140 Shares 5826 views

Dlaczego nie można połączyć się z iTunes Store?

Systemy operacyjne i usługi Apple szczyci się najbardziej stabilnym, najszybszym i najbardziej niezawodnym. Wśród usług firmy Apple błędy i błędy występują rzadziej niż konkurenci, ale to nie oznacza, że w ogóle nie ma błędów. Usługi online korporacji "jabłko" czasami zachowują się bardziej nieprzewidywalnie niż rozwiązania konkurentów. Szczególnie w przypadku takiej "maszyny" do sprzedaży i synchronizacji treści, jak iTunes.


Dlaczego potrzebuję iTunes Store?

Absolutnie wszyscy użytkownicy Apple znają program iTunes i usługi. Jest to potężna kombinacja mediów, połączona z aplikacją, muzyką, podcastami, książkami i filmami. Niedawno usługa przesyłania strumieniowego została powiązana z kontem iTunes.

Jest to niezbędny element ekosystemu programowego iOS i MacOS, bez którego utracone zostanie poczucie używania gadżetów w Cupertino. Z tego względu ważne jest, aby mieć działające konto iTunes, które funkcjonuje płynnie przez cały czas, tak aby nie stracić dostępu do kolekcji muzycznej i programów używanych na iPhoneie lub iPadzie. Niestety, nie zawsze wszystko działa sprawnie, a program iTunes odmawia pracy, odpowiadając tylko na komunikat o błędzie połączenia.

Dlaczego nie można połączyć się z iTunes Store? Rozważ wszystkie opcje, które zakłócają normalną pracę usługi.

Sprawdzanie połączenia internetowego

Jeśli Twój iPhone lub iPad mówią "Nie mogłem połączyć się z iTunes Store", najpierw sprawdź połączenie z Internetem. Choć jest dziwaczna, ale tak się dzieje. Czasami z powodu problemów z boku routera lub nawet dostawcy pojawiły się problemy, które uniemożliwiają określonemu komputerowi lub smartfonowi dostęp do usług iTunes. Idealnie, musisz mieć stabilne połączenie z siecią Wi-Fi i być blisko routera.

Jeśli to nie pomoże, spróbuj odłączyć się od sieci Wi-Fi i połączyć się za pomocą danych komórkowych. Jeśli sklep iTunes Store działa w przypadku połączenia za pomocą danych komórkowych, należy skontaktować się z dostawcą usług internetowych i dowiedzieć się, czy blokują one dostęp do usług firmy Apple.

Problemy z serwerami firmy Apple

Nie zapominaj, że Apple ma również problemy. W marcu 2015 r. Nastąpiło duże załamanie, gdy wszystkie usługi związane z iTunes Store "spadły". Tysiące osób próbowało pobrać aplikację lub utwór, ale otrzymało tylko komunikat o błędzie. и убедитесь, что нужные службы подсвечены зеленым (этот сигнал означает, что сервис работает во всем мире и все имеют к нему доступ). Nikt nie jest odporny na powtarzanie tych zdarzeń, więc zanim zaczniesz się panikować i zmieniać coś na swoich urządzeniach, przejdź na oficjalną witrynę internetową i upewnij się, że potrzebne usługi są wyróżnione na zielono (ten sygnał oznacza, że usługa działa na całym świecie, a każdy ma Dostęp do niego).

Ustawienia kontroli rodzicielskiej

Czasami sytuacja, gdy nie można połączyć się z iTunes Store na iPhone, iPad lub Mac, wynika z faktu, że w odpowiednim czasie zostały ustawione ograniczenia wiekowe. Aby to sprawdzić, potrzebujesz:

 • Otwórz aplikację iTunes;
 • Przejdź do menu "Plik" (w lewym górnym rogu);
 • Wybierz podklucz "Ustawienia";
 • Tam trzeba znaleźć podmenu "Kontrola rodzicielska / Ograniczenia" (żółte koło z wizerunkiem ludzi);
 • Po wyświetleniu kilku "pól" poniżej upewnij się, że przed sklepem iTunes Store nie ma zaznaczenia, a następnie usuń go.

