231 Shares 7994 views

Jak nauczyć się kontrolować emocje – porady psychologiczne, praktyczne porady

W życiu codziennym, między ludźmi, z powodu różnicy temperamentów często występują konflikty. Wynika to przede wszystkim z nadmierną emocjonalność i braku ludzkiej samokontroli. Jak nauczyć się kontrolować emocje? Jak „zabrać się” na swoich własnych myśli i uczuć podczas konfliktu? Odpowiedzi na te pytania są podane przez psychologię.


Dlaczego potrzeba samokontroli

Przetrzymywanie i samokontrola – coś, co nie jest wystarczające dla wielu ludzi. Przez to przyjdzie z czasem, ciągle ćwiczyć i doskonalenie umiejętności. Samokontrola pomaga osiągnąć wiele, a najmniej z tej listy – wewnętrzny spokój. Jak nauczyć się kontrolować swoje emocje, a tym samym zapobiec konfliktom intrapersonal? Rozumiem, że jest to konieczne w celu uzyskania zgody oraz z własnym „ja”.

Emocjonalne uniemożliwia kontroli pogorszenie sytuacji konfliktu, pozwala nam znaleźć wspólny język z zupełnie przeciwnych osobowości. W dużej mierze, opanowanie jest niezbędne do ustanowienia relacji z ludźmi, to nie ma znaczenia, partnerów biznesowych lub krewnych, dzieci, kochanków.

Wpływ negatywnych emocji na życie

Awarie i skandali, w których jest uwalniane negatywna energia, niekorzystnie wpływają nie tylko na ludzi wokół nich, ale także od samego inicjatora sytuacjach konfliktowych. Jak nauczyć się kontrolować swoje negatywne emocje? Staraj się unikać konfliktów i nie poddawać się prowokacji z innymi ludźmi.

Negatywne emocje niszczą harmonijne stosunki w rodzinie, uniemożliwiają prawidłowy rozwój osobowości i kariery. Po tym wszystkim, bardzo niewiele osób chce pracować / komunikowania / żyć z kimś, kto nie jest ich właścicielem i przy każdej okazji, było się skandalem na dużą skalę. Na przykład, jeśli kobieta nie może kontrolować siebie i stale znajduje wad u swojego człowieka, co prowadzi do poważnej kłótni, to wkrótce będzie ją opuścić.

Edukacja dzieci jest również ważne, aby powstrzymać się i nie woli negatywnych emocji. Dziecko doświadczy każdy rodzic powiedział w ogniu gniewu słowo, a następnie zapamiętać tę chwilę na zawsze. Psychologia pomaga nam zrozumieć, w jaki sposób nauczyć się kontrolować emocje i nie dopuszczać ich manifestacji w komunikacji z dziećmi i najbliższymi.

Działalność operacyjna biznesowych i negatywne emocje mają również duży wpływ. Zespół składa się zawsze z ludźmi różnych temperamentach, ponieważ opanowanie odgrywa ważną rolę: ujemne mogą pluskać się w każdej chwili, gdy człowiek pod presją, chcesz przepracowania. I zamiast zwykłego dialogu, w którym strony mogą dojść do porozumienia, rozwój skandal. Jak nauczyć się kontrolować emocje w miejscu pracy? Nie reagować na prowokacje pracownicy starają się nawiązać nieformalne rozmowy wokół zgodzić się z szefem, nawet jeśli zadania są slozhnovypolnimymi.

Tłumienie emocji

Stałe zahamowania się w określonych granicach i zapobieganie uwalnianiu negatywnych nie jest lekiem. Tłumienia emocji, osoba akumuluje negatywna, a zatem zwiększa ryzyko wystąpienia zaburzeń psychicznych. Negatywność powinny być okresowo nigdzie „opróżnić”, ale tak, by nie ranić uczuć innych ludzi. Jak nauczyć się kontrolować emocje, ale bez uszkodzenia wewnętrznego świata? Uprawiać sport, bo podczas ćwiczeń osoba spędza wszystkich swoich wewnętrznych zasobów i szybko wychodzi ujemny.

