249 Shares 1930 views

Książka "The Art of Color" Itten Iohannes: opis, zawartość i opinie

Itten Iohannes – szwajcarski artysta, kolor badacz sztuki. Jest wiodącym nauczycielem słynnego „Bauhausu”. Johannes urodził się w 1888 roku i zmarł w 1967. Ten człowiek jest znawcą klasycznych i nowoczesnych trendów w sztuce europejskiej. Poza tym, on ma doświadczenie w indyjskiej i chińskiej filozofii i kultury. Książka „The Art of Color” został napisany na podstawie obserwacji artysty naturalnych kolorów i dzieł sztuki z różnych krajów. Książka zdemontowany prawa kontrast kolorów, harmonii i wzornictwa. Jest on przeznaczony do rozszerzenia horyzontów i zdobywania nowej wiedzy, wizji, artystów, architektów i projektantów.


Znaczenie tej książki

Itten rozpatrywane w historii kultury XX wieku, największego przedstawiciela innowatorów wśród artystów i architektów. W słynnej nazwy Bauhaus Iohannesa Ittena jest wymieniony na równi z Gropius, Ludwig Mies van der Rohe, Kandinsky, Klee i innych artystów awangardowych. Książka „The Art of Color” (Itten) – długotrwałe doświadczenie z badań własnych autora, jego wykładów, praktycznych umiejętności. Jest on poświęcony problematyce kolorów i wizji, a więcej niż raz został opublikowany w kilku językach (niemiecki, francuski, angielski, włoski, japoński, i inne). Praca zyskała ogromną popularność i badane jako zasobu edukacyjnego w programach różnych szkół artystycznych z całego świata. Zainteresowanie książki polega na tym, że jest bogaty w obserwacjach naturalnych przejawów koloru, wykorzystanie jego właściwości w kulturze i sztuce.

opis

Aforystyczna książka. Ona objawia systemu czytelnik dokładnej wiedzy o kolorach. Tak jak to opisano typowe dla każdej twórczej osoba myślenia o strukturze wszechświata i natury ludzkiej. Książka „The Art of Color” (Itten) to ogromny sukces i jest przedmiotem zainteresowania specjalistów z różnych dziedzin, które wymagają umiejętności, wiedzy zawodowej artystów, projektantów, architektów i innych zawodów twórczych. Będzie to również interesująca każdego czytelnika zainteresowanego harmonii barw.

zawartość

Zawartość książki zawiera rozdziały poświęcone fizyce kolor, jego skutki, harmonii, subiektywnego stosunku do niego. Następny zbadał konstruktywnych aspektów (projekt kolor), koła kolorów, typów kolorystycznych kontrastów (siedem kontrasty w kolorze jasnego i ciemnego, zimnego i ciepłego, kolory dopełniające, jednoczesny kontrast, nasycenie, do plam barwnych kwadrat) mieszania kolorów, kolor piłki, harmonii barw, formach barwnych, efektów przestrzennych kolorów. I wreszcie, książka „Art of Color” (Itten) zawiera opis teorii wrażeń kolorystycznych, ekspresji koloru i kompozycji. Autorka stworzyła unikalny system szkolenia artystów. Zauważył, że istnieje wystarczająco dużo ludzi, którzy są zdolni i chcą się uczyć, ale nie zostały jeszcze ujawnione ich zdolności. Dla takich, to przyszli mistrzowie, opracował kurs, który jest nazywany „Forkurs”. Postawił trzy cele:

  • Odsłonić wewnętrzny i umiejętności ucznia, aby jego własne postrzeganie tego, jak powinno działać. Stopniowo, student został zwolniony z „martwy” konwencji i zaczął tworzyć się swobodnie.
  • Na podstawie preferencji struktury materiałów, pomaga studentom być określone w wyborze przyszłego zawodu.
  • On zapoznał studentów z podstawami Kompozycji, kształtach i kolorach, bez którego nie może być profesjonalnie przygotowane miejsce. Stopniowo studenci uczą się myśleć subiektywnie i obiektywnie, co umożliwia podejmowanie właściwych decyzji dla tworzenia swoich dzieł.