W tym samym menu można otwierać lub zamykać dostęp do innych usług firmy Apple, ale tylko administrator komputera.

Urządzenia do ponownego uruchamiania

Jeśli wcześniej nie dowiesz się, że nie możesz połączyć się z iTunes Store, używałeś go bez żadnych problemów w tej samej sieci i tym samym gadżecie, możesz być zmuszona do masowego ponownego uruchamiania. Jest to najprostszy sposób na naprawienie czegokolwiek.

Zacznij od routera. Wystarczy wyłączyć zasilanie, wyciągnąć wtyczkę z gniazdka, a po pół minuty (tym razem potrzebny jest ponowny restart), włącz go ponownie. Jeśli to nie zadziała, zrestartuj smartfon, komputer lub tablet. Aby zresetować iPhone'a lub iPada, przytrzymaj jednocześnie przycisk Home i przycisk blokady, poczekaj 10 sekund. Aby ponownie uruchomić komputer z systemem macOS, przytrzymaj przycisk zasilania i przytrzymaj go przez 15 sekund.

Ustawianie daty i godziny

Gadżety firmy Apple mają interesującą zależność od daty i godziny. Wielu pamięta rezonans spowodowany nieprawidłowym działaniem, które niszczy smartfony i tablety po prostu ze względu na zmianę daty na rok 1970, co wskazuje na szczególną miłość iOS do punktualności. Ponadto wiele urządzeń (niekoniecznie z korporacji "jabłko") nie może w ogóle uzyskać dostępu do sieci, jeśli mają nieprawidłową datę, ponieważ z tego powodu zasoby internetowe nie mogą zweryfikować autentyczności certyfikatów.

Internet jest już wystarczająco inteligentny, aby obliczyć czas w urządzeniu i rzeczywisty czas w strefie czasowej i muszą się do siebie pasować. Aby zmienić datę na smartfonie i tablecie iOS:

 • Otwórz aplikację Ustawienia;
 • Przejdź do podmenu "Podstawowy";
 • Następnie otwórz podstronę "Data i godzina";
 • Następnie na dwa sposoby – włącza się przełącznik przełączania "Automatycznie", a gadżet sam dostosowuje godzinę lub dokładny czas i ręcznie go ustawi.

Wyloguj się i zaloguj się na swoje konto

Innym sposobem rozwiązania problemu "Nie można połączyć się z iTunes Store" jest prosty "relog". W tym celu potrzebujesz:

 • Otwórz aplikację Ustawienia;
 • Przejdź do podmenu iTunes Store i AppStore;
 • Kliknij swoje imię (adres skrzynki pocztowej);
 • Wybierz opcję "Zakończ", a następnie wróć i sprawdź, czy usługa działa.

Aktualizacja oprogramowania

Najważniejsi menedżerowie z Cupertino nalegają, że każdy właściciel smartfona, tabletu lub komputera firmy Apple powinien używać tylko najnowszego oprogramowania i nazwać go niemal najważniejszym rozwiązaniem problemów, jakie powstają w ich gadżetach. Aby zaktualizować urządzenie do najnowszej wersji oprogramowania:

 • Otwórz aplikację Ustawienia;
 • Przejdź do podmenu "Podstawowy";
 • Wybierz "Aktualizuj oprogramowanie" i poczekaj na ukończenie aktualizacji.

Zamiast podsumować

Wiele z opisanych powyżej procedur wydaje się trywialne i nieskuteczne, ale w rzeczywistości wszystko jest inne. Struktura systemów chmurowych Apple jest tak złożona i nieprzewidywalna, że banalny restart może znacznie zmienić zachowanie gadżetu. "Не удалось подключиться к iTunes Store" на iPad, iPhone и Mac исчезнет. Tak więc przed nieznanym personelem pomocy technicznej wypróbuj wszystkie opisane powyżej opcje, być może jeden z nich będzie odpowiedni dla Ciebie, a błąd "Nie można połączyć się z iTunes Store" na iPadzie, iPhone i Mac znikną.