560 Shares 9084 views

Zasłony mody we wnętrzu: przegląd, modele i ciekawe pomysły

Wygląd sypialni, salonu, kuchni i innych pomieszczeń w domu mieszka zależy od tego, czy wybrany zasłon prawidłowo. Modne zasłony mogą stać się podświetlenie wnętrza, jednak stosowanie nieodpowiednich modeli beznadziejnie zepsuć. Oczywiście, jest to niemożliwe, aby zapomnieć o dążenie do mody, że produkty powinny organicznie pasuje do projektowania pokoju, dla których zostały one nabyte. Jednak znajomość najnowszych trendów jeszcze uprościć proces selekcji.


Zasłony: Materiały modne

Naturalne materiały od kilku lat są nadal poza konkurencją. Projektanci polecam aby dostać się do domu zasłony, wełna, len, bawełna. Moda Bamboo doskonale pasuje do takich stylów jak miejscowe wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Również przy ich pomocy łatwo jest stworzyć atmosferę elegancji i zwięzłość typowe ekostilya.

Moda na rolety bambusowe jest związane nie tylko z ich imponujący wygląd. Popularność swoich produktów są również wymagane cechy, takie jak trwałość, zgodność ekologicznej. Projektanci docenią także ich zdolność do nie dają wrażenie przestrzeni zatorów.

Dobór kolorów

Co ważne, jaki kolor będzie miał zasłony. Modne odcienie – wszystkie te, które występują w przyrodzie. Istotne artykuły znalezione w brązowym, zielonym, żółtym kolorze, powitanie, a niebo niebieskie odcienie. Co ciekawe, ograniczenia związane z kombinacji kolorów, są praktycznie nieobecne. można bezpiecznie eksperymentować z łączenia różnych odcieni, nawet te, które wydają się być całkowicie sprzeczne – projektanci nie przeszkadza. Najważniejsze – rezultatem twórczego eksperymentu nie powinien wyglądać zbyt krzykliwe.

To nie znaczy, że ozdobić otwory okienne beżowy lub modele z oliwek nie może być istotne i pastelowych kolorach. Pomóc ożywić swoje barwne szczegóły.

stylowe akcesoria

Akcesoria – coś, bez których teraz są prawie niemożliwe do wyobrażenia zasłony. Produkty mody są dużych rozmiarów, malowane w jasnych kolorach, przyciągające wzrok. Przy wyborze akcesoriów powitać oryginalność, więc nie zatrzymać lot fantazji.

Jakie są elementy dekoracyjne są istotne w tym roku? Od kilku lat, to nadal popularne chwyty, świadczonych nietypowy kształt. Również w frędzlami moda, wyroby metalowe: pierścionki, barrettes. Projektanci, jak i wielkie łuki wykonane z materiału satyny. Stosować łuki powinny być ostrożny, ponieważ nie pasuje w każdym stylem wnętrza.

Rysunki i nawarstwianie

Tych, którzy szukają fantazyjnych zasłony w sypialni z pewnością powinny zwrócić uwagę na produkt, wykonany z tkaniny z wzorami. Aktualne trendy – model, ozdobione akwareli. Prawie każdy styl łączy dekoracje. Przepych wnętrz podkreślają zasłony ze zdjęciami, opowiadania, które odtwarzają obrazy znanych artystów. Akwarela, jeśli chcesz, możesz zastąpić drukowane hafty, które skutecznie wygląda na materiałach jedwabiu.

Trend, który pozostaje modne od kilku lat – warstw. Warstwy te mogą mieć różne kolory. Na przykład, będzie świetnie wyglądają z blond zasłony lambrekin faliste, wraz z ciemnym tiulowej tkaniny.

American Beauty

Wybór modne zasłony na sali, można zatrzymać się na amerykańskim wynalazku, który stał się popularny w ostatnim czasie. Charakterystyczną cechą tych modeli – Free draperia. Krawędź zasłony jest zamocowany w narożniku pierścienia okapowej (można Node), tkanina kilka razy owinięte wokół okapu.

