633 Shares 9074 views

Jako innowacyjny projekt w trudnych czasach Czym jest „Death Valley start-up” i jak go przetrwać.

Ministerstwo Edukacji podjęło się stworzenia nowego systemu informacji, które pomogą w rozwoju innowacyjnych projektów w Rosji. Jednak rosyjskie innowatorzy jeszcze bardzo mało zorientowany co los czeka ich projekt i co zrobić ze swoim wynalazkiem. Nasi naukowcy często nie są przygotowane do wzlotów i upadków nieodłącznie związanych nowych początków. W ramach „przestrzeni innowacji” projekt Zebraliśmy i podsumować doświadczenia rozwoju innowacyjnych startupów, które mogą być użyteczne dla uczestników projektu.


Nie jest tajemnicą, że wiele projektów innowacji nie osiągną sukcesu. Jest to znany fakt. Istnieje nawet specjalny termin semi-slang w dziedzinie inwestycji kapitału podwyższonego ryzyka „dolina śmierci” – stadium rozwoju, który rozkłada się do 90% projektów. Zwykle jest to okres, kiedy projekt zabrakło pieniędzy, a praca jest nadal bardzo dużo. Lub gdy stwierdzono, że podstawowym założeniem projektu jest niewypłacalny i pomyśleć, jak to zmienić. W skrócie, jest to moment maksymalnego spadku morale zespołu, gdy często nie jest jasne, gdzie się udać i czy w ogóle poruszać.

Nawiasem mówiąc, tym razem przechodząc przez absolutnie wszystkich projektów są skuteczne, czy nie. Ale najtrudniej pokonać tę dolinę, zdaniem autora książki «w dolinę śmierci», podano dwa rodzaje projektów:

1), które tworzą zupełnie nowy rynek dla innowacyjnych produktów.

Na przykład, że jest w stanie teraz w większości rozpoczynających działalność w dziedzinie robotyki. W żadnym kraju na świecie istnieje wyraźne zapotrzebowanie na roboty, zwłaszcza w segmencie konsumenckim. Dlatego, zespoły takie projekty to tylko jeden konsumenci połowowe i pokazać cudów pomysłowości w poszukiwaniu kanałów sprzedaży.

2) projektów na podstawie poważnych (czytaj: drogie) badań.

Bardzo często projekt opiera się na teoretycznej możliwości rozwoju lub w próbce laboratoryjnej, że nie jest tak łatwo powtórzyć w wersji przemysłowej. Takie badania mogą trwać przez wiele lat bez widocznych rezultatów, które poważnie podważa wiarę jako założycieli i inwestorów.

Jest to studium «Bridging czystej energii doliny śmierci», zgodnie z którym istnieją również dwa rodzaje „doliny”: Dolina komercjalizacji technologii i rozwoju technologii w dolinie.

Przyczyny technologiczne dolina śmierci jest zazwyczaj bardzo wysokie koszty badań w celu przetestowania hipotezy pierwotnego projektu: Badania laboratoryjne i tworzenie pierwszych próbek, rozwój wzornictwa przemysłowego testu, testowanie, licencji itp

dolina biznes śmierci występuje, gdy co najmniej potrzebne są główne zasoby w promocji produktu, dostawy, organizacja sprzedaży i marketingu systemów już istniejących technologii.

Jednak oba te doliny nie udało się przezwyciężyć ten sam projekt. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci złagodzić przykry sposób:

1) posiada prywatnego „poduszkę bezpieczeństwa”

Od założyciela stanu zdrowia, w jaki on osobiście teraz potrzebują pieniędzy zależy bardzo dużo. Więc spróbuj jeszcze przed rozpoczęciem zgromadzić pewną ilość, która pozwoli Ci utrzymać się przez co najmniej kilka miesięcy, nie jest szczególnie elegancki, ale nie w nędzy.

