656 Shares 9188 views

M. Yu. Lermontow. Krótka biografia pisarza

Mihail Yurevich Lermontow, którego biografia jest jeszcze zupełnie nieznany, oznaczona jego kreatywności zupełnie nowy etap rozwoju literatury rosyjskiej. W swoich pracach łączy się harmonijnie osobiste, filozoficzne i miejskie motywy, które w tym czasie nie może być lepszego zaspokojenia potrzeb duchowych społeczeństwa. praca Lermontowa wywarł ogromny wpływ na następnej generacji poetów i pisarzy. Wiele z jego dzieł zostały sfilmowane, grał w teatrze, wyświetlane na obrazie, a poezja stała romanse.


M. Yu. Lermontow. Krótka biografia: Dzieciństwo

Przyszły pisarz urodził się w październiku 1814 roku. Jeszcze przed nowym roku cała rodzina z powrotem w Moskwie – Tarkhany tej babki w regionie Penza. Misha pozostało bez matki, kiedy nie było jeszcze trzy lata. Ojciec chciał zabrać syna z nim, ale moja babka była wola tak że wszystko pozostaje tylko wnuk jeśli będzie żył z nim aż do dorosłości.

M. Yu. Lermontow. Krótka biografia: badanie

W wieku 14 lat, Michael stał się uczeń szkoły z internatem, działającą na Uniwersytecie Moskiewskim. Jednocześnie stał zainteresowany w poezji i zaczął pisać. Jego pierwszym nauczycielem był w tym przypadku S. E. Raich. Michael studiował przez 2 lata, a płyta została zamknięta. Na jesieni Lermontowa w tym samym uniwersytecie podjął studia na wydziale moralno-politycznej. Do dowolnego kubka Michael nie dołączyć, i na ogół z dala od wszystkich studentów. Na jesieni przyszłego roku, kiedy przeszedł na wydziale Lermontow słownej, zmarł jego ojciec. Zajęcia na nowym wydziale Michaił prawie nie brał udziału test i nie pojawiają się pod koniec roku.

M. Yu. Lermontow. Krótka biografia: Przenieś do Petersburga

W sierpniu 1832 roku, Michael stał się uczeń Szkoły kadetów Guard, który został ustanowiony dla młodych arystokratów wchodzących Guard bez przeszkolenia wojskowego i edukacji. Z tego wydarzenia i został połączony swój ruch do Petersburga. Po studiach w Szkole przez 2 lata był podstawowym stopień oficerski. W tym okresie, Michael nie przestaje angażować się w literaturze.

M. Yu. Lermontow. Krótka biografia: aresztowanie i zesłanie

W styczniu 1837 roku kraj wstrząśnięty usłyszał o śmierci Puszkina. W tym przypadku, Michaił Lermontow powiedział wiersz „Śmierć poety”. Ponieważ werset miał charakter polityczny, poeta został aresztowany i zesłany na Kaukaz. Od tego dnia przebywał tylko 4 lata. I w tym krótkim okresie Lermontowa stworzyłem te prace, które następnie zaczął być uważany za najlepszy jego poetyckiej spuścizny. Jest to „Novice”, „Demon” i wiele sceniczny, muzyczny, odmiana tłumaczyć wiersze, dowodząc bezgraniczną moc swojego talentu. W 1839 roku, Lermontow zakończył pracę nad powieścią „Bohater naszych czasów”.

M. Lermontow. Krótka biografia: Pojedynek

Poeta chciał, by w końcu wyjechać do służby wojskowej i całkowicie oddać się literaturze i zacząć wydawać własne czasopismo. Ale pozwolono mu zatrzymać się tylko przez krótki czas w Petersburgu. I to było możliwe ze względu na skargi osób wpływowych i E. A. Arsenevoy, babki. Po urlopie, więc udał się do swojej ostatniej podróży do Kaukazu, aw istocie – na wygnanie. Był pełen obaw. Okazją do kłótni, które doprowadziło do śmiertelnego pojedynku był znikomy. Poeta sam był prawie pewien, że mecz nie odbędzie się. Jednak Martynov nie zamierza zrezygnować z niego. Uderzył M. Yu. Lermontovu śmiertelną ranę podczas tego nieszczęsnego pojedynku w Piatigorsk. Stało się to w lecie 1841 roku, a prochy poety na wiosnę przyszłego roku został wysłany do Tarhan, rodzinnej posiadłości.