318 Shares 8915 views

GOZ "fabryka Obukhov", Petersburg

Petersburg – miasto, w którym historia urzekający spacery wzdłuż szerokich alei, skulony na podwórkach i fascynuje każdego, kto idzie za nią. Tutaj przeplatają rozmowy piękności, ryk tłumu rewolucyjnego proletariatu szepcząc nieprzerwaną blokadę, a przede wszystkim krąży pamięć i miłość do miasta – poważnie, każdy osobisty. Pierwsza fabryka, gdy ukrywał się na obrzeżach stolicy Piotrowej, stały się częścią architektury miejskiej. GOZ „Obukhov roślin” już liczy drugiego stulecia swojej historii, a jego przykład można prześledzić etapy industrializacji Rosji.

Prace budowlane i rozpocząć

Założyciele zakładu, wpisanej do umowy zawartej z Ministerstwa Morskiej w sprawie budowy przedsiębiorstwa do produkcji staliwa Obukhov P. Kudryavtsev SG i Putilov N. I., 04 maj 1863. To miejsce dla przyszłości giganta został zidentyfikowany w miejscowości Aleksandrow Shlisselburgsky oddechowych. Cesarz Aleksander II miał do przedsiębiorstw o znaczeniu państwowym, i dał część terenu fabryki Aleksandra. Celem Partnerstwa jest produkcja produkcja nowych broni do zamków, budowa statków i niezależność od dostaw broni obcych.

P. Obukhov był twórcą nowej metody produkcji staliwa, który planowany jest do wykorzystania na nowo wybudowanym przedsiębiorstwie obrony, a zatem roślina o nazwie na jego cześć. Poza tym jest w stanie doprowadzić do procesu innowacji, interes publiczny zażądał remilitaryzacji, stało się jasne, po klęsce w wojnie krymskiej. Zbudowana i uruchomiona przedsiębiorstwo szybko, pierwsza fuzja odbyła się 17 kwietnia 1864. Cesarz Aleksander II był obecny w zakładzie w dniu 30 kwietnia podczas rzucania pręta stalowego przyszłego pistoletu w ośmiu funtów.

przejście

Fabryka partnerstwo założycielskich nie posiadał wystarczającego kapitału na dalszy rozwój firmy, dlatego zdecydowano się wziąć duży kredyt z banku na zakup sprzętu obcego. Pożyczka została podjęta w ramach gwarancji państwowej, gwarant działał Ministerstwo Marine. Do monitorowania wykorzystania funduszy i spłaty długu został stworzony przez Zarząd i szef fabryki, został mianowany kapitanem-leytinant Kolokoltsov AA

Oprócz broni wojskowej, roślina opanowaniu produkcji osi i kół dla kolei, wysokiej jakości chirurgiczne, narzędziowa, narzędzia do rysowania. Stal została dostarczona do Anglii, Niemiec, gdzie była chętnie zyskały z powodu wysokiej jakości i niższych kosztach niż produkcji lokalnej. Zakład powodzeniem spłacone długi i musiał wrócić w prywatne ręce.

Jako Owned rząd

Dać przedsiębiorstwo strategiczne i zyskiem nie było w interesie państwa. Dekret Aleksandra II, zakład został przeniesiony do własności zamka, akcje zostały nabyte od właścicieli. Proces odbył się w 1886 roku, w tym momencie w zakładzie następującym sklepu pracował:

 • Steel.
 • Płyta dociskowa.
 • odlewnia żeliwa.
 • Mołotow.
 • Gun-wykończeniowe.
 • Forge.

drovosushilka laboratorium i gazowni zostały ustanowione w celu zapewnienia procesu produkcyjnego. Personel pracujący składała się z producentów stali Zlatoust i rzemieślniczych-Ural rzemieślników, którzy pracowali w kowala, rusznikarza.

GOZ „fabryka Obukhov” (St. Petersburg), są własnością państwa, miał swobodę handlową, nie dotowane ze Skarbu Państwa, ale do opracowania na własny koszt. Zarząd firmy jest stale zaangażowany w odbudowę zakładu, zakup nowego sprzętu produkcji zagranicznej robi zakupy rozszerzony, rozwijać nowe. Eksperci zawsze udał się do wyjazdów zagranicznych, rozwój nowych technologii wytapiania stali, znany z najnowszych modeli broni, maszyn i narzędzi.