Aby uwolnić negatywne energii odpowiedni zawód zapasy, boks, sztuki walki. Istotne jest to, że osoba psychicznie gotowi dać upust swoich emocji, wtedy czuję ulgę i nie chciał wziąć ją na kogoś. Należy jednak mieć na uwadze, że wszystko powinno być z umiarem i zmęczenie podczas treningu może sprowokować nowy napływ negatywnych.

Dwa sposoby, aby umożliwić powstrzymać emocje:

  • Nie lubię ludzi, tyle że są chętni, aby ją zniszczyć? Czyńcie to, ale, oczywiście, nie w dosłownym znaczeniu tego słowa. W momencie, gdy stają się niewygodne komunikowania się z nimi, zrobić psychicznie z tym człowiekiem, co chcesz.
  • Draw nienawidzisz osoby i pisać na kartce obok problemów graficznych, które pojawiły się w swoim życiu z tego powodu. Spalić listy i psychicznie postawić się do punktu, w związku z tym osoby.

profilaktyka

Jak nauczyć się kontrolować emocje? Psychologia daje odpowiedź na to pytanie: do kontrolowania swoich uczuć i emocji o potrzebie zapobiegania, innymi słowy – zdrowie emocjonalne. Jak ludzkie ciało, jego dusza potrzebuje również zapobieganie chorobom i higieny. Aby to zrobić, trzeba chronić się przed kontaktem z ludźmi, powodując wrogość, a także, jeśli to możliwe, w celu uniknięcia konfliktów.

Profilaktyka – jest to najbardziej delikatny i najlepszym sposobem na kontrolowanie emocji. Nie wymaga dodatkowych szkoleń i ludzkiej interwencji specjalisty. środki zapobiegawcze pozwalają na długi czas, aby chronić się przed negatywnymi i nerwowych załamań.

Jak nauczyć się kontrolować swoje emocje. Porady psychologa

Główną rzeczą, która pomaga uzyskać lepsze od swoich emocji – jest to całkowita kontrola nad własnym życiem. Kiedy człowiek jest zadowolony ze wszystkiego w domu, pracy, relacji, i uświadamia sobie, że może w każdej chwili wszystko wpływa i dopasować pod siebie, wtedy łatwiej jest hamować ekspresję emocji negatywnych. Istnieje szereg zasad profilaktyki, promowania zarządzania własnych uczuć i myśli. Jak nauczyć się kontrolować swoje emocje i zarządzać sobą? Wykonaj te proste zasady.

Niedokończony biznes i długi

W krótkim czasie do przeprowadzenia wszelkich planowaną działalność, nie opuszczają pracę niedokończone – może to spowodować opóźnienia w synchronizacji, wywołując negatywne emocje. „Ogony” może także wyrzut, określić niekompetencję.

Pod względem finansowym, starają się unikać zaległych płatności i długów – to męczące i zapobiega iść do celu. Rozumiejąc, że jesteś kimś, nie płacić swoich długów, powodując negatywne, bezradność w danych warunkach.

Brak zadłużenia, zarówno plan finansowy i inne pozwala wydać własną energię i siłę, prowadząc je do realizacji pragnień. Poczucie obowiązku, wręcz przeciwnie, jest przeszkodą do masteringu samokontrolę i sukces. Jak nauczyć się kontrolować emocje i zarządzać sobą? W odpowiednim czasie, aby wyeliminować długów.

przytulność

Daj sobie wygodne miejsce pracy, wyposażyć swój dom do własnych upodobań. Zarówno w pracy, jak iw domu, z rodziną, powinny być wygodne – nic nie powinno powodować podrażnienia lub jakichkolwiek innych negatywnych emocji.

planowanie czasu

Starają się odpowiednio zaplanować dzień, dążyć do zapewnienia, że ty i czas i zasoby do realizacji zadań, to było trochę więcej niż trzeba. Pozwoli to uniknąć negatywnych związanego z ciągłym brakiem czasu i obaw o brak finansów, energii i siły do pracy.

