502 Shares 5399 views

Breech-Am – jezioro na Kaukazie Północnym: opis, cechy, zdjęcia

Breech-Am – jezioro, które jest gob staw. Znajduje się na granicy dwóch republik – Czeczenia (dzielnica Cheberloevsky) i Dagestan (regionu Botlikh). Dodaje to unikalne wody. Zgodnie z ustawą o zarządzaniu gruntami dwie trzecie obszaru zbiornika są Republiki Dagestan. Jest to jezioro w strefie subalpejskie. Zawarte w dorzeczu rzeki Sulak. Staw jest unikatowy naturalny hydrologiczne pomnik.


Jezioro zamka-Am położony jest wysoko w górach, na południowych stokach gór Andyjskiej (1869 m npm). Jest to największy zbiornik na Północnym Kaukazie. Pole powierzchni 2,4 kilometrów kwadratowych. To jezioro głębokie, są doły do 74 m od północy na południe zamka-Am ma długość 2 km, a ze wschodu na zachód. – 2,7 km. W niektórych miejscach, jezioro rozciąga się na szerokość do 735 m. Długość linii brzegowej wynosi 10 km.

Pochodzenie jeziora

Jezioro zamka-Am (Czeczenia) ma niezwykłe pochodzenie – tama doliny dwóch rzek (Harum i Kauha). Uważa się, że fuzja i późniejsze załamanie południowej części zakresu Kashkerlam nastąpiło w wyniku trzęsienia ziemi. Wersja ta jest reprezentowana przez geologów.

Na miejscowej ludności, jest jedna legenda religijne, które tworzą ten organ wody. Istotą było to, że mieszkańcy okolicy były silne grzesznikami, z wyjątkiem jednej kobiety. Raz anioł zszedł na ziemię i zapytał selchanku opuścić wioskę, ponieważ reszta ludu będą karani za swoje grzechy. Gdy kobieta wraz z rodziną przeniósł się do innej lokalizacji, nie było straszne trzęsienie ziemi, a jezioro powstało w miejscu miejscowości. Na obu wersjach, to zbiornik wodny powstał po trzęsieniu ziemi.

Charakterystyka jeziora

Główne zasilanie odbywa się za pośrednictwem wód gruntowych i rzek, a powierzchnia wody ma odpływu. Uważa się, że jezioro uzupełnia zapasy wody przez strumienie, które idą przez otaczające skały wapiennej.

Głównymi źródłami mocy tego zbiornika są właśnie te dwie rzeki, które tworzą połączenie na jezioro i zamka-AM (wód Zdjęcie tam w tym artykule). Harsum wypełnia jego północnej części, a Kauha – wschód. Poziom wody w jeziorze często waha wskaźniki mogą się znacznie różnić zarówno w większe iw mniejszym boku. Zmiany te nie są tylko w sezonie, a długotrwałe (maksymalnie dotrą 6-8 M) i zależy od opadów. Przybrzeżne stoki – strome. Spośród nich czasami uderzania w klawisze, które są także źródła zaopatrzenia w jeziorze.

warunki temperaturowe

Breech-Am – jezioro, które ma szczególne warunki temperaturowe. Woda jest głównie zimna. W miesiącach letnich w temperaturze zamka, AME nie jest szczególnie wysoka – ogrzewa się do temperatury 17 + … + 18 ° C Zimą zawiesza zbiornika i lodu pokryte grubą warstwą, której grubość wynosi około 80 cm.

Odpoczynek nad jeziorem

Breech-Am – jezioro, które jest bardzo atrakcyjna dla miłośników wędkarstwa. Jest domem dla pstrągi, klenie, czopem zawiasowym. Ale jest to niezbędne do prowadzenia połowów z łodzi. Jest to jeden z powodów, jezioro i jego okolice są bardzo popularne dla turystów, ponieważ wiele lubią spędzać wakacje w górach. Turyści przyjeżdżają tu uzyskać wiele zalet, które obejmują następujące elementy:

  • Wielki estetyczna przyjemność z spektakularne widoki wypełnić każdą duszę. Highland Lake zamka-Am nie można jednak podziwiać ich piękno, czystej wody, górskie przełęcze, łąki, które są szczególnie atrakcyjne w okresie wiosenno-letnim.
  • Jest to okazja, aby oddychać świeżym górskim powietrzem, które jest tak brakuje w metropolii. Wiele specjalnie w tym celu udać się do dzielnic, z dala od zanieczyszczonych miast i stolic.
  • Są zajęcia dla każdego turysty. O każdej porze roku na wybrzeżu jeziora zamkowego Am istnieje wiele możliwości, aby spędzić kilka dni nie nudne wakacje. Na przykład, w lecie można chodzić po lasach i górach, to utwardzoną drogę. Oferowane jako pieszej i rowerowej. Można również popływać łodzią po jeziorze. W okresie zimowym, turyści są oferowane na sankach, nartach, snowboardzie. Dla miłośników imprez kulturalnych zorganizować wycieczki do lokalnych atrakcji, takich jak w wąwozie górskim pozostaje strażnicy siedlisko.

W 2015 roku, w dzielnicy Vedeno Czeczenii, na brzegu jeziora zamkowego-Am, która odbyła odkrycia dużą skalę tytułowych sportowych i kompleksu turystycznego powierzchni 1200 m 2. Obejmuje to hotel z 58 pokojami i domków, meczet, restauracja, sauna, obiektów sportowych i innych. Kompleks ma prawnika, który udziela bezpłatnych porad dla osób podróżujących.

Jak się tam dostać?

Breech-Am – jezioro, do których dostęp nie jest tak łatwo. Wynika to z faktu, że droga jest rodzajem serpentyn i wspina się wysoko w górach. Początek ścieżki nie jest trudna do pokonania, ponieważ jest to konieczne, aby przejść na utwardzonej drogi. W związku z tym, aby przekazać to część może być zarówno samochód i konwencjonalne samochodów. Ale konieczne jest wzięcie pod uwagę, że droga od podnóża góry brzegu jest nierówna, z dużą ilością kamieni i dziur, więc najbardziej wydajny pojazd będzie coś, że ma wysoki prześwit.

Aby dostać się do jeziora, konieczne jest, aby zostawić Grozny wobec Vedeno. Ścieżka będzie około 90 km długości i zajmuje 2,5 godziny. Jak można zauważyć w pobliżu stawu jest miasto Grozny. Jezioro zamka-Am warto przezwyciężyć wszystkie przeszkody i niedogodności, które mogą się pojawić po drodze.

wakacyjne Village

Breech-Am – to nie tylko jeziora, ale także ośrodek rekreacyjny. Składa się hotel, domki, altanki, restaurację, zaplecze sportowe, stacja łodzi. Jest to podstawa w Republice Czeczenii. Tutaj, czyste i świeże powietrze, które pomaga osobie odpocząć, zrelaksować się zarówno psychicznie jak i fizycznie. Ze względu na górskiej atmosferze, pobyt tutaj będzie uspokoić układ nerwowy, to przyjdzie do porządku. Bazowy daje jazda na rowerze, jazda na nartach i snowboardzie, a także ryby.