867 Shares 2965 views

Lasegue objawem przyczynami. Leczenie chorób związanych objawem Lasegue

Objaw Lasegue w neurologii została odkryta przez francuskiego lekarza, a następnie nazwana jego imieniem. Nawet w połowie XIX wieku, lekarz powiedział, że jeśli pacjent leży na plecach, unosi nogę prostuje, w części lędźwiowej ciała znajduje się ostry ból, który natychmiast przechodzi gdy osoba zgina kończynę.


przyczyny

Często, ze względu na problemy z nerwu kulszowego powstaje Lasegue objaw towarzyszący przebity lub zapalenia nerwów tej strony ośrodkowego układu nerwowego. Nerw ten jest największy w ludzkim organizmie, jest ona utworzona z ramion rozciągających się od rdzenia kręgowego – lędźwiowego i krzyżowego. Składa się on z dwóch rodzajów nerwów strzałkowego i piszczelowego:. Jeśli są one nadmiernie rozciągnięte, ściśnięte lub rannych, osoba odczuwa silny ból, kiedy próbuje się w pozycji leżącej, aby podnieść prostą nogę.

Objawy powstaje ze względu na niezdolność włókien nerwowych wydłużenia: korzenie mogą być mocowane w otworach między kręgami, lub nadmierne rozciąganie następuje w przypadku przepukliny krążków międzykręgowych. Gdy pacjent znajduje się w stanie relaksu, ból czuje, jak nerwu kulszowego jest nieaktywna w tym czasie. Ale warto zacząć podniesienie kończyny jako nerw jest rozciągnięta natychmiast, powodując ból.

Zespół trzech stopni

Niekoniecznie być lekarzem, aby ustalić, co Lasegue objaw: można je znaleźć w domu po spędzeniu procedurę naiwny. Ale lepiej jest zwrócić się do profesjonalisty, który sprawi, że większość z nich z wysoką jakością. Diagnoza jest następująca: lekarz pyta pacjenta położyć się na kanapie i przenieść kończynę. Im wyższa noga rośnie, tym bardziej wyraźny objaw. Szczyt ból zwykle przypada na okres, w którym ramię znajduje się pod kątem 60 ° w stosunku do powierzchni.

Lekarze na tym poziomie są trzy Lasegue syndrome:

 • Pierwszy – ból pojawia się tylko w pozycji ramion pod kątem 60 °.
 • Po drugie – ostre bolesne doznania charakterystyczne przy podnoszeniu kończyn 45º.
 • Trzeci – pacjent może podnieść nogę jak najwięcej tylko do 30º.

Oczywiste jest, że ostatni stopień charakterystyką bardziej poważnej choroby niż pierwszy. W takim przypadku lekarz ma obowiązek natychmiast przerwać diagnozę jak tylko pacjent nie został ranny. W przeciwnym razie, osoba ta może być łza włókien nerwowych, aw konsekwencji – porażenie nerwu kulszowego.

Główne rodzaje

Medycyna wyróżnia trzy rodzaje objawów:

 1. Pozytywnym symptomem Lasegue. Występuje on stopniowo, gdy podniósł nogi, ale gdy jest zgięta w kolanie i stawu biodrowego znika. Może wskazywać na kompresję i sakralnych korzeni lędźwiowych, że najczęściej występuje w osteochondroza i korzonków nerwowych.
 2. Ujemna. Podczas zginania kończyn ból nie znika. Lekarze mówią, że w tym przypadku może to być spowodowane przez zaburzenia w organizmie. Pacjent wysłane do dalszego badania w celu odkrycia prawdziwych przyczyn bólu. Nawiasem mówiąc, często mają charakter psychologiczny: obserwowana w histerycznych kobiet, depresji ludzi.
 3. Pseudo-objawem. Wykrywa, kiedy osoba ścięgno bardzo słaby. Zwykle występuje u starszych pacjentów. Sytuacja ta wymaga konsultacji ortopedycznej.

