490 Shares 5634 views

Japoński SUV: Przegląd, ocena, opinie i specyfikacje

Japońskie samochody wykonane są bardzo popularne zarówno lokalnie, jak i na całym świecie. I choć są one zazwyczaj bardziej skromne europejskie odpowiedniki dotyczące sprzętu, główną zaletą z nich uważa niezawodność, wydajność, funkcjonalność. Następnie rozważyć niektóre japońskie SUV klasyczny design.

kompaktowy

Najbardziej znanym w tej klasie Suzuki Jimny. Było też trochę większe japoński manewrowości: od 1997 do 2001 Isuzu Vehicross produkowane od 1993 do 2002 – Daihatsu Rugger, od 1989 do 2004 – Isuzu Mo (Amigo), od 2006 do 2014 – Toyota FJ Cruiser.

Suzuki Jimny

Model pojawił się w roku 1968. W tym czasie, samochód przeszedł dwie generacje. Jimny terenowych o klasycznej budowie, to znaczy rama jest obecna, która łączy przednią mostu, przekładni redukcyjnej. Jimny jest wyposażony w silniki benzynowe 1,3 litra. Jest na tyle mały SUV o wadze nieco ponad tonę. Wnętrze jest bardzo skromny, dopuszczalne jest opłacalny modelu. W Japonii, jego cena wynosi $ 18.000 w Rosji Jimny jest średnio 1.200.000 rubli.

średnich

Japoński SUV w tej klasie jest znacznie bardziej powszechne, szczególnie jak to było do niedawna. Są one reprezentowane przez modele takie jak Mitsubishi Pajero i Challenger (Pajero Sport / Montero), Suzuki Grand Vitara (Grand Vitara), Nissan Pathfinder i Terrano, Toyota Land Cruiser Prado, 4runner / Hilux Surf, Lexus GX, Isuzu Axiom i MU-X.

Jednak obecne trendy iść na wspieranie organizmu następuje i japońskie samochody. Pajero SUV i Pathfinder stracił ramkę, a Escudo zwolniony dwa lata temu, Nissan Terrano – 2006 (obecnie pod tą nazwą niech inny samochód), Isuzu Axiom – w roku 2004. W ten sposób klasyczny design dotychczas przechowywane tylko takie modele japońskie SUV jak Challenger, Land Cruiser Prado i 4runner, Mu-X.

Mitsubishi Pajero Sport

Model ten był produkowany od 1996 Challenger opiera się na pickup L200. System ten wymaga zależnego od tylnego zawieszenia i napędu koła klasyczny struktury ramki. Teraz trzecia generacja jest produkowana, przedstawiony pod koniec ubiegłego roku. Stracił tytuł Challenger i nazywa Pajero Sport / Montero Sport. Główne silniki do modelu: silniki wysokoprężne 2,4 i 2,5 litra. Na niektórych rynkach oferują 3-litrowy benzynowy V6.

Na różnych rynkach, istnieją cztery warianty skrzynia biegów: manualna 5-biegowa i Manualna 6-stopniowa, 8-biegowa automatyczna. W modelach trzeciej generacji zostały wyprodukowane transformacji w kierunku komfortu. Znacznej poprawie wykończenia wnętrza i rozszerzył listę proponowanych urządzeń. Na lokalnym rynku Pajero Sport oferują tylko z V6 i 8-biegową skrzynią biegów za cenę 2,75 mln rubli.

Toyota Land Cruiser Prado

Model ten został wyprodukowany w 1987 roku, obecnie na rynku jest czwarta generacja, wprowadzona w 2009 roku i został poddany modernizacji w 2013 roku, Land Cruiser Prado ma konstrukcję ramy i stały napęd na cztery koła. Jest on dostępny w wariantach nadwozia 3 i 5-drzwiowych. silniki pojazdów wyposażonych w trzy 3 L olej napędowy i benzyna 2,7 i 4 litrów. Dostępne obsługi 5 i 6 prędkości i 5 automatyczną skrzynią biegów. Koszt lokalnego rynku zaczyna się od 1,94 mln. Rubli.

