373 Shares 5726 views

Jak wyczyścić dysk z niepotrzebnych plików za pomocą innego oprogramowania?

Podczas pracy na starszych komputerach, a nie tylko na pewnym etapie może stać się bardzo aktualny problem, w jaki sposób wyczyścić dysk z niepotrzebnych plików. Chociaż wielkość dysków twardych jest teraz mierzona w terabajtów, to jest wciąż dostępna przestrzeń jest ważna. Przypadkowe nagromadzenie danych i informacji, w końcu prowadzi do tego, że większość ludzi w obliczu tego problemu. To może być rozwiązany na trzy sposoby: wbudowane w narzędzia, oprogramowanie innych firm i ich kombinacje. Ta ostatnia metoda jest najbardziej praktyczne. A częściowo z sytuacji jest to możliwe za pomocą ręcznych operacji: kopiowanie i usuwanie. Każda z tych metod może osiągnąć pozytywny wynik, gdy jest to niezbędne do czyszczenia dysku z niepotrzebnych plików.


praca fizyczna

Odkąd dniach starego systemu operacyjnego MS-DOS , użytkownicy musieli okresowo oczyścić miejsca na dysku poprzez kasowanie zbędnych informacji. W tym celu użyto jako zespół OS i menedżerów plików (takich jak Norton Commander). Ten sposób i ten dzień jest ważny. Teraz przyjrzyjmy się, jak czyste dysku z plików w bieżącym korporacji operacyjnego „Microsoft” w ten sposób. Ma ona zastosowanie do folderu „Pulpit”, „My Pictures”, „Moje dokumenty”, „mój rekord” i „Temp” katalogu systemowym. Wszystkie treści, za wyjątkiem etykiet, pierwsze cztery elementy lepsza kopia innego dysku logicznego, takie jak D. Aby to zrobić, należy przytrzymać klawisz Ctrl i, nie zwalniając go, krok po kroku, naciśnij lewy przycisk myszy na każdą ikonę, którą chcesz przenieść. Następnie otworzyć inny wolumin logiczny i wybierz „Wklej”. Można utworzyć katalog i trzeba przenieść dane do niego, aby uzyskać więcej informacji zamawiającego. wcisnąć pole „Uruchom”, aby otworzyć folder „temp” właściwej kombinacji Win i R.. To wprowadź polecenie „Temp” i kliknij „OK”. Po otwarciu folderu nacisnąć klawisze Ctrl i A po zaznaczyć całą zawartość naciśnij klawisz DEL i przytrzymać Shift. Żądanie wyświetlacz reagują pozytywnie, naciskając „OK”. Na tym etapie jego koniec.

wbudowany

Teraz przyjrzyjmy się, jak czysty dysk z niepotrzebnych plików z wykorzystaniem wbudowanych narzędzi. To wystarczy, aby otworzyć ikonę „Mój komputer” na partycji systemowej wywołać menu kontekstowe naciskając prawy przycisk myszy. W nim, wybierz pozycję „Właściwości”. W zakładce „Ogólne” w oknie znajduje się przycisk „Oczyszczanie dysku”. Po kliknięciu lewym przyciskiem myszy, aby otworzyć odpowiednie okno. To wybrać żądane przedmioty, których autorem jest ustawienie flagi.

dodatkowo

Do tej operacji, można korzystać z programów innych firm W przeciwieństwie do narzędzia wbudowane mają więcej funkcji i możliwości. Jako przykład zastosowania CCleaner. Dzięki niemu można nie tylko rozwiązać problem jak wyczyścić dysk z niepotrzebnych plików, ale także w celu skorygowania istotnych błędów w rejestrze systemowym. Aby usunąć niepotrzebne informacje systemowe należy przejść do zakładki „Czyszczenie” Gotowe natychmiast, „Analiza”, a następnie wykonać dane polecenie Odinstaluj.

ostateczne zalecenia

W celu uniknięcia problemów związanych z tym, jak czysty dysku zbędnych plików, to najlepiej do przeprowadzenia okresowej konserwacji zapobiegawczej przez wszystkich trzech metod, które zostały wcześniej określone. Pozwoli to nie tylko kontrolować ilość wolnego miejsca na dysku, ale także, aby zapobiec różnych problemów, które mogą pojawić się w przyszłości.