561 Shares 1933 views

Gustave Le Bon: biografia

Gustave Le Bon, którego książki są nadal bardzo interesujące dla psychologów, socjologów, historyków i innych., Uważany jest twórca psychologii społecznej. Że był on w stanie najdokładniej opisać zachowanie się tłumu oraz przyczyny powodujące mas ślepego posłuszeństwa wobec dyktatorów. Pomimo faktu, że większość prac, które napisał w XIX, XX wieku odczuwał ogromny wpływ swoich wyników badań. Najważniejszą dziedziną, w której pracował Gustave Le Bon – psychologię.

formacja

Gustave Le Bon urodził się w Nogent-le-Rotrou, Francji, w rodzinie szlacheckiej. Pomimo wysokiej brzmiący tytuł, rodzina żyła bardzo skromnie Lebon bez luksusu.

Po ukończeniu gimnazjum, Gustav weszła na Uniwersytecie w Paryżu Wydziału Lekarskiego. Dalsze jego edukacji było powodu częstego przemieszczania między Europy, Azji i instytucji afrykańskich. Już podczas studiów na Uniwersytecie Le Bon zaczęła publikować swoje artykuły, które są do przyjęcia dla czytelników i wzbudzić zainteresowanie w kręgach naukowych.

Wkład w rozwój medycyny

praktyka medyczna Lebon nie zaangażowany, choć jego wkład w rozwój medycyny jest wysoko ceniona, ale przeprowadzono głównie za pomocą publikacji naukowych. Na przykład, wyniki swoich prac badawczych w latach 60-tych XIX wieku, napisał artykuł na temat chorób, które występują u ludzi, mieszkających na terenach wilgotnych.

Odsetki i pierwsze próby, aby zrozumieć przyczyny o zachowanie ludzi w różnych sytuacjach

Oprócz medycyny Lebon chętnie studiował antropologia, archeologia i socjologię. Przez pewien czas pracował jako lekarz wojskowy na froncie. Celem było okazją do obserwacji i nauki, jak ludzie zachowują się w ekstremalnych warunkach. We wczesnych latach 1870-tych, to rozbudziła zainteresowanie psychologią, który określa przyszły kierunek jego działalności.

główne dzieła

Tematem, który jest w zakładzie odbywa Gustave Le Bon – filozofię tłumu, jego cech i motywów. Najważniejszą i najbardziej popularnych dzieł Gustava Lebona była książka „Psychologia narodów i mas.” Pobytu na froncie i monitorować dużą liczbę osób podanych niezbędną podstawę dla wniosków i na łamach tego wydania był w stanie rozmawiać o tym, jak określić motywy zachowania danej osoby, a na podstawie tych danych, próbował wyjaśnić przyczyny wielu wydarzeń historycznych. W przyszłości, został napisany i „Psychologia tłumu”, który zdobył uznanie nie mniej, a następnie – „Psychologia socjalizmu”

Wpływać na bieg historii

Przez wszystkie te badania i jasne formułowanie na kartach jego książek zawarcia wycofania Lebon nie miał pojęcia, że jego praca będzie podstawą powstawania teorii przywództwa nazistów. Jednak, niestety, rodzajem podręcznika dla Adolfa Hitlera i Mussoliniego była „psychologia tłumu”. Gustave Le Bon, na pewno nie spodziewałam się, że będzie mieć tak znaczący wpływ na przebieg historii. Wiele z jego wnioski zostały potwierdzone bardzo dokładnie, ponieważ powyższe dyktatorzy w dużej mierze osiągnąć swoje cele.

Nieświadome instynkty tłumu czele

Będąc rzeczywiście ojcem psychologii społecznej, Lebon pierwszy próbował wyjaśnić początek okresu istnienia ludzkości, kiedy dokładnie masy stają się szczególnie ważne. Myślał, że bycie w tłumie prowadzi do tego, że dana osoba zmniejszonej zdolności intelektualne, poczucie odpowiedzialności i krytycznych sytuacji. Zamiast wziąć stery nieświadomych instynktów, które powodują skomplikowane, ale niekiedy prymitywne zachowanie dużych mas ludzi.

Le Bon Uważa się, że najmniej zarządzalne narody krajów, w których koncentruje się największą liczbę Metis. bardzo silny władca, inaczej uniknąć niepokoju i anarchii potrzebę takich Zjednoczonych.

