404 Shares 3895 views

Drukarka Canon Pixma G1400: opinie i funkcje

Niedrogie entry-level drukarka fotograficzna z doskonałych parametrów technicznych i doskonałą szybkość – to Canon Pixma G1400. Opinie o tej maszynie drukarskiej, jego parametry techniczne i inne ważne o nim szczegółowe informacje będą dalej rozpatrywane w proponowanym materiałem na uwagę.


Nis tego urządzenia drukującego

Miesięczny wolumen wydruków dla danej drukarki fotograficznej zainstalowanego na wysokości 7.000 arkuszy do druku monochromatycznym i 6000 stron w kolorze. Jak wolumenu druku jest zupełnie wystarczające dla przepływu pracy w biurze nawet średniej wielkości, która obejmuje 40-50 pracy z komputerami osobistymi. Zwłaszcza nie powinien mieć problemu z wykorzystaniem taką drukarkę fotograficzną w małym biurze lub w domu. Nawet w środku zdjęć Copycenter lub drukarki może wyglądać całkiem dobrze i zapewnić im konieczności drukowania. To właśnie na tych potencjalnych klientów i kieruje bohaterem tego przeglądu materiału.

Z drukarką

Dobry pakiet w Canon Pixma G1400. Opinie, opis jego zapakowane Dowodzi to po raz kolejny. Lista ta obejmuje:

  • Sama drukarka.

  • Kabel interfejsu do podłączenia do jednostki systemowej komputera osobistego. Niektórzy producenci nie pakiet swoich produktów drukarskich, takich ważnych akcesoriów, w nadziei, że jest już dostępny, potencjalny właściciel. Ale Canon ma w tym przypadku chodzi bardzo konserwatywny i jest niekwestionowanym atutem tej drukarki.

  • Przewód zasilający do podłączenia do instalacji elektrycznej.

  • instrukcja obsługi, karta gwarancyjna i ulotki – kompletna lista dokumentów.

  • Zestaw wkładów atramentowych.

  • Zestaw pojemników na atrament o zwiększonej pojemności.

  • ROM z oprogramowaniem.

Lista ta obejmuje nie tylko tuszu do drukowania. Mają kupić osobno – należy zadbać wcześniej jednocześnie z nabyciem urządzenia drukującego.

Technologia wytwarzania dokumentów i obrazów

Wykorzystuje ona ciekły tusz do produkcji wydruków drukarka atramentowa Canon Pixma G1400. Recenzje emitują również tak ważną cechą jest to, że ich czarny atrament w tym przypadku produkowanej przez technologię pigmentu i kolor na podstawie specjalnego barwnika. Najmniejsze wielkości kropli, która jest dostępna na urządzeniu, – 2 tt. W istocie, ze względu na tę cechę, urządzenie może być klasyfikowany drukarek fotograficznych. Brakuje tylko, aby zakończyć jego przynależności do tej klasy maszyn drukarskich – jest obecność sześciu zbiorników z atramentem. W tym przypadku, tylko 4. Jeden z nich ma dużą pojemność i jest przeznaczony do produkcji dokumentów w trybie monochromatycznym i wypełnione czarnym tuszem pigmentowym. Pozostałe trzy są już ograniczonej zdolności i koncentruje się na kolorowe nadruki zdjęć i dokumentów. Wypełnione są żółty, niebieski i magenta.

ustawienia prędkości

Dostatecznie wysoka moc dokumentów i obrazów prędkość może pochwalić drukarki Canon PIXMA G1400. Gości w tym miejscu na fakt, że prędkość bohatera tego artykułu nie przyznają nawet droższych urządzeń. Największą liczbę stron drukarka fotograficzna może wyjście w trybie monochromatycznym. W tym przypadku maksymalna ilość wydrukowanych stron może być równa do 8,8 na minutę. Nieco mniej będzie wyświetlany na arkuszach G1400 w kolorze – 5. Nawet mniejsze prędkości przy drukowaniu zdjęć. W tym przypadku można liczyć na wyjściu jednego zdjęć 13×18 przez 1 minutę. Te cechy techniczne są typowe dla klasy budżetowej photoprinters i coś niezwykłego w tym przypadku dany produkt nie może. Zarówno na gorsze i na lepsze.

Możliwe formaty papieru i ich rozmiary

A4 – jest to maksymalna wielkość strony do Canon Pixma G1400. Opinie właściciele podkreślają, że może nawet w tym stosunkowo dużym wyjścia formatu obrazy bez obramowania. Również na liście domyślnie obsługiwanych formatów zawiera B5, A5, Letter i Legal. Pokazuje możliwe rozmiary wyjście fotograficznych 20×25, 13×18 oraz 10×15 i. Nie zapomnij programistów sterowników i które mogą być wykonane dokumentu Wniosek Na kartce papieru o dowolnym rozmiarze mniejszym niż A4. Funkcja ta jest realizowana w sterownikach, a to może być stosowane, jeżeli jest to konieczne.

rozdzielczość druku

Dokument wyjściowy rozdzielczości można regulować poprzez ustawienia oprogramowania w sterownikach z drukarki fotograficznej. Maksymalna wartość rozdzielczości w tym przypadku jest ustawiony na około 4800h1200. Dla tych specyfikacji technicznych, ta drukarka nie jest gorsze od droższych urządzeniach tej klasy. Jest to parametr ten pozwala uzyskać na G1400 wysokiej jakości zdjęć, które przez wiele lat zachować pamięć o najważniejszych momentach swojego życia. Jeśli mówimy o drukowaniu czarno-białe dokumenty, wystarczy użyć rozdzielczość wyjściową 1200×1200. Pozwoli to na zwiększenie zasobu drukowania czarną kasetę i wydajność urządzenia peryferyjnego.