2) Przyjdź na siebie

zawsze można zapewnić postęp „Dolina Śmierci”. Dlatego też, jeśli widzisz, że projekt wkrótce zabraknie pieniędzy w zysku najbliższym czasie nie należy się spodziewać, a następny jest zbyt wcześnie, aby zwiększyć inwestycje, a następnie pomyśleć wcześniej o tym, gdzie aby zdobyć pieniądze, aby karmić trzon zespołu. I trzymać się żadnych zysków lub inwestycji.

3) udziela konkursy

Naprawdę poważne przedsięwzięcie dla nagród nie może podnieść, ale do osiągnięcia przez jakiś czas, dopóki nie można naprawić rzeczy dla nich jest całkiem możliwe. To samo jest z małych grantów. Wystarczy pamiętać, że im większa kwota, tym dłużej będziesz go otrzymać.

4) Barter

Wiele rzeczy w tym świecie można dostać za darmo, jeśli masz coś do zaoferowania w zamian. Pomyśl o tym, co może być przydatne dla innych i zachęcić ich. Pozwoli to zaoszczędzić cenne zasoby i przetrwać trudne czasy. Jako jeden z wariantów barteru, spróbuj połączyć się przez portale „przestrzeni innowacji” lub „projektu Zvorykinsky” z innymi zespołami na innowacyjne projekty. Mogą one być również środki, które trzeba, a może masz coś, co może być dla nich interesujące.

5) „Trzy F»

Jest to kolejna wspólna koncepcja uruchamiania, co oznacza «przyjaciółmi, rodziną i głupców». Więc jeśli zabraknie pieniędzy, spróbuj zapytać przedstawicieli jednej z trzech grup. Po prostu spróbuj wtedy jeszcze powrócić.

6) program inkubacji

W Rosji, wiele programów wsparcia dla początkujących przedsiębiorców innowacyjnych lub nie. Mogą one poważnie obniżyć koszty projektu, takie jak koszty ogólne: meble biurowe, artykuły papiernicze, jak również przyspieszyć finansowania pomocy. Nie wspominając o tym, że niektórzy dają fundusze.

7) Zapisz

Banalne jak świat, ale również trudne. Najgorsze, co można zrobić – jest zacząć wydawać pieniądze na drogich konsultantów reklamowych lub w nadziei, że będą one stworzyć cud. Cuda nie zdarzają i firmach w trudnej sytuacji lepiej jest myśleć z głowy.

8) Strategiczne partnerstwo

Twój rozwój, nawet w stanie surowym może okazać się interesujące dla każdej dużej organizacji. Ale zarówno dla klienta i partnera, który może usunąć dodatkowe korzyści z włączenia go do Twojej firmy. Pomyśl, może jest ktoś, kto nie jest twoim bezpośrednim konkurentem, ale w tym samym czasie pracy z potencjalnymi klientami.

9) Credit.

Oczywiście, zgodnie z „biznesu” Państwo nie ma pieniędzy nie da, zwłaszcza z ujemnym przepływem gotówki. Więc może trzeba ryzykować istniejące aktywa „osobistych”, aby upewnić się, że projekt nie jest zamknięta na najbardziej interesującym miejscu. Wystarczy obliczyć wszystko prawidłowo, tak aby nie pozostać bez mieszkania w chwili triumfu.

10) crowdfunding

Jeśli inwestorzy nie daje pieniędzy bez powodu, to zwykli ludzie mogą okazać się bardziej korzystne, jeśli im się podoba pomysł. Crowdfunding jest teraz gwałtownie rośnie i wkrótce nie będzie już coś egzotycznego nawet w środowisku aktywnych internautów. A następnie stopniowo tendencja ta trafia do zwykłych ludzi.

11) Zamknąć klienta

Jeden naprawdę duży klient może uratować całą sytuację, nawet jeśli technologia nie jest jeszcze sfinalizowana. Że może już w takiej formie, to jest, można go sprzedać komuś? Po integracji z wielkim biznesem bardzo często zresztą dotyczy przetwarzania i dopilivanie produkt objęty indywidualnych potrzeb klienta. Więc może nadszedł czas, aby zrobić to już?