571 Shares 3621 views

promienie ultrafioletowe

Promienie ultrafioletowe mają bardzo dużą energię. W związku z tym w procesie absorpcji w atomowej strukturze molekularnej i ulega znaczącej zmiany. Pochłonięta energia, która jest przeznaczona promieni ultrafioletowych może być stosowany w rozkładaniu słabe wiązania cząsteczek białkowych. Proces ten nazywany jest fotolizy. Jej przepływ towarzyszy uwalnianie substancji aktywnej pod wpływem napromieniania średniej fali UV.


Efekty krótkofalowe powoduje denaturację białek polimeru, który traci swoją aktywność, osad. Promienie ultrafioletowe mają szczególny wpływ na cząsteczkę DNA. Pod wpływem naruszenia obserwowano podwojenie DNA i podziału komórkowego. W tym samym czasie, promienie ultrafioletowe powodują degradację utleniającą struktur białkowych. To prowadzi do śmierci komórki. Ale uszkodzone jądra mają zdolność przywracania (ciemny naprawy). Jest to możliwe pod wpływem promieniowania UV, długości fali i energii światła widzialnego. W procesach tych, niektóre enzymy są zaangażowane.

Ciemna i naprawa zdjęcie-reaktywnego należą do kategorii reakcjach ochronne-adaptacyjnych. Położyli naturę ludzkiego ciała i zapewnić ochronę przed skutkami promieniowania UV.

Średni efekt witamin pomaga aktywować procesy formacji. Tak więc, promienie ultrafioletowe są przekształcane prowitaminy zawarte w skórze, w witaminę D. Penetrujący tylko jedną dziesiątą milimetra ekspozycja zapewnia powstawanie dużej ilości energii w porównaniu z innymi fal elektromagnetycznych, widma w podczerwieni i widzialnego.

Fotolizy i denaturacji są spiralnych warstwy skóry. Wraz z tym odbywa histaminy uwalnianie acetylocholiny, biogennych amin. związki te wywołują rozwoju rumienią. To występuje po 2-8 godzinach. produkty rozkładu białka przyczyniają się do rozszerzenia naczyń krwionośnych, migracja krwinek białych we krwi, obrzęku skóry. Wszystkie te zjawiska są skomplikowane receptory receptory podrażnienie skóry wnętrzności z reakcjami występowanie neuroreflex. Produkty rozpadu rozchodzą się w krwiobiegu, zapewniając humoralną wpływ. Ultrafioletowe napromieniowanie MW Zakres wywołać aseptyczne reakcję zapalną skóry. Drugiego dnia osiągnie swoje maksimum. W siódmym dziewiątego odpowiedzi zapalnej przechodzi, natomiast pojawia się opalenizny. promieniowania krótkofalowego szybko wywołują rumienie, pozostawiając łagodną pigmentację.

Maksymalna Chromogenne wpływem promieni UV długo falowych. W melanoblast znajduje się w podstawowej warstwie naskórka, z tyrozyny, oraz produktów rozpadu adrenalina dihydroksyfenyloalanina utworzone melaniny. Jego (melaniny) giant cząsteczki zapobiec wnikaniu w głąb skóry właściwej fragmentów cząsteczek białkowych niszczone przez promieniowanie UV. Ponadto, cząsteczki melaniny pochłaniają promieniowanie w podczerwieni i widma widzialnego. W ten sposób skóra jest chroniona przed przegrzaniem i pieczenie. W obszarze oddziaływania promieniowania ultrafioletowego wzrasta chłonnych i przepływ krwi poprawia regeneracji pokrywy, zwiększenie syntezy włókien kolagenowych. Gdy intensywny rumień płynący wzmacniany występujące ostrego jak i przewlekłego procesu zapalnego.

Ekspozycja ultrafioletowe jest powszechnie stosowane w kosmetologii. Tak więc, w solarium są gładkie i pięknej opalenizny. Wykorzystuje promienie długości fal, przy czym w krótkim i średnim promieniowania w solariów są filtry.

Należy zauważyć, że nadmierna ekspozycja na działanie słońca może spowodować przedwczesne starzenie, zmniejszenie sprężystości skóry. Ponadto, może być aktywowana przez tworzenie wolnych rodników, które przyczyniają się do raka.

Aby ustalić linię pomiędzy „szkodliwe” i „korzystny” używa indeksu słońce UV. Parametr ten wskazuje poziom promieniowania na Ziemi.