295 Shares 6278 views

cykle snu: jak obliczyć?

Sen w życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Ale, niestety, wiele z nich zaniedbywane na korzyść pracy lub zabawy. Od dawna naukowo udowodnione, że brak snu jest niemożliwe, aby się do niczego innego, ponieważ ma ogromny wpływ na wydajność, zdrowie i wiele więcej.


Ile snu jest niezbędna człowiekowi?

Może to pytano każda. Aby odpowiedzieć na to pytanie szczegółowo został przeprowadzony eksperyment: to zebrało 48 osób, którzy nie mają żadnych wyraźne odchylenia zdrowia i którzy regularnie sypiał przez 7-8 godzin dziennie. zostały one podzielone na 4 grupy: pierwsze złoże 12 zostało zabronione przez trzy dni, drugi 12 mogły spać przez 4 godziny trzeciej grupie 6 godzin, a ostatni snu grupy po 8 godzin dziennie. Ostatnie trzy grupy miały przetrwać na takiego leczenia przez 2 tygodnie. Podczas tych doświadczeń dla uczestników i ich fizycznych obserwacji stanu zostały wykonane.

W wyniku eksperymentu, ludzie, którzy poszli spać o 8:00, nie odnotowano żadnych nieprawidłowości. Podczas gdy ludzie spanie dla 6-4 godzin dziennie, zdrowia pogorszył się, a mianowicie reakcji, pamięć i funkcje poznawcze. Jeśli spojrzymy na wyniki w bardziej szczegółowo, to było zauważyć, że wskaźniki ludzi, którzy spali 4 godziny, były znacznie różni się na gorsze, nawet z tej grupy ludzi, którzy zapłacili spać przez 6 godzin. Ludzie, którzy spali 6 godzin bombardowane okresowo w ciągu dnia, a po eksperymencie dwutygodniowej wskaźniki zdrowotne stały się tak samo, jak w przypadku ludzi, którzy nie spał przez 3 dni.

Do 2 ważne wnioski przeprowadzono ten eksperyment:

 • brak snu ma skumulowaną własność, to znaczy, że więcej śpimy mniej niż wyznaczonym czasie, tym bardziej zwiększona potrzeba snu.
 • nie zauważyć, jak nasze zdrowie pogarsza się, gdy mamy mało snu, więc uważamy, że wszystko jest w porządku, ale w rzeczywistości tak nie jest.

Podsumowując, możemy zauważyć, że przeciętny człowiek należy do spania 7 do 7 i pół godziny dziennie. Aby osiągnąć wysoką wydajność w ciągu dnia czas ten może zostać przedłużony do 9 godzin. Nie ma fazy snu, kiedy spać. Prawidłowe wyłowić żadnego szczególnego trybu i starają się trzymać. Ale jest coś takiego jak cykle snu. Oblicz ich, jak to możliwe, ale wiele dobrego przyniesie.

Obliczanie cykli snu

W sumie jest tu 2 fazy snu: szybko, co trwa około 20 minut, a powolny, trwający około 2 godzin. Przez cały czas, podczas snu, fazy te są stale zmiennym. Po pierwsze, człowiek zanurza się w fazie snu wolnofalowego, a następnie zmienia się snu REM. A więc cały proces odbywa. Tak więc, jeśli istnieje potrzeba obliczenia fazy snu, to nie jest tak trudne, chociaż, a wynik nie będzie tak dokładne jak odstępy mogą się nieznacznie różnić.

Istnieje wiele różnych specjalne kalkulatory, które pomogą Ci obliczyć swoje cykle snu. Ale to wszystko może być wykonane niezależnie. Zazwyczaj jest to konieczne, gdy chcemy znaleźć czas, kiedy wszystko będzie łatwiej się obudzić. Na przykład, jeśli poszedł do łóżka o godzinie 23:00, będzie łatwiej się obudzić w następujących godzinach:

 • 1:20 (2 godzin 20 minut snu);
 • 3:40 (4 godzin i 40 minut snu);
 • 6:00 (7 godzin uśpienia);
 • 8:20 (9 godzin i 20 minut snu);
 • 10:40 (11 godzin i 40 minut snu);
 • 13:00 (14 godzin snu).

Jak zasnąć szybciej?

Jednak aby takie obliczenia są prawidłowe, wskazane jest, aby szybko zasnąć, co nie zawsze jest możliwe. W celu nurkowania w trakcie snu była lżejsza, konieczne jest, aby przestrzegać pewnych zasad, które są odpowiednie zarówno dla dorosłych i dzieci.

 1. Po pierwsze, konieczne jest, aby szanować, jak organizm przyzwyczaja się do czasu zazwyczaj iść do łóżka. Ale jest to niezbędne do wykonania przed wstawania. Aby ułatwić, jest możliwe do obliczenia fazy snu, kiedy się obudzić.
 2. Najlepszym sleeping pill – aktywnie spędzony dzień. Jeśli w ciągu dnia pracowałeś, a wieczorem będziesz mieć dokładnie senny.
 3. Przejadanie się jest często przeszkodą dla szybkiego zasnąć, więc lepiej jest unikać dużych porcji przed snem.
 4. Spacer na świeżym powietrzu przed pójściem do łóżka – to bardzo dobra opcja na relaks, który pomoże zasnąć szybciej.