Ważnym punktem – właściwy wybór tkaniny, to powinno być łatwe i płynących, jak również monochromatyczny. Ciężkie materiały w tym przypadku nie jest odpowiednia, nie jest to zalecane, i feerią barw.

zasłony Fusion

Tendencja piękne modne zasłony w stylu fusion, która obejmuje kombinację, która nie pasuje. Oczywiście, poprzez łączenie różnych stylów, faktur i kolorów należy być ostrożnym, inaczej wynik będzie zbyt kolorowo. Jasny dotykowy do klasycznego wnętrza staną się nieporęczne kolorowe zasłony. Kiedy przychodzi do stylu Art Nouveau, można spróbować produktów wykonanych z kilku kolorowych pasków tkaniny, tak długo jak kolor nie jest w konflikcie z kolorowym mebli.

zasłony fuzyjne łatwo zmieścić się w kierunku wysokiej technologii. W tym przypadku, można zatrzymać się na modelach przędzy lub wolą zwięzłe artykuły w srebrzyste dźwięki, niemal pozbawionych elementów dekoracyjnych.

Zasłony plisowane

Co innego jest teraz modne powiesić zasłony? Kuchnia, podobnie jak każdy inny pokój w domu mogą być ozdobione plisowanych modeli, które przypominają żaluzji pionowych. Jednak podobieństwo jest zauważalne tylko na pierwszy rzut oka, ponieważ rolety są bardziej do stylu biurowym, a pofałdowany wygląd w domu delikatnie i uroczo, nie wrażenie zbyt dużo dyscypliny.

Takie produkty są tradycyjnie wykonane z plisowanego materiału, które są zamocowane na profilu, zaciska się w obszarze zginania. Z tych zasłon nie mogą bać się irytujących promieni słonecznych, ale nie zapobiegają przenikaniu światła. Z reguły modelu wyposażonego w elektryczny lub łańcuchów, ich uproszczenie procesu zarządzania.

Tkance, z której wykonane są fałd, mogą być różne. Trendy uważane jako gładka i kolorowych opcji są również mile widziane materiały przezroczyste. Projektanci pochwalam i do efektu „dzień – noc”, który jest tworzony przez połączenie jasnych i ciemnych pasm tkanki. Z tego powodu, można użyć zasłony nocne światło w ciągu dnia – Dark.

Pragnienie minimalizmu

Szalony rytm życia, tradycyjny w 21 wieku, coraz bardziej podkreślić minimalistyczne trendy w wnętrzu. Podkreślić projekt zwięzłość pomocy zasłon w nowoczesnym stylu. Moda rolety – przedmioty związane z japońskim stylu. Jest wąskich płócien prostokątnych, siedzenia na krawędzi prowadzącej wykonanej z aluminium.

Panele są wygodne, że mogą mieć dowolny kierunek, okresowe odświeżanie wnętrza pomieszczenia. Zewnętrznie japońskie zasłony wyglądać partycji, dzięki czemu można je stosować nawet złamać przestrzeń na strefy. „Ekrany” może się różnić w gęstości i koloru, co pozwala wpływać na oświetlenie pomieszczenia.

Ozdobić zasłony wydruki

Modne nowoczesne zasłony – przedmioty ozdobione nadrukami. Projektanci polecam wzorów, taki czy inny sposób związane z tematem roślin. Nie może być tak bujne kwiaty i drobne wzory, można użyć gałęzie przeplatając – wszelkie istotne roślinności.

To nie jest jeszcze ucichła, a zainteresowanie etnicznym, odradzająca może być inny kilka lat temu, temat. Druki, zdobione wzorami etnicznymi, nieuchronnie dać zasłony modny i nowoczesny wygląd. Również wydruki zachowują przydatność w latach 70-tych, są wdzięcznie pasują niemal do każdego stylu wnętrza.

Geometria i metali

Metal – kolejna możliwa odpowiedź na pytanie o to, co modne zasłony. Metal motyw nie jest to pierwsza dekada popularnego projektu, nie są pozostawione i zasłony. Wyroby metalowe skutecznie pasować do futurystyczne wnętrza, prawidłowy dobór modelu, można z nich korzystać nawet w klasycznej konstrukcji.

