282 Shares 2934 views

Dziecko w 7 miesięcy nie siedzi – co robić? To powinno być w stanie dziecko w wieku 7 miesięcy

Co może być ważniejsze niż zdrowie naszych dzieci? Prawdopodobnie nic. Szczególnie zwracać uwagę na stan rodziców dziecka powinna być w ciągu pierwszych kilku miesięcy, kiedy węgielnego dla jego życia. Mały człowiek dopiero zaczyna poznawać świat wokół siebie, uczy się kontrolować swoje ciało i swoje myśli.


Przez 7 miesięcy, stał się aktywny w ruchu, jest on zainteresowany we wszystkim – z własnymi grzechotki do newfangled gadżetów rodziców. Dziecko musi rozwijać się zarówno fizycznie i psychicznie. Po pół roku, wiele dzieci już zaczynają siedzieć na własną rękę. Jednak czasami zdarza się, że dziecko od 7 miesięcy nie siedzi. Nie rozpaczaj. Zawsze jest jakieś wyjście z tej sytuacji.

Dlaczego tak się dzieje?

Jeśli Twoje dziecko nie robi całkiem pewny, starają się mu pomóc. W większości przypadków nie jest to tragedia, ponieważ każdy żywy organizm jest wyjątkowy. Pediatrzy twierdzą, że te umiejętności są zazwyczaj dziecko dostaje zaledwie 8 miesięcy. Nie jest zatem zaskoczeniem, że dziecko 7 miesięcy nie siedzieć bez wsparcia. Jednakże, aby pozwolić rzeczy wziąć ich oczywiście nie powinno być. Jeśli pipsqueak przez ten czas nawet nie nauczył się rysować na własnych nogach, lub dokonać próby wyładowania przynajmniej podporowe, występy mogą być bardzo rozczarowujące. Z pewnością należy zwrócić uwagę. I, oczywiście, jak we wszystkim, złoty środek musi być wybrany.

To powinno być w stanie dziecko w wieku 7 miesięcy

Oczywiście, zanim biją na alarm, konieczne jest, aby zrozumieć trochę, co dokładnie należy zrobić w takiej małej wieku dziecka.

Być może problem, a nie w ogóle? A dziecko w 7 miesięcy nie siedzi, bo to w zasadzie zbyt szybko? Spójrzmy na 3 aspektach, które są konieczne, aby być prowadzone w celu zapewnienia nie opóźnienie w rozwoju dziecka.

umiejętności fizycznych

Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę – jest to fizyczna zdolność dziecka. Przez 7 miesięcy, on musi się nauczyć:

  • włączyć się na każdej stronie, z tyłu lub żołądka;
  • powołując się na każdej pozycji dotknąć nóg;
  • starają się usiąść (przy okazji, że jest to odpowiedź: po prostu spróbować);
  • pełzanie;
  • zacząć jeść na własną rękę.

rozwój umysłowy

W tym wieku dziecko powinno być w stanie zrozumieć zakazy, aby pokazać swoją miłość, aby spojrzeć na siebie w lustrze i słuchać muzyki. W skrócie, aby być aktywnym społecznie, aby nawiązać kontakt i wyrażać początkowe uczucia i emocje.

przemówienie

Oczywiście, pełnoprawnym mowy zbyt wcześnie, aby powiedzieć, ale to usłyszeć z ust różnych sylab i dziwacznym połączeniu z nich całkiem naturalnie.

Tak więc, po rozpatrzeniu, że dziecko powinno być w stanie do 7 miesięcy, można stwierdzić, że nie jest konieczne, aby siedzieć na własną rękę. Jednakże, jeśli nadal są nadal masz wątpliwości, możesz zacząć rozwijać w sobie tę umiejętność.

Co trzeba zrobić, aby dziecko nauczyło się siedzieć?

Pierwszą rzeczą, którą należy podjąć, zwłaszcza jeśli są zaniepokojeni tą sytuacją – ma się rozpocząć wzmocnić kręgosłup i mięśnie brzucha. Profesjonalne doradztwo oraz zestaw ćwiczeń najlepiej jest skontaktować się z pediatrą, ale jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, istnieje kilka ćwiczeń, które mogą pomóc po raz pierwszy.