Wspólnota i workflow

Unikać kontaktu z nieprzyjemnymi ludźmi, bezużyteczny, którzy spędzają swój osobisty czas. W szczególności, z osobami, które są nazywane „wampiry energetyczne” – nie ma tylko czas, ale również siły. Jeśli to możliwe, staraj się nie ingerować nadmiernie z temperamentu ludzi, ponieważ ewentualne błędne uwagą skierowaną na nich, może sprowokować skandal. Jak kontrolować swoje emocje w relacjach z innymi ludźmi? Bądź uprzejmy, nie przekraczają swoje uprawnienia, nie reagują źle na krytykę.

Jeśli Twoja praca nie przyniesie Ci nic oprócz negatywnych emocji, warto pomyśleć o zmianie miejsca prowadzenia działalności. Zarabianie pieniędzy kosztem duszy i uczuć, prędzej czy później, doprowadzi do porażki i frustracji opanowania.

oznakowanie granic

Psychicznie stworzyć listę rzeczy i działań, które powodują negatywne emocje. Narysować linię, niewidzialną linię, poza którą nie da się przekazać nikomu, nawet najbliższą osobą. Zrób zestaw reguł ograniczających ludziom komunikować się ze sobą. Ci, którzy naprawdę kochają, wartość i szanują cię, przyjmij te wymagania, a ci, którzy sprzeciwiają się instalacji – nie powinny być w danym środowisku. Aby komunikować się z obcymi opracowała specjalny system, który uniemożliwia naruszanie swoich granic i powstawaniu sytuacji konfliktowych.

Aktywność fizyczna i introspekcja

Zajęcia sportowe przyniesie nie tylko zdrowie fizyczne, ale także równowagę psychiczną. Płacić sportu od 30 minut do 1 godziny dziennie, a ciałem szybko radzić sobie z negatywnymi emocjami.

Przechowywać dialogu wewnętrznego, analizę wszystkiego, co dzieje się z tobą w ciągu dnia. Zadaj sobie pytanie, czy dobrze zrobił w danej sytuacji, czy ci ludzie mówili, nie było wystarczająco dużo czasu, aby wykonać pracę. Pomoże to nie tylko zrozumieć siebie, ale także w przyszłości w celu wyeliminowania niepotrzebnego kontaktu z ludźmi, którzy powodują ujemne. Przeprowadzenie „wykaz” własnych emocji, myśli i celów pozwala w pełni rozwijać samokontrolę.

Pozytywne emocje i priorytetyzacja

Rozwijać zdolność do przejścia z negatywnego na pozytywne emocje, spróbuj zobaczyć pozytywne strony każdej sytuacji. Jak nauczyć się kontrolować emocje w relacjach z przyjaciółmi i nieznajomymi? Być pozytywne, a to pomoże Ci zdobyć swój własny temperament.

Prawidłowo wybrany cel jest bardzo pomocne w osiągnięciu samokontroli. Kiedy jesteś na krawędzi negatywnych emocji rozerwanie, wyobrazić sobie, że jak najszybciej przestać być nerwowy i zwrócić uwagę na prowokacje, marzenia zaczną być realizowane. Wybierz tylko realne, osiągalne cele.

otoczenie

Przyjrzyj się uważnie ludziom, którzy cię otaczają. Czy jest jakaś korzyść komunikowanie się z nimi? Czy przynoszą szczęście, ciepło i życzliwość, jeśli łaska? Jeśli nie – to odpowiedź jest oczywista, pilnie trzeba zmienić krąg społeczny, przejdź do osób niosących pozytywne emocje. Oczywiście, w miejscu pracy, aby to niemożliwe, ale przynajmniej ograniczyć się do komunikowania się z takimi ludźmi spoza przestrzeni roboczej.

Oprócz zmiany środowiska, w celu osiągnięcia rozwoju samopomocy z rozbudową kręgu komunikacji. To daje nowe możliwości, wiedzy i ładunek dodatni przez dłuższy czas.