Nietypowe tryby uśpienia

 • Cykl superman. Tryb ten jest dość nietypowy rozkład czasu: sen powinien trwać 20 minut co 4 godziny. W sumie okazuje się, że trzeba spać do 6 razy dziennie. Wrażenia ludzi, którzy próbowali to zrobić, to rutyna pozytywnie wpływa na ciało, a mianowicie, czuć się lepiej, mieć więcej energii i siły, Co więcej, sen wyraziste sny. Ale to jest bardzo ważne, aby śledzić czas i nie przegap jedną przerwę na sen w tym trybie. Stąd Główną wadą: specyficzny tryb może ingerować, ponieważ nie zawsze jest możliwe, aby odłożyć wszystko i iść do łóżka.
 • Dwie fazy cyklu. On nie różni się zbytnio od zwykłych, ale jest bardziej skuteczne. Istotą jego nazwa wskazuje: podział snu na dwa razy dziennie, czyli 4-4,5 godziny w nocy i kilka godzin po południu. Idź do takiego systemu byłoby trudne dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do tego. Jednak wiele szkół i uczelni studenci aktywnie za pomocą tego harmonogramu, ponieważ ze względu na popołudniową drzemkę dodaje energii, a czas spędzony mniej.

Faza snu REM

Podczas tej fazy, ciało jest całkowicie rozluźnione, oddech staje się wolniejszy, mózg traci wrażliwość na bodźce zewnętrzne, od przebudzenia, która staje się bardziej dotkliwe. Faza ta ma wielkie znaczenie dla całego ciała, ponieważ w tym czasie komórki odnowionym i uaktualnionym produkcji hormonu, który jest odpowiedzialny za wzrost tkanek i odnowy mięśni. Nie ma też fakt, że w tym czasie przywrócony system odpornościowy. Podsumowując całą wiedzę, można stwierdzić, że powolna faza snu jest bardzo ważne dla kondycji fizycznej organizmu.

snu REM

REM ma inne znaczenie. Podczas jej mózg jest aktywny i zaczyna się uporządkować informacje, dzięki którym ludzie i marzenia. W tym czasie zapomnieć zbędne informacje, w wyniku czego poprawia wydajność pamięci. Ponadto, doświadczenie zdobyte w ciągu ostatniego dnia, w połączeniu z istniejącym, a tym samym ułatwia naukę i nawet wzmocnione połączenia neuronalne. Ta faza snu pojawia się zwykle od 3 do 5 razy na dobę, przez krótki okres czasu. Podczas tego wzrostu temperatury, ciśnienia krwi, kołatanie serca. Tak więc, zwłaszcza fazy snu, kiedy spać, nie istnieje. Oba cykle na tym samym poziomie są ważne i niezbędne dla organizmu i nie zaniedbać żadnego z nich. Podobnie, istnieje szczególne fazy snu, kiedy iść spać i obudzić. Podstawą zdrowego snu w każdym przypadku jest przestrzeganie reżimu, z których organizm sam będzie wiedział, kiedy jest czas na sen. To niekoniecznie musi obliczyć swoje cykle snu. Oblicz ich możliwe poza ich własnym interesie.

Wpływ wieku na sen

Opierając się na doświadczeniach ludzi i sprawozdań naukowych, możemy zobaczyć, że starsza osoba, tym trudniej jest zasnąć. Zjawisko to jest nawet nazwa – opóźnienie sen. Ponadto, istnieje również skrócenie czasu, w przeliczeniu na fazę snu.

Oblicz cykle snu dziecka nie są tak trudne, ale należy wziąć pod uwagę fakt, że wraz z wiekiem odsetek snu REM maleje. Głęboki sen dziecka jest znacznie silniejsza niż u dorosłych. W tym czasie dzieci nie może odpowiedzieć na wszelkie czynniki zewnętrzne. Głęboki sen trwa około 20 minut. W tym czasie organizm odświeża i uzupełnia straty energii. Głęboki sen zajmuje najwięcej czasu jest w pierwszej połowie nocy. W drugiej połowie notatek przeważnie szybko lub płytki sen.

budzenie

Najprostszym sposobem na przebudzenie jest podana na końcu koniec snu REM, ale ten licznik czasu nie zawsze dokładnie. Dlatego, aby ułatwić Ci życie, wystarczy znaleźć motywację, aby obudzić się wcześnie rano. Nie jest konieczne, aby dostać się od razu po przebudzeniu. Prawdopodobnie każdy lubi leżeć w godzinach porannych, i nie muszą odmawiać sobie tego. W tym czasie można poleżeć i pomyśleć o czymś dobrym, takich jak ludzie, których kochasz. Możliwe jest również przeprowadzenie ćwiczenia oddechowe. Wystarczy wziąć kilka głębokich oddechów. Pomoże to nasycić mózgu w tlen. Innym przydatnym rano rytuał – szklanka czystej wody. To naprawdę przynosi wiele korzyści, jak to aktywować metabolizm i nadrabia brak płynu w organizmie.