Upoważnić strona testowa była potrzebna. Za to zostało założone w 1898 roku na prawym brzegu Newy zakupiono ziemię od księcia Oldenburgskogo P. zdolności roślin G. wystąpił w odstępach w ciągu najbliższych lat. W 1904 roku, stalowe i kolejowe zakłady Aleksandra były podłączone do SDO „fabryki Obuchow”, aw 1905 roku firma założona warsztatu przemysłowego opto-mechanicznym. W 1906 roku, neo produkty optyczne zdobyły złoty medal na Światowej wystawie profilu optycznego (Francja, Bordeaux).

Dla nowego, 20 wieku, stało się jasne, że fabryka stała się jednym z liderów branży Rosyjskiej. Liczba pracowników wynosiła około 4000 osób, aw 1914 roku liczba ta wzrosła do 10,266 pracowników, aby zapewnić normalne i satysfakcjonującego życia, że wiele zostało zrobione. Kościół został zbudowany, konsekrowany na cześć Pawła, pracował w szkole i szkołę dla dzieci pracowników, opiekę medyczną dostarczone do zakładu szpital ambulatoryjnej, biblioteka, stworzył «społeczeństwa konsumpcyjnego», budowano domy dla rodzin robotniczych.

W okresie od 1867 do 1908 i SDO „fabryki Obuchow”, dzięki wysokiej jakości i innowacyjnych produktów, zdobył ponad 10 nagród na prestiżowych wystawach krajowych i międzynarodowych. Jako znak szczególne zasługi przed koleje państwowe w dostarczaniu wysokiej jakości koła, osie i inne rzeczy, zakład otrzymał prawo umieścić godło na temat produktów i znaków. Od 1908 roku firma otrzymała prawo do posiadania własnej flagi. W 1913 roku, wyniki półwiecza działalności zostały ogłoszone. Pięćdziesiąta rocznica fabryki stała się jedną z największych fabryk w Rosji, zyskał sławę za granicą, z powodzeniem konkurowały z niemieckiej firmy Krupp i Armstrong w języku angielskim teraz.

po rewolucji

Po 1917 roku i do 1920 roku firma była bałagan, sytuacja ustabilizowała się wraz z pojawieniem się na stanowisko dyrektora Serov VD Z powodu wojny domowej w 1918 roku, SDO „fabryka Obukhov” (St. Petersburg) została odcięta od zamówień, dostaw surowców, pracownicy otrzymali obliczenia i zostały odrzucone (12 tysięcy osób). Decyzja o ujednolicaniu firmie produkować traktor gąsienicowy powstał pod koniec 1918 roku. Od dawna proces produkcyjny pozostał popularnych produktów dla kolei, potrzebne naprawy wagonów towarowych, lokomotyw, produkcja sprężyn, łożysk. Do celów cywilnych w planie prac jest przewidywane produkcji pługów, części do młockarni. Dla realizacji celu państwa na pracy 4000 robotników, inżynierów, techników i rzemieślników zostały podjęte.

Pierwsze ciągniki gąsienicowe stały modernizowane amerykańskie samochody marki „Holt”. Pierwsze trzy ciągniki zostały wysłane na front do transportu ciężkiego uzbrojenia w 1919 roku. Pod koniec wojny domowej w Piotrogrodzie przemysł ożyły. W 1921 roku, jedną z największych piecu martenowskim wprowadzono w instalacji (5000 t), drugi ciągnik otrzymane oddychania. GOZ Obukhov roślin jest przedsiębiorstwem wykonane początek masowej produkcji ciągników.

W 1922 roku zakład został przemianowany na Piotrogród stal stan roślin „bolszewik” (nazwa historyczna została przywrócona w 1992 roku). W tym samym roku firma została umieszczona stan. zamówienie na produkcję silników lotniczych. Pierwsze produkty zostały dopuszczone do 7 listopada 1923 roku, aw 1925 roku samolot z silnikami „bolszewickiej” fabrycznie wykonany lot Moskwa – Pekin – Tokio.

W kolejnych latach firma produkuje popytu w budowie licznych obiektów przemysłowych (the Magnitogorsk, Kuznetsk młyny), moskiewskim metrze, stacja Wołchow zasilania i wielu innych. duma specjalny jest produkcja plakatów „sierp i młot” na pierwszej serii gwiazdy Kremla i szkielety stalowe dla gwiazd Kreml rubinowe.