Ogólna opinia

Po przestudiowaniu książki, wielu czytelników poleciłem go czytać innych ludzi. Ona nie może trzymać się z daleka, gdzieś na półce, albo nie czytać w bibliotece, nie znalazł się na zasobach internetowych. Książka "The Art of Color" (Itten) ma tylko sto stron. Zaleca się ponownie i ponownie przeczytać, jeśli chcesz poznać kolor. O książce mówić, jako podstawa wszelkiej wiedzy na temat percepcji kolorów i tsvetoperachi. Mówi o życiu. Ta książka opisuje grawitacyjne prawa kolorze. Ma zapach prosty perfekcji. Więc mówić o czytelników książek.

książka Filozofia

Świat bez martwego kolor: jak płomień wytwarza światło, tworzy kolor. Jak intonacja pożycza gama kolorów wypowiadane słowa, więc kolor daje duchową drogę. Harmony – to bilans siły symetrii. Nie tylko teoria kolorów, a nawet jego psychoanalityk zainteresowany artysta i nauczyciel Johannes Itten. "Art of Color" – oświadczenie o własnej pomysły autora, które zostały wykorzystane w rozwoju teorii koloru i kompozycji w stosunku do koloru. Itten zaproponował dwanaście kolorów, koło kolorów i siedmiu kolorów kontrasty, a także rozważyć psychologii koloru i emocjonalnej strony zagadnienia.

Zastosowanie wiedzy, która daje książkę „Art of Color”

Johannes Itten w swojej pracy I określone poglądy na temat roli i funkcji koloru, które zostały skoncentrowane i opracowanej w strukturze obrazu. Mogą one być wykorzystane do opracowania słownictwa wizualny i używać w kontekście fotografii barw. Dla osób zaangażowanych w fotografii artystycznej będzie tak przydatnej wiedzy, która zaoferowała Johannes Itten. "Art of Color" – magazyn instrukcji, które wskazują na możliwość rozwijania wrażliwości kolorów i harmonii kolorów na zdjęciach. Poniżej opisujemy wizualne relacje między kolorami i strukturą. Opisy te mogą służyć jako podstawa do kompozycji. Itten jest geniuszem kolor. Książka jest już tam i tabela będzie dla tysięcy ludzi, którzy są ważne, jest to temat.

Modernizm i romantyzm w

Praca, napisana przez Itten (Art of Color) – książka prywatną doświadczenie i obiektywne podejście do zasadności kolor, w połączeniu modernistycznej i romantycznej nauki alchemii. Duży kolorowy wykres, zmiany koła barw, tonów belek wystających z niej, a także inne systemy, które wyjaśniają wiele sposobów, aby zmienić kolor przez mieszanie i dopasowywanie. Tworzenie kontrastów – jest to kluczowy punkt, który jest opisany w książce Johannes Itten. Art koloru – pozwala zrozumieć teorię stworzyć kolaż, kolor proporcje różnych struktur, itd.

Dwie ważne książki

Jak sam autor pisał książki starał się stworzyć „wagon”, która pomoże każdemu, kto ma interes w problemach sztuki koloristki. Jego zdaniem, jest to możliwe, aby podróżować bez wózka na drodze, ale wtedy ruch będzie powolny i pełen niebezpieczeństw. Dlatego, chcąc dotrzeć do odległych celów, pożądane jest, aby najpierw pojazd, który da możliwość szybkiego i pewnie poruszać we właściwym kierunku. W rezultacie, książki są napisane: Johannes Itten "Art of Color / kształt." Dla tych, którzy cenią wiedzę i chce się je w tej dziedzinie – te dwa utwory są zalecane do czytania i nauki.

„formy sztuki” odnosi się również do klasycznych wydawnictw edukacyjnych. Mówi Itten artystów podstaw pracy zawodowej: jaki jest rytm, określenia składu akcent, ujawnia rolę tekstury i kształtu materiału, pomaga nauczyć się widzieć i wysłać go do zdjęć obiektów, przedmiotów z różnych motywów, uczy wykorzystanie kontrastów kolorystycznych, i wiele więcej.

Obie książki są również teksty ilustrowane. Aby to zrobić, używa dużej liczby prac studenckich napisanych przez swoich studentów, z których wielu stał się później znany panami swojego rzemiosła.

Teoretyk i nauczyciel Itten Iohannes

Art of Color (cały tekst książki swobodnie dostępne w Internecie) – książka to arcydzieło, które jest dość krótka i przy tej samej objętości czasu systematycznie określone najbardziej niezbędne materiały do nauki opanowania koloru. Przyniosła światową sławę Itten, ponieważ był to pierwszy edukacyjny narzędzie szkoleniowe na Bauhaus. Johannes uczy się słuchać wewnętrznego głosu i uważa jego najlepszych uczniów, którzy nauczyli się sztuki intuicji i tworzenia na tej podstawie ich pracy. Trudno jest przecenić studentów i już ustalone mistrzów znaczenia, które ma książkę (Johannes Itten „Art of Color”). Przegląd recenzje i opinie wyjaśnia, że teoretyk i nauczyciel Itten ożywić każdy z jego czytelników nowe farby, nowe odkrycia, nowe wiedzy i inspiracji dla twórczości stworzyć niepowtarzalne arcydzieła sztuki w każdej dziedzinie: sztuki, architektury, fotografii i designu.