Kasety

Zastosowanie modeli modelu kasety OG-490 ma Canon Pixma G1400. Opinie klientów odzyskane wystarczająco dobra ich żywotność, która, jak wspomniano wcześniej, jest ustawiony przez producenta na około 7000 arkuszy GI-490PGBK (ubrana tylko czarnego atramentu pigmentowego i jest używany głównie w trybie monochromatycznym) i 6,000 arkuszy dla GI-490CMY (dotyczy tylko tylko w przypadku drukowania obrazów kolorowych, zdjęcia i obrazki).

lista komunikacja

Dość skromna lista komunikacji w tej drukarce zdjęcie biurze początkowy skrzynki. Tylko jedna metoda przesyłania danych przewodowy jest realizowany w Canon Pixma G1400. Opinie użytkowników przeznaczyć słabą stroną urządzenia peryferyjnego. Dokładniej, mówimy o USB. I nieaktualne w momencie jego modyfikacji – 2.0. Ale nawet ta stawka będzie wystarczająca do wyświetlania dokumentów i obrazów. O wszelkich dodatkowych metod połączenia, w tym przypadku producent nie jest objęty. Ale to jest uzasadnione. Obecność zintegrowanego czytnika kart lub wbudowany moduł bezprzewodowej standardu Wi-Fi znacznie zwiększa koszt urządzenia drukującego. Dobrze, ponieważ przedmiotowa decyzja przez producenta jest pozycjonowany jako niedrogi, odrzucenie połączenia tych dwóch metod jest uzasadnione.

oprogramowanie

Podobnie jak wszystkie inne urządzenia drukującego i kopiującego producenci, Canon nie wydała sterowniki dla systemów operacyjnych rodziny „Linux” lub „Unix”. Dlatego też, pracując w połączeniu z oprogramowaniem systemowym drukarka domyślna zdjęcie nie będzie. Lista obsługiwanych systemów operacyjnych mają firmy Apple MacOS i „windose” z „Microsoft”. W pierwszym przypadku, wersja systemu operacyjnego powinna być mniejsza niż 10.7.5, natomiast drugi – nie jest niższa niż XP.

CISS

W oryginalnym sprzętu już zainstalowany w urządzeniu drukującym systemu NHR. Wynika to z tego, koszt materiałów jest ograniczona i okazuje dość niska w odniesieniu do korzystania z drukarki Canon Pixma G1400 zdjęcia. Opinie na temat tej ważnej cechy urządzenia peryferyjne podkreślenia.

Koszt aktualne. Stawki zgodność ze specyfikacjami technicznymi

W 8000 rubli oceniono Canon Pixma G1400. Funkcje i specyfikacje, opinie wskazują pełną zgodność z takiej cenie. Po zakupie tylko zakupić zestaw tuszu i trzeba napełnić drukarkę. Potem przez długi czas, można zapomnieć o zakupie wybór akcesoriów eksploatacyjnych. Dopiero po utworzenie zasobu wkładów lub wykorzystanie wszystkich zbiorników z atramentem będą musiały kupić takie materiały. Wszystko inne, łącznie z kablem interfejsu do podłączenia do komputera, jest w początkowej konfiguracji drukarki fotograficznej.

Właściciele opinia

Istnieją, oczywiście, a braki w Canon Pixma G1400. Recenzje „ink więdną” i inne podobne niuanse wskazują, że maksymalna przerwa w druku dla tego drukarka fotograficzna wynosi 2 tygodnie. Jeśli przekroczysz ten znak, a następnie wysychają i dyszę z powrotem do życia po głowicy drukującej na własną rękę jest problematyczne. Kolejny minus – jest wsparcie tylko jednej metody połączenia. Ale raczej rozwiązania budżetowego na pewno nie można się spodziewać. Ale plusy w tym przypadku są następujące: duża ilość miesięcznych prasie, obecność CISS, zdolność do marginesów wyjściowego, doskonała rozdzielczość obrazu oraz akceptowalnej wydajności.

wyniki

Z pewnością jedną z najlepszych drukarek w swojej klasie jest Canon Pixma G1400. Opinie rzeczywiście w większości przypadków charakteryzuje się pozytywne strony. Wady to, że ma dość łatwo skompensowane przez szereg zalet. Wszystko to sprawia, że bardziej niż uzasadnić zakup tego drukarka fotograficzna. Tym bardziej, że jej zakres jest bardzo szeroki. Więc firma Canon otrzymał kolejne arcydzieło w segmencie druku urządzeń entry-level, które również mogą wyświetlać obrazy w jakości zdjęć i obsadzone system DFC. Podobnie, nie każda kombinacja drukarki fotograficznej obecnie posiada.