467 Shares 2585 views

DSP M300: Właściwości i konstrukcji technologii wytwarzania mieszaniny

Beton jest głównym materiałem budowlanym, który jest szeroko stosowany w budownictwie indywidualnym i przemysłowym. Niezawodny i trwały materiał wytworzony z mieszaniny piasku i cementu (często również generować żwiru lub tłucznia). W zależności od technologii wytwarzania roztworu i stosunku jej składników i zmieni fizykochemicznych właściwości betonu. Najczęściej stosowane do jego DSP mieszanie M300.


klasyfikacja

Wszystkie mieszaniny cementu i piasku różniące się właściwościami. Na tej podstawie mogą być wykorzystywane do różnych potrzeb budownictwa. Obecnie istnieją następujące marki DSP:

 • M100 – tynkowania mieszaninę, której kompozycja dodatkowo zawiera wapno.
 • M150 – najbardziej nizkoprochnye „cienkie” preparaty, które są wykorzystywane wyłącznie do prac murarskich, tynkarskich i przywrócenie fundamentalnych podstaw starożytnych budowli.
 • M200 – optymalny skład, jeśli chodzi o jego cenie i jakości. Roztwory takie stosuje się do budowy ścian i produkcji betonu komórkowego.
 • M300 – najbardziej wytrzymała konstrukcja, która przeznaczona jest do bardzo różnych rodzajów pracy. Bardzo często jest ona wykorzystywana do betonowania.

Zakres zastosowania

Sucha mieszanina jest stosowany do wielu różnych prac budowlanych. Najczęściej DSP M300 stosowane w budowie obiektów, które nie zostały przedstawione poważne wymagania operacyjne. Tak więc, rozwiązanie może być wykorzystywane zarówno do krajowych jak i na zewnątrz. Najczęściej jest suchy jastrych. W tym przypadku koszt beton baza będzie niższa, a na jego właściwości pieca będzie spełniać wszystkie wymagania. Mieszaniny stosowane do pęknięć w betonie uszczelniania i ustawiania różnych powierzchni i t. D.

DSP M300: Dane techniczne

mieszanka cementowo-piaskowe tej marki charakteryzują się następującymi właściwościami:

 • Frost. Ten parametr wskazuje liczbę razy mrożone struktura betonu mogą być zamrażane i rozmrażane bez wyraźnego zmniejszenia wytrzymałości i innych cech. DSP M300 wytrzymać do 50 cykli, odpowiednio, mogą być stosowane w budowie nie ogrzewanych pomieszczeń (na przykład w garażach).
 • Wytrzymałość na ściskanie. Parametr ten określa, jak silny będzie prefabrykowanych elementów betonowych w przepisie nacisku na nią. Mieszanina cementu piasek M300 jest w stanie wytrzymać obciążenie do 30 MPa i 9,81 kg / cm2.
 • warunkach temperaturowych. Istnieją specjalne zalecenia dotyczące okoliczności, w których można przeprowadzać r roztworu betonu. Jeśli mówimy o DSP M300, zaleca się realizować w temperaturze od +5 do +25 stopni. Jeżeli temperatura powietrza jest niższa konieczne jest, aby dbać o dodatkowym ociepleniem roztworu.
 • Przyczepność. W prostych słowach, parametr ten wskazuje jak dobrze mieszanina będzie stosować na podłoże. Aby oznaczyć roztwór M300, ta wartość wynosi 4 kg / cm2. Oznacza to, że rozwiązaniem byłoby dobrze przylegają do niemal każdej powierzchni.

Ziarnistości piasku do mieszaniny

W przypadku wytwarzania suchego podkładu lub innej konstrukcji betonowych uważa się za wskaźnik, taki jak frakcja piasku. W zależności od rozmiaru granulek materiału DSP mogą być wykorzystywane do różnych celów:

 • Mniej niż 2 mm, – niewielka frakcja piasku. Materiały takie stosuje się do wytwarzania mieszanek dla pęknięć, uszczelniania i odpryskiwania w konstrukcjach betonowych.
 • Od 2 do 2,2 mm – srednefraktsionny piasku. Materiał ten jest stosowany w pokryciu regeneracji, układanie kostki brukowej, krawężników i więcej.
 • Więcej niż 2,2 mm – krupnofraktsionny piasek. Takie surowce nadające się do budowy poważniejszego strukturalnym (fundamentu i innych fundamentów).

konsumpcja

DSP M300 jest uważany za dość opłacalne struktura. Jednak wszystko zależy od grubości świeżym betonie. Jeżeli wysokość podstawy wynosi 1 mm, a następnie 1 m 2 będzie potrzebował około 1,7 kg gotowej suchej mieszanki. Jeśli grubsza warstwa betonu (około 2 mm), to tempo wzrostu do 3,5 kg. Jeżeli grubość wylewki wynosi 10 mm, trzeba uzyskać co najmniej 22 kg suchej kompozycji.

Rozważmy następujący przykład. Załóżmy, że chcemy wlać łącznik 20 m 2 powierzchni. W tym przypadku trzeba około 460 kg DSP M300, których cena będzie równa 3000 rubli. Oczywiście, można znacznie zaoszczędzić jeśli przygotować mieszankę z rąk bezpośrednio na placu budowy. Jednak o wiele wygodniejsze i łatwiejsze w użyciu gotowych suchych rozwiązań.

przygotowanie

Przy wytwarzaniu roztworu należy uwzględnić proporcje stosowanych składników.

Należy także wziąć pod uwagę konieczność typu konstrukcji w budowie:

 • Do 1 części łącznika nie musi niższa niż cement portlandzki M400, 3 części piasku. Podstawa jest bardziej trwały w mieszaninie zalecane dodanie fibrovolokno lub wykonania zbrojenia.
 • W celu przygotowania roztworu do tynkowania stosunek wynosi 3: 2 (piasku i cementu). Należy pamiętać, że takie rozwiązanie jest konieczne, aby rozwijać tak szybko, jak to możliwe. W przeciwnym razie będzie to szybko schną.

Niektóre wypełniacze początkujących Uważa się, że do samowystarczalnego roztwór do wymieszania składników z wodą. W rzeczywistości, w pierwszej kolejności należy połączyć z piasku z cementem i mieszać je do uzyskania jednorodnej masy suchej. Dopiero po tym może być dodanie wody do roztworu. Na następnym etapie lepiej jest użyć miksera i dobrze wszystko wymieszać ponownie.

Jeśli roztwór zostanie dokonana w złej kolejności, ukończony budynek będzie charakteryzował się niskim cech wytrzymałościowych i szybko zniszczone. Dlatego lepiej jest produkować partie na specjalistyczny sprzęt.