790 Shares 2517 views

Przepis klasyczny mimoza


Mimosa – sałatki, które pamiętamy z dzieciństwa. Przybył do nas z czasów, gdy niedostatek żywności nie pozwalały naszym prarodstvennikam gotować posiłki dla smakoszy. Ale mimo wszystko, to sałatka, która składa się z prostych składników, które są sprzedawane w każdym sklepie, jest nadal bardzo popularne w naszych świątecznych stołach i prostą domową kolację. Niektóre gospodynie przygotowują ją starej szkoły, ponieważ są one używane do niego na przestrzeni lat, a to przywołuje nostalgiczne myśli. Ale w rzeczywistości, jak mimozy i nowej generacji, który nie został złapany „deficyt” erę. Jaki jest jego sekret? Sekret jego czułości i szczególnego smaku.

Przepis klasyczny mimoza zawiera następujące składniki:

– 4 jajka

– jeden słoik Konserwy rybne w oleju (saury, łosoś, makrela)

– 100 g sera

– cebula 1 szt.

– majonez 1 pakietu.

– zielony (do dekoracji)

Mimosa Klasyczna sałatka z serem.

Ugotować na twardo jajka, więc żółtka był ostry, ale nie rozgotowane, w przeciwnym razie będzie niebieski. Schłodzone i obrane jajka są podzielone na białych i żółtka oddzielnie. Ruszt i odstawić. Sery i natrzeć na grubej tarce w osobnej misce.

Ponadto, w innym naczyniu umieścić ryby z banków i dobrą zacieru to z widelcem.

Oddzielnie dokładnie ścięcie żarówkę (im mniejsza jest lepszy).

A teraz to wszystko zaczyna się układać w naczyniu w formie slajdów. Laid warstw sałatkowe w określonym porządku, bez mieszania:

pierwsza warstwa – startego białka, to delikatnie rozprowadzono na płytce w postaci koła;

druga warstwa – tarty ser (również określone dokładnie na granicach);

Wszystko to smarować cienką warstwą majonezu.

Trzecia warstwa – bezpośrednio ryb;

czwarta warstwa układa cebulę, a także posmarowana majonezem.

Wtedy to wszystko obficie posypane tartym żółtka i ozdobiony gałązką zieleni. Sałatka mimoza gotowy. Konieczne jest jedynie, aby umieścić go w lodówce na kilka godzin do wszystkich warstw nasączonych majonezem, i można przynieść do stołu.

Preparat mimozy (Mimosa klasyczny recepty) trwa około 20 minut, pod warunkiem że suma składników. Jest to dość proste, ale bardzo smaczne sałatki, która jest odpowiednia dla świąteczny stół, a na obiad dla rodziny.

Dałem wam przepis na klasyczny mimozy, ale ponieważ to danie zostało wynalezione przez gospodynie w czasach sowieckich, a nikt nie zna jego prawdziwe pochodzenie, przygotowanie wariantów jest to również ogromna liczba.

Oto kolejny przepis na klasyczny mimozy. Zamiast sera wykorzystywane gotowanych ziemniaków (2 szt.) I gotowana marchew (1 szt.) W brzmieniu. Wszystkie pozostałe elementy pozostają w miejscu (jaja, ryby, cebula, majonez).

Warstwy ułożone w następujący sposób:

pierwsza warstwa – od grubej tarce startych ziemniaków. To rozplanowane jako okrąg.

druga warstwa – puree ryby. Smar o cienkiej warstwie majonezu.

Trzecia warstwa – posiekanej cebuli.

czwartą warstwę – wcierać w grubej tarka białych jaj. Warstwa majonezu.

Piąta warstwa – wcierać gruboziarnistego Tarka gotowanych marchwi. Również rozmaz na szczycie ostatniej warstwie majonezu.

Posypać tartym żółtka, tak aby nie być postrzegana glublezhaschie warstwy i udekorować zieloną gałązkę. Podobnie jak w poprzednim przepisie, należy umieścić w lodówce na chwilę, do wszystkich segmentach tego dobrze nasączone z majonezem. Wtedy sałatka staje się delikatny smak światło, osobliwe tylko sałatki Mimosa. Mimosa w pełnej okazałości.

Oczywiście, istnieje milion różne interpretacje tego przepisu, ale dwa najbardziej powszechne i, jak sądzę, najsmaczniejsze.

Jeśli jesteś przedstawicielem obecnej generacji, a nie wiedział, ten przepis, mam nadzieję, że po moim zaleceń dotyczących przygotowania sałatki mimozy, dołączyć do fanów kuchni Radzieckiego.