455 Shares 4756 views

Religia Słowian wschodnich: krótki opis

Religia Słowian wschodnich zaczęły pojawiać się przez długi czas – kolejne 30 tysięcy lat przed naszą erą. Chociaż jest jeszcze nieco przypominający jakiś system wierzeń, bo to było po prostu chęć wyjaśnienia nadnaturalne i dziwne rzeczy. Ale wraz z rozwojem społeczeństwa, przejście do hodowli zwierząt i osiadły tryb życia, zaczęła nabywać wielką wagę.

Kultura i religia wschodnich Słowian trudne do zbadania. Po pierwsze, aby przetrwały nie tyle informacji. A po drugie, plemiona słowiańskie istniały zawsze oddzielnie, a każdy z nich miał swoje własne wierzenia i tradycje religijne, które czasami krzyżują i połączyć je w jeden system jest bardzo trudne.

Religia Słowian wschodnich: podstawy

W czasie przejścia do osiadłego trybu życia i organizacji świetlic religia stała się scentralizowana i nabyte wielkie znaczenie dla słowiańskich plemion. Rola kapłanów wykonano tzw magów, którzy dokonali poświęcenia, wziął bezpośredni udział w zagadek i innych wydarzeń religijnych. Nadal nie wiadomo dokładnie, kto był głową kościoła, ale nie ma spekulacji, że to właśnie książę, jak groby książęce podczas wykopalisk nie znaleziono wiele rytualnych obiektów: nóż do ofiary, wróżbiarstwo kości, itd.

Tak, religia Słowian wschodnich wchodzących obrzędów poświęcenia. Jako dary dla bogów przyniósł jedzenie, ubite zwierzęta, a czasem ofiara była i ludzki.

Jak dla bożków, są one zazwyczaj wykonane z drewna. Ten posąg wyglądał drewnianych post z głową bóstwa. Idole zostały umieszczone w środku świątyni, żeby mógł wielbić.

Istnieją pewne wiadomości o starożytnych świątyń pogańskich. Na przykład, zostały one podzielone na Świątyń (miejsc, gdzie mogliby czcić bogów) i ołtarzy (miejsce gdzie zaoferowano ofiary). Tradycyjne kościoły mają owalny kształt i umieszczone albo na szczytach wzgórz lub na dużej łące w lesie. Świątynia została zamknięta wałem i fosą. Znajduje się w samym środku drewniany słup – idola bóstwa, w pobliżu którego był postument dla ofiary.

Religia Słowian wschodnich: panteon

Obecnie bardzo trudno jest określić hierarchię starożytnych bogów, jak różne plemiona czcili różne bóstwa. Ponadto, w czasie, to ewoluowała religię Słowian wschodnich, ale nowe przekonania dosłownie nałożony na starych.

Religia Słowian wschodnich w starożytności uznawane Boga Rod jako czele panteonu. Bronił ludzkiego, a pomagał mu w tym tzw matek – anonimowa i bezimiennego bogini, która pomaga kobietom utrzymać dom, niedźwiedź, rodzić i wychowywać dzieci. Przedstawiciel kobiet w połogu jest Lada, który był uważany za opiekuna domowego ogniska.

Jednak z biegiem czasu stałem główny bóg Perun, która jest często powiązany z skandynawskiego boga Thora. Jej symbolem była młot i topór, kazał błyskawice i grzmoty. Perun był bogiem, który powodował strach, ponieważ jego siła była nieograniczona. Dlatego starożytni wojownicy próbują zdobyć jego przychylność, jak pomógł w czasie wojny. Perun był symbolem sił niebieskich, które nieustannie walczyli z ziemskiego zła. Jego głównym wrogiem był Serpent, który łączy w sobie wszystkie ziemskie zło.

Ponadto religia Słowian wschodnich i pochwalił Svarog, który był uważany za boga nieba. Jego synowie Jari i Stribog były również bardzo ważne dla starożytnych ludów. Jari był uważany za boga słońca, podczas Stribog nakazał siły wiatru.

Jedynym słowiańska bogini panteonu – to Makosh, która była patronką tkania. To był jej kobieta przyniósł prezenty, które ona nie dostaje przędzy splątane. Mówi się, że czasami nawet ona sama spinning, pomagając gospodyni.

Oprócz głównych bogów starożytnych Słowian uznaje istnienie i inne nadprzyrodzone istoty. Byli gobliny, syreny, przerażenie, dom elfów i innych przedstawicieli kultu, z których każdy jest przypisane pewne siły i odpowiedzialności w przyrodzie.

Uważa się, że po przeniesieniu Słowian na chrześcijaństwo pogańskich kultów całkowicie zniknął. W rzeczywistości, to nie jest przypadek, jako chrześcijanie, i do tego dnia świętować jakieś pogańskie święta. Na przykład, w dniu Narodzenia starożytnych Słowian obchodzony Kolyada i tradycji tego święta przetrwały do dnia dzisiejszego. Pogańska religia Słowian wschodnich po prostu połączył się z chrześcijaństwem, a pod pewnymi względami jest do dnia dzisiejszego.