839 Shares 4559 views

Brytyjskie razy, wraz z przykładami w tabelach. Czasy angielskie

Czy łatwo jest nauczyć się angielskiego przez kilka lekcji, takich jak obietnica dla licznych wezwań armii nauczycieli, którzy uważają się za ekspertów w dziedzinie edukacji? nawet liczniejsze wojska doświadczenie uczniów zubryaschih lekcje angielskiego dla początkujących, pokazuje, że nie wszystko było tak proste, jak to obiecał. I pierwszy kamień w studium gramatyki języka angielskiego, dla których potknąć bez wyjątku, początkujący, puka raz blaszek pewność siebie i przyszłe ambicje yazykopolzovateley.

Takie dziwne czasy angielskie

Dla przykłady w tabelach są wprowadzane gorliwy rosyjskojęzycznej studentom kursy angielskiego rozpoczęciem prac nad opracowaniem zasad postępowania czasownika angielskiego. Co dziwne tę część mowy w angielskiej gramatyki! Jaki system jest niezrozumiałe formy tekstu, który powinien wyrażać działanie w danym porzadku! I dlaczego to zrobić, kiedy wszystko jest jasne, w języku ojczystym: jeden prawdziwy, jeden przeszłość i jedną przyszłość.

Ile razy w angielskiej gramatyki?

Jednak w takim prostym językiem, przez który komunikuje się pół świata, a jedna czwarta chce się go nauczyć, istnieje dwanaście napięte formy czasownika tylko w aktywnym głosem. Więc teraz, w języku angielskim różnie wyraża czas w rzeczywistości. Native speakers, bez zastanawiania się nad gramatyką i obrocie jednej formy czasownika, gdy mówią, że robią zawsze, czasami, często lub zawsze, a z drugiej strony, jeśli ważne jest, aby podkreślić, że są zajęte czymś w danym momencie. W pierwszym przypadku których wykorzystuje nieodłączne jego gramatyczne komórek pamięci, które zawiera czasowniki W tej prostej postaci (obecnie prosty), a drugi – tak długo (obecny ciągły).

Dla rosyjskojęzycznych uczniów ważne jest, aby zrozumieć, że dany akt może być chwilowe lub rozciągnięte w czasie, może to właśnie stało lub występują normalnie, jak zawsze, rzadko lub często. Każde takie działanie jest w języku angielskim wymaga użycia czasownika w ściśle określonej formie. W języku rosyjskim, niuanse czasie względnego ustalona leksykalnie, uczestnicy dialogu wyjaśnienie słów, jak i kiedy toczy się akcja: zaraz, zazwyczaj, często w pewnym momencie lub w określonym terminie.

Obecnie „nasz” i „obcych”

Ci, którzy wyjaśnia brytyjskich razy dla manekinów wiedzieć, że większość jasno zrozumieć zasady, w oparciu o ich ojczystym języku. Na przykład, możemy powiedzieć „(teraz) oglądać TV” lub „I (ogólnie) oglądać telewizję po obiedzie”. W obu wyrażeń „wygląd” czasownik jest używany w czasie teraźniejszym. Ale to jest zupełnie inna sprawa, jeśli to samo zdanie powiedział Anglik. On powie: jestem oglądania telewizji i oglądać telewizję po obiedzie. Sami formy czasownika bez dodatkowych środków leksykalnych pokazują, że w pierwszym przypadku, akcja toczy się teraz, w tej chwili, a druga akcja jest powtarzana, zwykły, codzienny.

Gramatyczny czas systemowy

To nie jest łatwe do zrozumienia znaczenia różnorodności werbalnej w zakresie warstw czasu faktycznie w języku angielskim. Tylko mały przykład z wykorzystaniem różnych form studenta już kłopotliwy. A potem jest przeszłość i przyszłość.

Takie bogactwo niespodzianek czasowych rosyjskojęzycznych studentów, którzy dopiero zaczynają szturmować kaprysy czasownika angielskiego. Ale później mają nawet do smaku prodelyvat liczne ćwiczenia na angielski czas gładzenia umiejętności poprawnego użycia w strumieniu mowy. Praktyka pokazuje, że najprostszym sposobem na opanowanie czasy czasownika w systemie. Na przykład, umieszczając brytyjskich razy, z przykładami tabelach łatwiej zrozumieć ich gramatycznej uwarstwienie.

Dom mieszkalny dla czasownika angielskiego

Ten dom ma cztery piętra. Każde piętro – napięta: Simple, ciągła, Perfect, Perfect Continuous. Na każdym piętrze znajdują się trzy apartamenty, z których każdy rozliczane mieszkańców – to formy słowne (obecny), przeszłości (Past) oraz (Future) czas przyszły. Przykładem dla rozrachunku staje się nieregularny czasownik „napój (drink)”, a prawy „Watch (zegarek).”

