187 Shares 8222 views

Marmur David. Michelangelo i jego tworzenie

W galerii Akademii Sztuk Pięknych we Florencji przez 140 lat wystawionych światowej sławy arcydzieło renesansu włoskiego geniusza – rzeźbą Dawida. Michelangelo stworzył posąg bohatera biblijnego, wyjawił światu stworzenia, który jest już ponad pięć wieków podziwiane i rozpatrywane benchmark niezawodności ciała ludzkiego obrazu.


Historia „Dawida”

Mistrz udał się do bloku marmuru imponującej wielkości kopalniach Carrara, na którym pracował aż dwie rzeźby, wyrzekł się trudnego zadania stworzenia dzieła sztuki z proponowanym materiałem. Kuratorami kościoła Santa Maria del Fiore, aby ozdobić pierwotnie zaprojektowane rzeźby zostało zlecone do wykonania posągu uwieczniając piękne ciało, który miał David Mikelandzhelo Buonarroti, dobrze znany fakt, że przez 26 lat stworzył płaskorzeźba „Madonna przy schodach” i „Bitwa centaurów”, a także figurami Matki Boskiej i Chrystusa (dzieło wybitne „Pieta”). W 1504 roku, Michelangelo wykończone, a pięć-metrowy pomnik poświęcony bohaterstwo bohatera biblijnego, osiągnął swój cokół w Palazzo Vecchio przy Piazza della Signoria, gdzie ona stała przez ponad 360 lat, co stanowi symbol Republiki Florencji. Z powodu zamieszek, które wybuchły w mieście w 1527 roku, lewa ręka młodzieży marmuru został uszkodzony. Przez wiele lat, „Dawid” Michała Anioła został wystawiony na działanie słońca, opady atmosferyczne i wiatrem. Urzędnicy miejscy zauważyli destrukcyjny wpływ na środowisko tylko w 1843 roku. Potem kazali myć figurę, a 30 lat później znaleźć bardziej odpowiedniego pomieszczenia, gdzie i została przeniesiona do skonfigurowania Michała Anioła „Dawid”. Zdjęcie przedstawia pomnik mieści się w budynku Akademii Sztuk Pięknych, gdzie jest bezpiecznie chroniony przed skutkami czynników destrukcyjnych, głównie – toksyczne gazy. Przenieś arcydzieło było dość trudne ze względu na jego gigantycznych rozmiarów i wagi. Ale mieszkańcy Florencji wynalazł specjalne urządzenie, dzięki któremu potrafiła zapewnić trudnym zadaniem. „Dawid” Michała Anioła stał się pierwszym na świecie posąg o znacznych rozmiarach, który został wysłany do schronu uratować piękno. Jednakże, Piazza della Signoria nie stracił jednego z jego głównych atrakcji, jako replikę wielkich mistrzów powstania w 1910 roku, zajęła miejsce oryginału.

Nieśmiertelny pomnik renesansu

Galeria i Palazzo Vecchio byli ciągle nadchodzi, aby uzyskać estetyczną przyjemność z dzieł wielkich mistrzów, aby doświadczyć uczucia podziwu od triumfu ludzkiego ducha, fizycznej perfekcji i wewnętrznym pięknem młodego człowieka, jego odwaga i gotowość do walki. W czasach, kiedy nie było to świetny rzeźbiarz, malarz i poeta Michelangelo Buonarroti, aw ostatnich czasach, posąg został oświetlony tylko przez światło światło słoneczne. Dumny obraz Dawida, w zgodzie z epoki renesansu, z niezachwianą wiarą w możliwości człowieka, robi silne wrażenie na współczesnych. Dziś „Dawid” Michała Anioła, który uzyskał nowy wygląd i bardziej ekspresyjne możliwości dzięki sztucznym oświetleniem, nadal wykazuje niezrównane mistrzostwo swojego genialnego twórcy.