umieścić twój partner na palcu jest sprzeczne z naszym naturalnym stanem wolności. Dlatego współczynnik rozwodów jest tak wysoka.

wniosek

Energia seksualna człowieka czerpie inspirację, kreatywność i witalność. Intymność rozszerzyć możliwości samopoznania i pogłębić poziom intymności. Wiarygodność jednej osoby pozwala pogłębić doświadczenie miłości. Zaufanie w ciągu długiego okresu czasu stwarza poczucie bezpieczeństwa i daje możliwość doświadczenia wyższy poziom stanu świadomości. Jednak w niektórych parach przestrzenie są tworzone wokół nich może pęknąć jak bańka mydlana. I z tego powodu nikt nie jest bezpieczny.