Brytyjskie razy. Czasy angielskie

obecny

przeszłość

przyszłość

prosty

Piję herbatę

Piję herbatę (zawsze, często …)

Oglądam telewizję

Piłem herbatę

Piłem herbatę (wczoraj …)

I oglądaliśmy telewizję

będę pić herbatę

będę pić herbatę jutro (…)

będę oglądać telewizję

ciągły

Ja picia herbaty

Piję herbatę (teraz)

Ja oglądania telewizji

Piłem herbatę

Piłem herbatę (w tej chwili w przeszłości, kiedy nazywa …)

Oglądałem telewizję

Będę picia herbaty

będę pić herbatę (w pewnym momencie w przyszłości)

Będę oglądania telewizji

doskonały

Mam pijaną herbatę

Piłem herbatę (wystarczy, że już …)

Ja oglądałem telewizję

I wypił herbatę

Piłem herbatę (już w pewnym momencie w przeszłości)

Ja oglądałem telewizję

Będę miał pijany herbatę

I już pić herbatę (w pewnym momencie w przyszłości)

Ja oglądałem telewizję

perfect continuous

I zostały picia herbaty przez 2 godziny.

I zostały oglądanie telewizji od 5 rano

I pił herbatę przez 2 godziny.

I zostały oglądanie telewizji od 5 rano

I zostaną picia herbaty przez 2 godziny.

Będę zostały oglądania telewizji od 5 rano

Przedstawiony przez brytyjskich czasach, z przykładami w tabelach dać systemowego rozumienia różnych werbalne formy wyrazu. Początkujący powinni wypracować zbadać wątek z innego angielskiego czasownika, umieszczając je w komórce tabeli. Jednak aby właściwie wykorzystać te czasy w mowie, piśmie i mówiąc, to nie wystarczy. Ważne jest, aby zrozumieć sytuację, w której głośnika. Każdy formularz czasownik dokładnie wskazuje punkt w czasie, a nie absolutne, ale względne.

Jak rozwiązać problem z gramatyki

Skuteczne ćwiczenia są tłumaczenia zwrotów z języka ojczystego na język angielski. Dzięki czemu można łatwo nauczyć się zasad brytyjskiego budynku Era gramatyki ojczystego. Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego w tym kontekście trzeba tę czy inną formę wyrazu, a także zobaczyć leksykalne i gramatyczne sygnały, które mówią, w wgląd w oknie tabeli.

– Co robisz wieczorem?

– zazwyczaj oglądam telewizję.

– Co teraz robisz?

– Piję herbatę i oglądać telewizję.

– Co robiłeś wczoraj, gdy zadzwoniłem?

– Kiedy zadzwoniłeś, byłem oglądania telewizji.

– Zadzwonię do ciebie jutro o 5. Co zrobisz?

– Jutro o 5 będę oglądać telewizję.

Oto przykład dialogu, który w tłumaczeniu wymaga użycia sześciu form czasu słownej, w tym dwie formy tego, dwie przeszłości i dwa przyszłości. Jakie są formy? Brytyjskie razy, wraz z przykładami w tabelach pomóc chcąc opanować trudnych zasad i stosuje je w praktyce.

W wersji rosyjskiej słowo-Tips „zazwyczaj”, „Wieczór”, „dzisiaj”, „jutro”. Jak również wskazanie jednej akcji w stosunku do drugiego: „Jutro (podczas rozmowy) będę oglądać telewizję” „Po nazwie, byłem oglądania telewizji” Spójrz na tabelę i rozwiązać ten problem, gramatykę.

Dowiedz się wartość ery brytyjskiej z parteru „Perfect Continuous” jak pomoc fraz z dialogu w języku rosyjskim.

– znasz oglądania telewizji?

– Oglądam telewizję 5 godzin (w ciągu dwóch godzin).

– Kiedy zadzwoniłeś (wczoraj) byłem oglądania telewizji przez dwie godziny (c 5:00).

– Jutro, do czasu przyjść, będę oglądania telewizji przez dwie godziny (5:00).

How do you say w języku angielskim?

W lekcji angielskiego dla początkujących, jak zdobyć słownictwo obejmuje bardziej złożone ćwiczenia gramatyczne. Ale od pierwszych lekcji podane przez pojęcie czasu. Po pierwsze, proste – grupy simple i continuous, później pracował przez wykorzystanie czasu, grupy Perfect and perfect continuous. Jest to łatwiejsze do strawienia języka w sytuacjach mowy. Dlatego nie ma reguły w kadrze nie zastępuje szkolenia praktycznego. Materiał na to wszystko wokół: na ulicy, w domu, w pracy. Wszędzie można nauczyć się umiejętności „a jak by to powiedzieć po angielsku”.