W 1927 roku firma rozpoczęła masową produkcję MS-1 (T-18) czołgów, a następnie podział stał odrębnego podmiotu (zbiornik roślin. Woroszyłowa teraz "The Star"). Zespół projektowy GOZ „fabryka Obukhov” zostały zaprojektowane systemy artyleryjskie kalibru. Największa przedwojenna rozkwitu firma została osiągnięta podczas kierownictwem Ustinova D. F., od 1938 do 1941 roku.

Wielkiej Wojny Ojczyźnianej

Wojny i początek blokady Leningradu wkrótce znacznie zmniejszył liczbę robotników Obuchow, ale firma nadal produkuje produkty potrzebne do przodu. Niektóre sklepy zostały zachowane, kontynuowano prace w warsztatach koncentruje się na kwestii porządku wojskowego. Podczas wojny zakład został oddany do przodu:

 • Opancerzone i wybuchowe pociski (ponad 20 mln sztuk).
 • Szczegóły strumień min System „Katiusza” (90000).
 • Części do karabinów maszynowych „Maxim” (11000).
 • Kopalnie (125 tysięcy złotych).
 • Nowe baterie artyleryjskie przystosowane dla kolei platformy (30 sztuk).
 • Seryjnej produkcji broni ppanc.

Także inżynieryjno-budowlanych narzędzi, sprzętu ochrony osobistej dla pilotów, saper sanek. W latach wojny, firma straciła ponad 4 tysięcy pracowników, niektóre z nich zmarło z głodu, a niektóre – z przodu. Heroic pracy pracowników fabrycznych zyskały Order Czerwonego Sztandaru.

pokojowy

Szkody powodowane przez fabryki Obuchow w czasie wojny, został oszacowany na 60 mln rubli. Prace konserwatorskie rozpoczęły się w 1943 roku, główne siły zostały wysłane do naprawy pieców martenowskich. Od 1945 roku firma rozpoczęła odbudowę. Pierwszy powojenny ład pokojowy dla produkcji uzyskano poprzez sprzętu rolniczego.

Pełny cykl produkcyjny został przywrócony do końca 1948 roku. Pamięć pracował i tym razem – od zarządzania dotacje rządowe odmówił, firma opanowała produkcję wyrobów rynkowych. Stało neftekachalki dla przemysłu chemicznego, dla rur pod ziemią, produkcja rolnicza zwiększyła tempo, wykonywać standardowe rozkazy. W 1957 roku wszystkie piece martenowskie zostały zautomatyzowane, co zwiększyło liczbę wydanych produktów i zabezpieczone przez producentów stali pracy.

W 1980 roku główne działania SDO „fabryka Obukhov” były:

 • Uwalnianie stali o różnych klasach.
 • Odlewania stali i metali nieżelaznych.
 • Wielogabarytowe maszyny.
 • Części dla elektrowni jądrowych.
 • Pompy do oleju.
 • Części statków (Navy i cywilnych).
 • Szczegóły komunikacji kosmicznych.
 • urządzenia naziemne dla przemysłu kosmicznego.
 • Towary konsumpcyjne (żelazka).
 • maszyny rolnicze.

W 21 wieku

W 2002 roku firma stała się częścią koncernu PVO „Almaz-Antey”, aw 2003 roku, fabryka zmieniła formę własności w drodze emisji akcji, i stał się znany jako „fabrykę JSC GOZ Obuchow” (St. Petersburg). W 2004 roku Prezes rosyjskiej spółki weszła na listę rosyjskich strategicznych przedsiębiorstw. Zakład produkuje wyroby budowlane, przemysłowe i wojsko.

