760 Shares 6611 views

Rosyjski bohaterski epos

Jeśli mity są święte wiedza, bohaterski epos narodów świata – to jest ważne i wiarygodne informacje na temat rozwoju ludzi, wyrażone w formie sztuki poetyckiej. Chociaż epiczny rozwija się micie, ale nie zawsze jest taka sama święte, ponieważ przejście to zmianę zawartości i struktury narracji. Przykładem tego jest bohaterska epopeja średniowieczu lub epicki starożytnej Rosji, wyrażając idei sprawiedliwości społecznej, chwaląc rosyjskich bohaterów, ochrony ludzi i wielbiąc wybitnych ludzi i związane świetnymi występami.

W rzeczywistości, rosyjski bohaterski epos nazwano eposów dopiero w XIX wieku, a dopiero potem było „stare” ludowe – poetyckie teksty Pochwała historii życia narodu rosyjskiego. Czas ich Ponadto, niektórzy badacze przypisują X-XI wieku – okresu Rusi Kijowskiej. Inni uważają, że jest to później gatunek sztuki ludowej i odnosi je do okresu moskiewskiego państwa.

Rosyjski bohaterski epos uosabia ideały odważny i oddany do swoich starych bohaterów, walcząc z hordami wroga. Ze źródeł mitologicznych zawierać później epicki opisujący takich bohaterów jak Magus, Svyatogor i Dunaju. Później, trzej bohaterowie – Znani i kochany przez obrońców Ojczyzny.

To – Dobrynya Nikitycz Ilya Muromets, Alosza Popowicz, którzy są bohaterski epos okresu Rusi Kijowskiej. Te antyki odzwierciedlać historię powstawania miasta i panowania Włodzimierza, który bohaterowie i poszedł do pracy. W przeciwieństwie do tego, eposy Novgorod tego okresu są dedykowane do kowali i Guslar, książąt i dostojników dla rolników. Ich bohaterowie miłosne. Mają ekscentryczne umysł. To – Sadko, Mikula, które są jasne i słoneczne świecie. Na swoją obronę stojących na jego posterunku Ilja Muromiec i prowadzi swój patrol w wysokich górach i ciemnych lasów. Walczy ze złymi siłami dobra w ziemi rosyjskiej.

Każda postać ma swoją własną epicką cechę charakteru. Jeśli Ile Muromtsu bohaterski epos daje ogromną moc, jak Svyatogor, następnie Dobrynya Nikitycz, oprócz siły i odwagi jest wybitny dyplomata, w stanie pokonać mądrego węża. Dlatego książę Władimir instruuje go do misji dyplomatycznych. W przeciwieństwie do tego, Alosza Popowicz przebiegły i bystry. Gdzie Silushka nie wystarczy, nie był przebiegły w biznesie uruchomić. Oczywiście, te wizerunki bohaterów są uniwersalne.
Eposy mają znakomitą organizację rytmiczne, a ich język jest melodyjny i uroczyste. Jako środki artystyczne są obecne porównanie przymiotników. Wrogowie przedstawione brzydki i rosyjskie znaki – wielki i wzniosły.

eposy ludowe nie mają jednolitego tekstu. Były one przenoszone doustnie, tak zróżnicowane. Każdy epicki ma kilka opcji, które odzwierciedlają konkretne tematy i obszary motywów. Ale zastanawia się postacie i ich transformacja są przechowywane w różnych postaciach. Elementów fantastycznych, wilkołaki, powstały bohaterami są przekazywane na podstawie historycznej reprezentacji ludzi ze światem zewnętrznym. Na pewno, że wszystkie eposy są napisane w czasach niepodległości i potęgi Rosji, więc era starożytności jest tutaj czas zawieszone.