720 Shares 6759 views

produkty żółciowych

Żółciopędnie preparaty – oznacza to, że zwiększają wydzielanie żółci i przyczyniają się do jego promocji oraz przydział jelita. Przeznaczyć leków opartych na zwierzętach i surowców roślinnych i produktach pochodzenia syntetycznego.


Przez preparatów żółciopędnie na podstawie źródeł zwierzęcych należą „Allohol”, „Holenzim”, „Lioba”, „Vigeratin”. „Allohol” tabletki zawierają żółci medycznego Skoncentrowany ekstrakt pokrzywy i czosnku i węgla aktywnego. Aplikacja jest wskazany zapalenie wątroby, zapalenie dróg żółciowych, zespół konstipatsionnom. Lek jest nie tylko znacznie poprawia funkcję sekrecji, ale również zwiększa aktywność ruchową i wydzielniczej przewodu pokarmowego, zmniejszenie procesów, takich jak rozkład i fermentacji. Nie należy używać go w leczeniu ostrego zapalenia wątroby i podostre zwyrodnienie wątroby. Efekty uboczne, które mogą vozniknut- alergie i biegunkę.

„Lioba” – lek zawierający liofilizowany żółci bydlęcej. Tabletki promować tworzenie żółci i jej odpływu, tłuszczy i absorpcji. Stosowany przy zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie wątroby i innymi chorobami wątroby. Przeciwwskazania – ostre zapalenie trzustki, i żółtaczką.

Lek „Holenzim” zawiera Rozdrobnione suchej trzustki i suchej błony śluzowej jelita cienkiego bydła. Tabletki wykazują aktywność choleretic i poprawy trawienia w obecności amylazy i trypsyny.

Produkty żółciowe z roślin – jest "Tanatsehol", "Solar", "Febihol", "Konvaflavin", "Flakumin", "holosas", "Holagol" i inne. I używać ziół, takich jak kwiaty Immortelle piaszczyste, ekstrakt Helichrysum, kukurydza jedwabiu.

Żółć Tabletki „Tanatsehol” – lek, który jest otrzymywany z kwiatów rośliny piżmy. Zwiększają one wydzielanie żółci, posiada przeciwskurczowe wpływ na drogach żółciowych i pęcherzyka żółciowego. Ma ona zastosowanie tego leku z przewodu żółciowego i przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego dyskinez.

Lek „SOLAR” zawiera wyciąg z korzenia kurkumy. Wzmaga tworzenie żółci i jej przepływu, zmniejsza możliwość powstawania kamieni żółciowych, ma silne działanie przeciwzapalne choroby wątroby, żołądka i jelit. Przypisać to w kamicy pęcherzyka żółciowego, choroby zapalne dróg żółciowych i wątroby, pęcherzyka żółciowego. Zabronione zastosowania Solari w ciężkim uszkodzeniem wątroby, ropne zapalenie wyrostka robaczkowego i niedrożności dróg żółciowych.

Preparat „Konvaflavina” to wyciąg z lilii na Dalekim Wschodzie. Ma silny efekt żółciopędny i jest wskazany do dróg żółciowych i pęcherzyka żółciowego. W niektórych przypadkach działania niepożądane mogą wystąpić jako zaburzenia krzesło, wysypka skórna, zawroty głowy.

Najlepsze preparaty żółciopędnie dla dzieci – to nie jest tylko tym, którzy są pochodzenia roślinnego, ponieważ mają łagodne działanie i rzadko powoduje skutki uboczne.

Syntetyczne preparaty żółciopędne – to "Oksafemanid", "Tsikvalon", "Nicodin", "Gimekromon".

Pierwszy oddział wzmacnia żółciowych jego formacji, ma działanie rozkurczowe. Nie może być stosowany w ostrych procesy zapalne w wątrobie.

Preparat „Nicodin” posiada właściwości bakteriobójcze i choleretic, ale nie wywiera działanie rozkurczowe. Jest on stosowany w gepatoholetsistitah i pęcherzyka żółciowego. Czasami nie jest skutkiem ubocznym bólu związanego z amplifikacji stojących form zapalenia wątroby.

Lek „Gimekromon” ma przeciwskurczowe i działanie holeriticheskoe zmniejsza zastojowi żółci, zapobiega tworzeniu się kamieni. Gdy jest przypisany dróg żółciowych, kamica żółciowa, zapalenie pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych dyskinezy. skutki uboczne – alergie, wzdęcia, bóle głowy, bóle brzucha. Przeciwwskazane w okresie ciąży i laktacji.

Syntetyczne leki żółciopędne mieć większy wpływ, ale gdy są używane często obserwowane działania niepożądane.