Ciekawe wnioski zostały osiągnięte i jak zaszczepił w religiach masowych. Według Le Bon, gdy wszczepione lub, że religia, ludzie akceptowane, ale nie całkowicie, a jedynie dołączyć go do swojej starej wiary, to jest w rzeczywistości, zmieniając tytuł i treść, dostosowując innowacji do tradycyjnej religii. Więc te religie, które są „w dół” w sprawie mas, przeszły wiele zmian w procesie adaptacji wśród ludzi narodu.

Gustave Le Bon: tłum i lider

Człowiek, który jest jednym z wielu innych jemu podobnych, jak to było, spada z drabiny rozwoju, łatwo porzucić swoje zasady, wnioski, które je napędzają zwykle gdy jest się z tłumu. On jest skłonny do zamieszek, nadmierną aktywność, która przejawia się w skłonności do tyranii i agresji, aw manifestacji bezprecedensowy entuzjazm, aby osiągnąć swoje cele. Często jednostka w tłumie idzie w sprzeczności z ich własnych interesów i przekonań.

W pracy z tłumu najbardziej efektywne wykorzystanie prostych i wyraźnych obrazów, które nie posiadają żadnych głupstw. O ile nie mogą być wspierane przez jakiś niezwykły, zadziwiający fakt, na przykład, że jeden z cudownego lub rozładować fenomenalne.

Według teorii Le Bon, przywódcy rzadko odnoszą się do liczby ludzi myśli, refleksji. Najczęściej mają one tendencję do występowania więcej niż inni. Bardzo rzadko widzą głębi problemu, ponieważ osłabia wolę lidera, prowadzi do wątpliwości i kunktatorstwo. Lider jest często niezrównoważony i wrażliwy, niemal szalone. Jego pomysł, benchmarki może być śmieszne, szalone, ale trudno zatrzymać na drodze do osiągnięcia celu. Negatywne nastawienie to inspiruje, doświadczony tortury – co przynosi prawdziwą satysfakcję prawdziwym liderem. Ich wiara w ich własnych pomysłów, widok taki niezłomny i nieruchome, że siła, z jaką wpływają one na umysły innych, zwiększa się stokrotnie. Masy ludzi są skłonni do słuchania, że jest to człowiek, który udaje się utrzymać siłę woli i chęci. Ludzie, którzy znaleźli się w tłumie, większość z nich nie ma, więc nieświadomie uwagę na silną i zdeterminowaną osobą.

Liderów, zgodnie z teorią Lebon, kategoryczny i stanowczy w manifestacji mocy. Dzięki tej determinacji, jak również kompleksowego bezkompromisowość, uda im się dokonać nawet najbardziej opornych i zbuntowani ludzie spełniają wolę, nawet jeśli jest to sprzeczne z prawdziwymi interesami osoby. Liderami są dokonywania zmian w istniejącym porządku rzeczy, zmuszając większość zaakceptować swoje decyzje i ich przestrzegać.

Z kimkolwiek był tłum, to wydaje się być w poddaństwie. Jej obcy przejawem władzy, jest ona zbyt słaba, dlatego jest całkowicie podnosi decydujący lidera, zadowolony, że w pozycji posłuszeństwa.

Edukacja i wiedza są rzadko nadąża z cech lidera, ale jeśli są, to może przynieść pecha do właściciela. Jako inteligentny człowiek nieuchronnie staje się bardziej miękka, ponieważ ma możliwość zajrzeć głębiej do sytuacji, aby zrozumieć różne aspekty podległych ludzi i przypadkowo rozluźnić uścisk, uścisnąć mu władzę. Dlatego większość liderów w każdym momencie, pomyślał Gustave Le Bon, to ludzie bardzo ciasna, w rzeczywistości, niż bardziej ograniczony był człowiek, tym większa jest jego wpływ na tłum.

To był punkt widzenia Gustave Le Bon. To właśnie te idee stanowiły podstawę dwóch podstawowych książek, które stały się podręczniki do najbardziej brutalnych dyktatorów XX wieku. Oczywiście, naukowiec nie miał pojęcia, że jego prace są takie wielbicieli i zwolenników.

Gustave Le Bon, zmarł w wieku 90 lat w 1931 roku w swoim domu na przedmieściach Paryża.