348 Shares 7885 views

Jak jest dobrze wiercenia

Wiercenie otworów cena zmienia się w zależności od gleby i od głębokości wody, rozpoczyna się od 4 rubli na metr kwadratowy. Oczywiście, praca może być wykonywana samodzielnie, ale wymaga odpowiedniej wiedzy i narzędzi specjalnych. Lokalizacja studni musi być prostopadła do kierunku przepływu wód podziemnych. Jeżeli gleby charakteryzuje się gęsta i suchą strukturę, proces ten może być uproszczona okresowe dodawanie 2,3 litra wody. Ogólnie, wskaźnik świder jest używany, ale najlepszym rozwiązaniem staje się narzędziem cewka do gęstych i lepkich skał. Należy zauważyć, że wiercenie studni w ostatnim etapie jest zawsze lozhechnym świder, niezależnie od użytej jednostki poprzednio.


Od czego zależy koszt

Głównym czynnikiem cen jest głębokość kopania, która zależy od występowania warstwy wodonośnej. Oznacza to, że im dalej jest od powierzchni, tym bardziej kosztowne wiercenia i używać więcej materiałów. Złożoność pracy wpływa na rodzaj gleby tego obszaru. Gęsty skalista gleba komplikuje problem, podczas kopania miękkiej gleby przechodzi wiele łatwiejsze.

Istnieją dwa sposoby tworzenia dobrze:

 • Wiertarka dobrze;
 • Instrukcja kopania.

Głębokość warstwy wodonośnej jest głównym wyznacznikiem wyboru technik.

podszewka

Wewnętrzna powierzchnia wałka jest pokryta różnymi materiałami, które zapobiegają rozpadających ściany i wchodzących rozpuszczonego śniegu. Najbardziej powszechnie stosuje się drewniane ramy, cegła, pierścienie z betonu i kamienia. Każdy materiał ma swoje własne cechy i zalety. Na przykład, okleina cegła wymaga dużo czasu i wysiłku, a ta metoda jest dość niebezpieczne. Przy stosowaniu kręgów betonowych istnieje możliwość wycieku, ale praca odbywa się znacznie szybciej. Warto również zauważyć, że w czasie, pierścień w górnej części szybu, może zacząć ruszać się, zmiany rezultatów w górnych warstw gleby i efekt wytrącania. W efekcie, kamieni spadek wody i piasku. Ponadto do materiałów stosowanych do wyłożenia, przy określaniu wartości brane pod uwagę środki do uszczelnienia i wzmocnienia.

Co to jest w procesie tworzenia studnię

Wiertarka dobrze może obejmować cały proces przesiedlania źródła wody i tylko kopanie dołu, to wszystko zależy od możliwości finansowych i wymagań klienta.

Wykaz dodatkowych prac zawiera następujące elementy:

 • pompowania płynu. Najpierw zabrudzona woda dostaje się do gleby zanieczyszczenie. Po jego ewakuacja może natychmiast skorzystać z dołka.
 • Tworzenie ślepy obszar. Zapewnia ochronę przed wodą powierzchniową i wzmocnienie górnej części szybu.
 • Filtr. Jako filtr materiały są zazwyczaj stosowane żwiru i tłucznia. Dno zagłębienia jest wypełnione kamieniami, a ich warstwa powinna wynosić co najmniej 25 cm.
 • Urządzenie do kanalizacji. Dopływ wody może być używany zarówno mechanizm ręcznego i elektrycznego.
 • Konstrukcja czaszy. Montaż konstrukcji z materiałów wybranych i prowadzenie tego etapu pracy pod działaniem siły każdej osoby.
 • usunięcie ziemi. W niektórych przypadkach, obszar nie jest korzystanie z wykopanej ziemi, więc nie ma potrzeby, aby go wyeksportować.

narzędzie

Wiercenie odwiertów na wodę, w zależności od istniejącego podłoża, może być dokonane przez uderzenia lub skręcanie, z których każdy wymaga zastosowania różnych końcówek. Wiertarka składa się z następujących elementów:

 • Obrotowy – końcówka wykorzystywane do sterowania narzędziem i jest przykręcana do górnej części pręta.
 • Wiercenie stożkowy gwintowanej tulei jest osadzona na pręcie. solidnej stali służy do jego wytwarzania.
 • Pręt ma kwadratowy kształt i grubość w 50 mm.

wiercenie studni cechy:

Gleby, rozpadające się w toku, może zablokować studni. Aby zapobiec obvalivaniya to wiertło noszone obudowy, którego średnica znacznie przekracza wielkość wiertła. Na brzegi rury są gwintowane, wymagana do budowy pogłębienie studzienek.

Do wykonywania ruchu w pionie w docelowym miejscu na miejscu oraz jest gruba płyta z wycięcie otwierające według wielkości obudowy. W procesie zwiększając stopniowo rozszerza otwarcia.

Wiercenie studni odbywa się za pomocą różnych narzędzi, wybierane, biorąc pod uwagę rodzaj gleby. Mokre i suche piaski wymagają użycia łyżki bailer. Jeżeli gleba zawiera dużo kamieni i żwiru, aby dodać bailer dłuta.

Do skał o dużej i średniej gęstości jest sposób wiercenia oraz wstrząsy. Jest ona przeprowadzana na liny lub drążka. Pierwsza opcja jest idealna do tworzenia głębokiego szybu. Również uzyskał wystarczającą rozprzestrzenianiu wiertarek i pomp. kopanie prędkość używając nich jest 2 m / h, a praca wymaga dla dwóch osób zaangażowanych.