743 Shares 4777 views

Choroba. Zapalenie jamy ustnej u dzieci: leczenie w domu

Dzieci czasami chorują, i nic nie coś z tym zrobić. Takie jest życie, a młode matki byłoby dobrze, aby to zrozumieć, zanim zaczniesz nazywając wszystkie szpitale na miasto, a wraz ze służbami ratowniczymi, jak tylko słyszą od dzieci kichanie lub kaszel. Czasami młodzi rodzice muszą stawić czoła tak nieprzyjemny problem jak zapalenie jamy ustnej u noworodków, których leczenie jest powoływany przez lekarza indywidualnie. Zazwyczaj lekarz radzi używać acyklowir, levorinovuyu i oksolinowy maści, a jeśli mówimy o pieniądzach ludowej, a następnie, pomimo faktu, że lepiej jest, aby nie angażować się w to bardzo, dobrą pomoc można stosować na owrzodzenia worka stosowanego herbaty.


Zapalenie jamy ustnej u dzieci

Tak, jeśli zimno dla dzieci – bardzo częstą chorobą (tak powszechne, że wielu rodziców nie są szczególnie myślenia, mają tendencję do „wyrzucić” dziecko w przedszkolu), w przypadku sytuacji jamy ustnej jest o wiele bardziej poważne. Proces zapalny błony śluzowej w jamie ustnej – jest ustnej. U dzieci leczonych w domu, oczywiście, powoduje tylko zachwycać, ale zanim podejmie w tej trudnej materii, należy ustalić przyczynę choroby.

Dlaczego nie ma zapalenie jamy ustnej?

Bakterie, wirusy i grzyby zwykle powodują zapalenie jamy ustnej u dzieci. Leczenie w domu bez wizyty u dentysty, niestety, jest to niemożliwe. Więc należy zbierać wolę w pięści i iść z dzieckiem do lekarza jęki, który, jeśli jest to konieczne, między innymi, może zostać poproszony o analizę laboratoryjną na kandydozy i opryszczkę. Bez tego wszystkiego, co do zasady, nie jest możliwe, aby zrozumieć, w jaki sposób leczyć zapalenie jamy ustnej u dzieci. Leczenie domu często towarzyszą powtarzające się wizyta u dentysty, który uważnie śledzi postęp choroby.

Zapalenie jamy ustnej jest dwojakiego rodzaju – aftowe (pęcherze i nadżerki) i wrzodziejące (faktycznie, wrzody). Główne objawy – charakterystyczny ostry ból i pieczenie w terenie. Często zdarza się, że dziecko nie może jeść i wolą zrezygnować obiad i kolacja. Podobnie jak w przypadku innych chorób jamy ustnej występuje z kilku powodów.

  1. Uraz jamy ustnej. To może być tak zadrapania zdeponowane stałych pokarmów (jak wiele dzieci żuć krakersy) i gryźć lub uszkodzenia termiczne.
  2. Osłabienie systemu odpornościowego. Gwarantuje to, że siedliskiem różnych bakterii i wirusów kwitnie.
  3. Korzystanie z „złego” pasty do zębów. Znany przysłowie: „Nie mamy takich bogatych kupić tani” – aw rzeczywistości często rodzice grzech nabyć pasta do zębów „proste”.
  4. Naruszenie zasad higieny.

Lekarstwem na zapalenie jamy ustnej

Przeciwbólowe – nie jest najlepszym lekarstwem na zapalenie jamy ustnej dla dzieci, i prawie każdy lekarz zaleci, aby usunąć ból „chemia”. Chociaż, oczywiście, szczególnie ostre formy choroby takie leki pomagają nawet jedzenia i spania. Dobrą pomocą w walce z podstępnym wrogiem jest „Lidohlor żel”, który smaruje rany, a to, plus cała, ma działanie przeciwbólowe i charakter. Nawet dzieci mogą wypłukać usta. Ponieważ oni sami nie wiedzą, jak to zrobić, musi zadbać o rodziców.

To może wydawać się dziwne, ale jeśli wytrzeć usta dziecka zwilżoną roztworem sody oczyszczonej z gazą, objawy znikną wkrótce. Poza sodą, zaleca się stosowanie wywar z rumianku i nagietka.

Oczywiście, aby dziecko do żucia gorzki i kolczasty liść aloesu jest prawie niemożliwe, ale dobrym rozwiązaniem jest jajka zmieszane z wodą.

Należy pamiętać, że ludzie oznacza pozwalają zniszczyć jamy ustnej u dzieci. Leczenie w domu, kiedy powinno być trwałe. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, nie zawaham się ponownie odwiedzić lekarza.