370 Shares 1951 views

Jak zrobić suszone morele w domu? Morele w suszarce elektrycznej

Suszone morele – użyteczne suszone owoce. Zabiegi te są zalecane w przypadku niedokrwistości, chorób sercowo-naczyniowych lub uszkodzenia przewodu pokarmowego. Suszone morele należy spożywać codziennie. Nie jest to jednak tanie, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego wiele gospodyni domowej zastanawia się, jak robić suszone morele w domu.


Co to jest suszone morele? Cel

Morele suszone to magazyn witamin i mikroelementów (A1, B1, B2, C, PP, potas, magnez, żelazo, fosfor, sód itd.). Zrób to z moreli. Tylko nie mylić z morelami i kaisas. Są wykonane z moreli, z kości lub bez kości. Jest to również przydatne suszone owoce. A jednak można powiedzieć, suszone morele to suszone morele.

Jest wykonany z owoców bez wgłębień. Należy jednak znać odmianę, z której ten produkt jest wytwarzany. Na przykład dzikie morele o małych owocach nie jest odpowiednie.

Lekarze zalecają stosowanie suszonych moreli codziennie w ilości około 5 sztuk. Jeśli regularnie spożywasz suszone owoce, możesz uchronić się przed atakiem serca lub udarem. Morele suszone są używane w diecie, a także stosowane w kosmetologii – maski na twarz i włosy.

Substancje mineralne w suszonych owocach to więcej niż witaminy. To ich konsumpcja, która wspiera ciało w jej tonu. Jeśli nie lubisz suszonych moreli w czystej formie, możesz dodać do deseru. Dodają przyprawy i niepowtarzalny smak do naczynia.

Wybierz morele na suszone morele

Do przygotowywania suszonych owoców ważne jest, aby wybrać właściwe owoce. Jeśli weźmiesz dzikie morele, suszone morele nie będą działać. Będzie gorzkie i bez smaku, a może zbyt kwaśne. Dlatego trzeba wziąć duże odmiany. Może to być czerwonoczerwony morel. Waga jednego owocu wynosi 40-50 gramów. Kości jest niewiele przywiązany do masy włóknistej, oddziela je bez problemów. Kolor moreli jest żółty z rumiastymi bokami. Dlatego suszone morele nie tylko smakują dobrze, ale też piękne.

Waga Melitopol morelowy – do 40 gr. Kolor jest jasny pomarańczowy. Te owoce są również przydatne do suszenia suszonych moreli. Suszone owoce okażą się smaczne, ponieważ owoce są soczyste i słodkie. Kolor suszonych moreli zmieni kolor pomarańczowy.

Nawet w przypadku produkcji suszonych owoców są odpowiednie odmiany: morelowy jarzyk Polissya, jubileusz kuibyszyjski, ananas, itp. Z tych wszystkich gatunków można robić suszone morele. Okaże się pyszne, soczyste i piękne. Kolory mogą być od żółtego do pomarańczowego. Wtedy nauczysz się robić suszone morele w domu.

Przepis

Z reguły suszone owoce są drogie, więc nie każdy nabywca ma możliwość ich zakupu. Szczególnie niezależny preparat daje gwarancję wysokiej jakości produktu. Możesz mieć pewność, że nie ma chemikaliów szkodliwych dla ciała w suszonych owocach. Po tym, jak dowiedziałeś się, że takie suszone morele, przepis przygotowania oferujemy nieskomplikowane.

Potrzebujesz:

  • Świeże, dojrzałe morele – 2,5 kg.
  • Cukier – 1 kg.
  • Kwas cytrynowy.

Morele dokładnie wypłukać, podzielić je na dwie części i ostrożnie usunąć jamę. Aby nie zanikać i wypalić koloru, obniżyć owoce przez 5 minut we wrzącej słodkiej wodzie. Jeśli chcesz zasmażać morele, dodaj kwas cytrynowy do wrzącej wody, ale nie jest to konieczne.

Po 5 minutach usuń połowy owoców z wody i wsuń papierowy ręcznik, aby uwolnić je od nadmiaru wilgoci i cieczy.