Kolejny trend w modzie, z którego przez długi czas nie chciał dać projektantów i stylistów – geometria. Wyroby włókiennicze, misternie ozdobione geometrycznymi nadrukami, istnieje asortyment prawie wszystkich spółek. w stanie nie tylko utrzymać geometryczne drukuje temat są mile widziane moda i połamane fałdy tkanki zweryfikowane.

Kontrastującym paskiem – kolejny popularny trend w tej chwili. Figura położeniu poziomym, jego szerokość wynosi około 60 cm. Takie rozwiązanie jest atrakcyjne dla jego oryginalności, jednak stwarza pewne problemy. Podobnie, zasłony nie znajdują się w pomieszczeniu o niskich sufitów, ponieważ są one wizualnie pogarszają problem.

Lambrekiny, plisami

Co jeszcze może być w dzisiejszych czasach modne zasłony? Kluczowe trendy pokazują, że popularność swags w przeszłości. Jednakże ilości produktów fanów nie trzeba z nich zrezygnować. Najważniejsze, że zasłony podkreślał złożone fałdy. Najprawdopodobniej te modele powinny być zamawiane jako opcja jest odpowiednia trudno znaleźć w sprzedaży. Tkaniny dla zasłon takie powinny być w stanie zapisać formularz, zapisać je niemożliwe, inaczej produkt natychmiast tracą swoją atrakcyjność rynkową.

Projektanci nie działają przeciwko falbanki. Oni tylko polecić korzystanie z miękkiego lnu, materiał nie pozwala na pojawienie się efektu suknie balowe, że zamieni każde pomieszczenie w sypialni dla dzieci.

styl Art Deco

Spektakularne zasłony, wykonane w stylu Art Deco, to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie luksus, którzy nie lubią nowoczesny dążenie do minimalizmu. Modele mogą być asymetryczne lub prosto, grać dokładnie sylwetkę klasycznych zasłon. Wybór wzoru jest ograniczona tylko przez wyobraźnię twórców. Witamy mitologiczne motywy, kwiatowe i geometryczne wzory.

Austriacki model

Zwraca modę zapomniane przez chwilę austriackich rolety, które łączą w sobie cechy modeli francuskich i rzymskich. Produkt stanowi pasek materiału, poniżej wyposażony plisami wchodzenia eleganckich fałd podczas podnoszenia. Praktycznie każdy wewnętrzny będzie organicznego wygląd modne zasłony – klasyczne wnętrze, nowoczesne.

Jednak nie wszystkie Austriacki model jest teraz istotne, ale tylko te, które są wykonane z materiałów takich jak organza, jedwab, satyna. Nie można korzystać z lnu jak to ze względu na jego szorstkość może wizualnie obciążeń otwór okienny. Najlepszy ze wszystkich tych produktów będzie wyglądać w salonie, najważniejsze w tym przypadku – nie zapobiega dużą ilość mebli w pokoju. Nuty lekkości i modelu romans może doprowadzić do sypialni.

Ponadczasowy klasyk

Klasyczne żaluzje są znane posiadają unikalną właściwość, aby żyć z mody, popyt na nich nigdy nie zanikła, jakby wiele nowych oryginalnych modeli albo pojawiają się w sklepach. Artykuły mogą być zwięzły zasłony wstęgowej urządzone złożone chwyta rolet stosuje się zgodnie z zapotrzebowaniem. Optymalne dekoracji takich modele będą Liny i lambrekiny. W ostatnich latach projektanci lubią łączyć te modele z plisowaną i połączyć je z rzymskich i francuskich wersjach.

Nawet klasyczne zasłony może wyglądać trendy. To wystarczy, aby skupić się na tkaninie, do eksperymentowania z kolorem i fakturą. Skutecznie będzie wyglądać wzór wykonany z aksamitu i jedwabiu, zamszu i mory jest dozwolone stosowanie żakardowe.

Jeśli chodzi o dobór kolorów jest absolutnie nieograniczona. Projektanci zatwierdzać zarówno klasycznych zasłon w kolorach pastelowych i produktów wykonanych w jasnych, lekko powodujących odcieniach.