Głównymi odbiorcami są Ministerstwo Obrony, organy ścigania. Zakład dostarcza swoje produkty do innych krajów, takich jak Chiny, Wietnam, Egipt i inne. Na obecnym etapie w sklepach zakładu jest zrekonstruowany, zainstalowany nowy sprzęt, wprowadzając innowacyjne technologie. Głównym zadaniem celu obrony państwa „fabryka Obukhov” (St. Petersburg) w najbliższych latach będzie uwolnienie produktów high-tech, rozwój wysokich technologii, realizacji zamówień cywilnych i wojskowych.

inżynieria

Konstrukcja mechaniczna – wiodący trend w działalności zakładu i wyświetlane w oddzielnej jednostce strukturalnej. Aktywność zapewnia zarządzania marketingowego, jest prowadzona w sposób ciągły zaktualizowane materiały i sprzęt techniczny, hale produkcyjne wyposażone są w nowoczesne linie i zajmują duże obszary, robotników i inżynierów, personel składa się z wysoko wykwalifikowanych pracowników.

spółka akcyjna GOZ Obukhov bazie roślin warsztaty inżynierskie przyznaje obszerną listę produktów:

 • Wyrzutnie rakietowe.
 • sprzęt rakietowy.
 • wyrzutnie rakiet statku do różnych celów.
 • System amortyzacji rakieta nośna „Energia” kosmicznego „Buran”, międzykontynentalne pociski balistyczne.
 • Sprzęt ochronny dla elektrowni jądrowych.
 • Maszyny do transportu i transportu VOP.
 • Urządzenia dla systemów obserwacji przestrzeni.
 • obrabiarki do obróbki drewna i obróbki kamienia.
 • Towary konsumpcyjne, sprzęt fitness.
 • Sprzęt dla teatrów, potem. d. tuneli i więcej.

Dział projektowy

Eksperymentalny projekt Bureau po prawej stronie jest odbiornik tradycje ustanowione przez założycieli fabryki w 1865 roku. Od 1948 roku biuro jest odrębną jednostką strukturalną firmy. Inżynieria high-tech Biuro Rozwoju, dla wszystkich lat istnienia firmy, zostały wdrożone do produkcji wyrobów dla celów wojskowych i cywilnych:

 • Modernizacja ciągniki gąsienicowe.
 • Rozwój silników lotniczych.
 • Kopalnia, broni artyleryjskich do marynarki i armii.
 • Czołg T-26 czołg miotacz ognia, samobieżnych jednostka artylerii.
 • sprzęt rakietowy i instalacje.
 • wyrzutnie rakiet.
 • Maszyny budowlane, przemysłowe i handlowe.

opinie

Około 5000 pracowników pracuje na SDO „Obukhov roślin.” Opinie przedstawione przez pracowników, wykazać ocenę indywidualnego zakładu produkcyjnego, gdzie musiałem pracować. Pozytywne informacje zwrotne dotyczące stabilności płac, pełnym pakietem świadczeń komfortowego środowiska pracy, narzędzi i urządzeń bezpieczeństwa.

Wielu pracowników, takie jak zespół, który odbył się w codziennej pracy, możliwość wymiany doświadczeń i wiedzy. Należy zauważyć, że cały sklep odnowione, dobrze ogrzewane w zimie i wentylację w lecie. Dla wielu z tajemnicy w firmie była zaskoczeniem. Wyjść i przejść do obrony GOZ Obuchow roślin JSC jest możliwe tylko w imieniu tranzytu oraz w godzinach pracy pod stałym nadzorem wideo.

Negatywne oceny zostały dostarczone systemu płac, zgodnie z którym dodatkowe środki są przyznawane za pracę w godzinach nadliczbowych, aby przejść do pracy w święta i weekendy. Stwarza to niezdrowe zjawisko – wszyscy są ciągle w pracy, ale dobrą rozrywką tego nie ma, a składka pobierana za bezużyteczną prosizhivanie pracy. Bez wyjątku, personel zauważył, że dane w zatrudnianiu wysokie wynagrodzenie obiecuje rozwój kariery, wysoka premia nie jest uzasadniona.

Recenzje mieć negatywne i pozytywne. Przy bliższej analizie okazuje się, że praca w pewnych działach, nikt nie jest zadowalający zarówno pod względem płatności którejkolwiek z przesłanek. Objętość płac, dodatkowe opłaty są również w dużej mierze zależne od wiedzy, poziomu umiejętności pracownika wprowadzającego do pozycji otwartej w celu obrony państwa „Obukhov roślin.”

adres

Siedziba firmy znajduje się w Petersburgu, na alei Obuchow obronnej struktury 120. Gdy fabryka znajduje się muzeum, gdzie eksponaty, opowiadając o historii firmy, zgromadził kolekcję produktów i sprzętu wojskowego, przedstawił biografię wybitnych pracowników.