W zależności od gatunku pacjenta przepisać odpowiednie leczenie.

osteochondroza

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn bólu. Objawy Lasegue osteochondroza charakteryzuje silnego bólu, który rozprzestrzenia się na całej powierzchni uda. Jej zakres jest szeroki: od pośladków i do samego podnóża. W takich przypadkach, jeśli pacjent ma przepisane leki. Leczenie osteochondrozy oznacza akceptację produktów, które należą do czterech grup:

 • Leki, które są oparte na niej witaminy D. zwiększa absorpcję wapnia. Przeciwwskazania: wysoka zawartość tego pierwiastka we krwi pacjenta. skutki uboczne – kamienie nerkowe.
 • Leki, których działanie ukierunkowane na zmniejszenie uwalniania wapnia z kości i zmniejszając ból. Na przykład, "Alostin" i "calcitrine". W rzadkich przypadkach, ich organizm reaguje negatywnie na odbiór: nudności, wymioty, nadciśnienie rozwija.
 • Terapia skierowana w leczeniu osteoporozy. Obejmuje ono takie leki jak „Bivalos” „Fosamax”, „Bonviva”. blokują proces resorpcji kości.
 • Żeńskie hormony – estrogeny. Wśród swoich funkcji – zapobieganie zwiększoną kruchość kości. Najbardziej popularny „Proginova”, „klimonorma” lub „estronu.”

Oprócz leków przepisany pacjentowi gimnastyki korekcyjnej i innych niezbędnych procedur.

korzonków nerwowych

Przyczyny Lassegue pochodzić i od tej choroby. W uzupełnieniu do swoich pacjentów i innych objawów zauważyć są: Neri – relacja między głowy i pleców gięcie, Bahreteva-Fayershteyna – oszołomiony kończyna zaczyna boleć kiedy podniósł zdrową nogę. Pacjentowi zleca się takie leki:

 1. Niesteroidowe leki, które mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, „Ketoprofen”, „diklofenak”, „Flurbiprofen” „indometacyna” itd. Pomagają szybko wyeliminować Głównym objawem rwa kulszowa – ból …
 2. zwiotczające mięśnie szkieletowe przycięte skurcze mięśni. Pomimo wielu efektów ubocznych, które są w stanie wyeliminować kompresję włókien nerwowych. Na przykład, "tubokuraryna", "Doksakury", "Rapakurony". Nawiasem mówiąc, są stosowane w leczeniu osteoporozy.

Ponadto, w celu wyeliminowania objawów Lasegue korzonków nerwowych, pacjent jest odprowadzany narkotyczne środki przeciwbólowe. Ale to tylko w skrajnych przypadkach, gdy ból jest nie do zniesienia i po prostu nie może być usunięty przez innych leków. Pacjent jest również zaleca się pić antydepresanty i witaminy.

profilaktyka

Aby zapobiec Lasegue objaw, jak również rozwój poważnych chorób związanych z nim, można podjąć środki zapobiegawcze. osłonić je również osoby z chorobą zwyrodnieniową dysku i rwy kulszowej. A nawet jeśli pacjent jest już chory, są doskonałym uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Wśród nich są takie procedury:

 • Gimnastyka. Jeśli aktywności fizycznej z co najmniej pół godziny dziennie, można zwiększyć masę kostną o 5%.
 • Masaż. Poprawia krążenie krwi w mięśniach.
 • Opalania. Dostarczają witaminy D w organizmie bez wchłaniania wapnia co byłoby niemożliwe.

Zaleca się również, aby porzucić złe nawyki, które od czasów starożytnych są wiernymi towarzyszami licznych chorób. I jeszcze nauczyć się jeść prawo. Zrzeczenie się tłuste, wędzone, smażone, konserwy idzie tylko z korzyścią dla ciała. Jeśli, oprócz równoważenia zużycia białek, tłuszczów, węglowodanów i wzbogacenie diety w witaminy, błonnik i inne składniki odżywcze, może osiągnąć pełnię zdrowia, sprawności fizycznej, młodość i piękno.