Najważniejsze jest, aby przestrzegać kilku prostych zasad, a następnie pytanie, jak uczyć dziecko siedzieć w 7 miesięcy zniknie sama. Po pierwsze, w trakcie szkolenia dziecko powinno być w dobrym nastroju. Po drugie, wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane w sposób zabawny. Po trzecie, będą bardziej skuteczne, jeśli zaczną robić, aby rozgrzać mięśnie. A czwarte: nie wykonywać natychmiast po jedzeniu, czyli na pełny żołądek, niech odbywają się co najmniej godzinę.

Mamy rozwiązywania złożonych problemów

Dziecko w 7 miesięcy nie siedzi? Nie jest to problem. Bardzo dobrze przygotowuje mięśnie ciepłą kąpiel. Napełnij wannę ciepłą wodą, to powinno wystarczyć, że dziecko było wolne pokonać nogi w wodzie. Nie zapomnij ostrożności na dziecko powinno być koło bezpieczeństwa wokół szyi, a twoja uwaga jest całkowicie koncentruje się na dziecku. Aktywne ruchy nóg i rąk w wodzie – dobry ładunek dla mięśni.

Dobry masaż rozgrzewa mięśnie. Jeśli jest spełniony w żadnym wypadku nie wpływa na kręgosłup, masowanie może tylko podłużnych mięśni. Rozpoczęcia i zakończenia musi być kojący głaskanie.

Masaż i składa się z kolistego ruchu drgającego i pocieranie. Dla mięśni rąk i nóg jest zgięcie i rozbudowa na plecach podnoszenia z pozycji leżącej na brzuchu lub plecach. Każde ćwiczenie odbywa się od 3 do 5 razy. Jeśli regularnie masować cenę 7 miesięcy „nie siedzi”, żałośnie przemówił do lekarzy i jej przyjaciele nie są już wydostać się z jamy ustnej.

Połóż dziecko na plecach, dostać w swoje ręce na jego nodze i powoli zaczynają na przemian podnoszenie i opuszczanie prawej i lewej nogi. Upewnij się, że nie zginać w kolanach do ciała i tworzą kąt prosty. Powtórz pięć razy. Trzymając prawą ręką dziecka stopy, je naprawić, lewa ręka przewinięta przez dziecko talii i delikatnie wyjmij ją z powrotem. Dziecko powinno zginać, skupiając się na nogach i głowie. Powtarzać do trzech razy. Rozluźnić mięśnie brzucha w ciągu kolistymi ruchami do masażu w kierunku wskazówek zegara. Połóż dziecko na nim, to zatuszować mięśnie łydki z ich rąk i zachęcić go do odwrócenia się od brzucha do tyłu, a następnie odwrotnie. Powtarzać maksymalnie cztery razy.

Rozluźnij mięśnie pleców masowane. Skręć w nią dziecko, trzymać dłonie i delikatnie unieść, co prowadzi do pozycji siedzącej, a następnie delikatnie w pozycji leżącej. To ćwiczenie jest powtarzany aż do pięciu razy.

Z pozycji siedzącej, rozłożone rękę dziecka na bok i połączyć je w porę. Powtórz osiem razy. Na malucha siedzącego unieść do góry uchwyt i powoli niższą dół do pozycji wyjściowej. Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, należy powtórzyć osiem razy.

Mieć dziecko siedzące na dotarcie do zabawek, które można podnieść nieco powyżej ogo głowy. Robić to ćwiczenie co najmniej sześć razy. Sama zabawka może przynieść na bok, starając się wziąć za rękę jej dziecka podczas skręcania w lewo i prawo na przemian. Powtórzyć cztery razy.

wniosek

Dziecko nie siedzi w 7 miesięcy – nie jest to zdanie. Dosyć ze stałą częstotliwością do wykonywania ćwiczeń i masażu rozwijające się pojedynczo lub uciekając się do pomocy lekarzy. A potem nic więcej nie zepsuje rozwój dziecka.