Potem możesz gotować. Dowiesz się, jak osuszać morele na trzy sposoby:

1. W ten sposób przyszło nam z babć. Umieść morele pod upalnym słońcem na czystej ściereczce. To suszenie trwa około dwóch tygodni. Jednak każdej nocy musisz je wyczyścić, ponieważ wilgoć nocy i poranna rosa nie pozwalają na wyschnięcie moreli. Są brudne.

Jeśli jest sucho na ulicy, trzeba przykryć owoce gęstą siatką. Z tego powodu wysychają dłużej.

2. Można również wysuszyć morele w piecu. Temperatura powinna wynosić około 50-60 stopni i pozostawić owoc przez 8-11 godzin. W piecu produkty są często suszone, dlatego należy monitorować preparat.

3. Suszarka – najlepszy sposób. Urządzenie jest przeznaczone właśnie do tego. Morele w suszarce elektrycznej są przygotowywane bardziej jakościowo niż innymi metodami. Z reguły przez 2 godziny odstawić owoce do zaniku o 50 stopni. Nie zbliżaj się do urządzenia. Pozostałe 8 godzin na 45 .

Tu też jest suszony morel – przepis jest absolutnie nieskomplikowany. Suszone owoce mogą zrobić każdą gospodynię. Od 2,5 kg pozostało mniej więcej pół kilograma.

Jak utrzymać kolor suszonych moreli?

Domowe suszone owoce są dużo ciemniejsze niż sklepowe suszone owoce. Jak utrzymać piękny i jasny kolor? Istnieją dwie metody:

1. W wrzącej wodzie, umieść połówki moreli przez 5 minut. Owoce ustalą kolor, a wrząca woda odkaże produkt. Prawdopodobnie mikroby nie znikną całkowicie, ale przestaną mnożyć.

2. Specjalne rozwiązanie pomoże zachować kolor owoców. W tym celu potrzebujesz 1 litra wody i kwasu cytrynowego (8 łyżek). W tym syropie zachowaj morele przez około 10 minut.

Są to dwa sprawdzone metody. Kwas cytrynowy i wrząca woda utrzymują kolor owoców przez długi czas. Ale staraj się nie nadużywać ich.

Określ gotowość

Teraz wiesz jak zrobić suszone morele w domu. Musisz jednak ustalić jego prawidłowość. W końcu, jeśli nie jest suszona, szybko się pogorszy. W celu sprawdzenia, czy suszone morele są gotowe, należy zastosować jedną z trzech metod:

1. Kompresja. Ściśnij jeden suszony morel w dłoni, nie powinien zawierać więcej niż 10% cieczy. W dotyku, owoce są suche, elastyczne. Kiedy stukają na twardą powierzchnię, robią nudny dźwięk.

2. Opuszczanie do gorącej wody. Suszone morele pęcznieją. Jest to znak dobrej jakości. Powinien być opuszczany do wody przez 5-10 minut.

3. Kolor jest prawdziwym wskaźnikiem jakości. Jeśli suszone morele w wrzącej wodzie lub kwasie cytrynowym przed suszeniem pozostają prawie naturalnym kolorem.

Jasne owoce pomarańczowe rosną słabo, podobnie jak żółte. Nie było próby zachowania koloru – wtedy suszone morele będą ciemne. Jeśli nie zmieniło się zbyt wiele, należy je wysuszyć, aby zapobiec jego pogorszeniu.

Przechowywanie suszonych moreli

Wiele osób lubi jeść suszone morele w zimie. Niektórzy używają go do różnych potraw, inni przygotowują kompoty, inni po prostu lubią jeść. Ważne jest nie tylko wiedzieć, jak robić suszone morele w domu, ale także zrozumieć, jak prawidłowo je przechowywać.

Torby z polietylenu są pierwszym wrogiem suszonych owoców, więc nie można ich przechowywać. Tam tylko się rozpieszczają i stają się mdłe, zaczynają rozkwitać. Najlepszym wyborem jest pudełko lub małe pudełko wykonane z drewna. Torebki lniane były używane do przechowywania produktów od starożytności. W szklanych słojach można także przechowywać suszone owoce, wykonywać tylko małe otwory w pokrywie.