Lexus GX

To ulepszona wersja Land Cruiser Prado. Jego najnowsza GX460, produkowany od 2009 roku, wyposażony w mocniejszy benzynowy 4,6 litrowy silnik V8 i 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Ponadto różni się ona w projektowaniu, aranżacji wnętrz i wyposażenia. Cena zaczyna się od 3,9 mln. Rubli.

toyota 4runner

Samochód ten produkowany od roku 1984. Teraz zostanie ona przedstawiona w piątej generacji, który pojawił się na rynku w 2009 roku, aw 2014 przeszedł restyling. A wersja z kierownicą po prawej stronie (Hilux Surf) została przerwana w 2009 roku

4runner bazuje na Hilux, więc dla koncepcji podobnej do Mitsubishi Pajero Sport. Posiada również konstrukcję ramową, w zależności od tylnego zawieszenia. Model wyposażony w silnik benzynowy V6 o pojemności 4 litrów i 5 przekładni automatycznej. Ale są dwie opcje napędu koła: Wtyczka i trwałe.

Podobnie jak w przypadku Challengera, wnętrze obecnej generacji 4runner znacznej poprawie, co czyni go bardziej komfortowe i rozszerzenie sprzętu. Na lokalnym rynku oficjalnie nie sprzedawać tych japońskich SUV. Ceny zaczynają się od US $ 31,5 tys.

Opel Frontera-X

Jest również zbudowany na szczycie pickup (D-Max). Wyprodukowany w 2013 roku i jest następcą modelu podobnego MU-7. Posiada korpus 7 z miejscami siedzącymi w ramie. Na MU X dostępne trzy wysokoprężnym silnikiem o pojemności 1,9, 2,5 i 3 litrów, cztery warianty skrzyni 5- i 6-instrukcji prędkości i automatycznie. Na niektórych rynkach, dostępny w wersjach monoprivodnom. Reprezentowane w Australii, Tajlandii, Filipin i Chin. Koszt w Australii rozpoczyna się o $ 37,000.

Pełnowymiarowa

Do najbardziej znanych japońskich duże SUV-y są przedstawiane Toyota Land Cruiser i Nissan Patrol i ulepszone wersje. Istnieją również modele przeznaczone na rynek Ameryki Północnej: Toyota Sequoia i Nissan Armada. Od 1995 do 2002 roku. niech najbardziej duży model Toyota Mega Cruiser.

Toyota Land Cruiser

Samochód produkowany od roku 1951. Teraz na rynku reprezentowanego 9 generacji. Ziemia Cruiser ma konstrukcję ramową z zależnym zawieszenia tylnego, a napędem na cztery koła. Jest wyposażone w 8-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym wynosi 4,5 L i L, 4,7 i 5,7 litra benzyny. Elementy 5 i 6, przekładnia automatyczna. Koszt samochodu zaczyna się od 3,25 mln. Rubli.

Lexus LX

Jest to ulepszona wersja Land Cruisera, wprowadzony w roku 1996. Od roku 2007, rynek trzeciej generacji, zmodernizowany w 2015 roku, dwa z silnikiem V8 zakresu Land Cruisera są dostępne dla LX570: 4,5 litrowy diesel i 5,7 litra benzyny. Pochodzenie wyposażyć 5-, drugi – 6 przekładnią automatyczną. Różni się od Land Cruisera ulepszone wnętrze, zaawansowanego sprzętu i przebudowany. Koszt zaczyna się od 5,88 mln rubli.

Nissan Patrol

Model pochodzi z tego samego roku jako głównego konkurenta Land Cruiser. Szósta generacja, która jest obecnie w produkcji, prezentowana jest również w roku 2010. W roku 2014 dokonaliśmy modernizacji. Projekt Patrol nieco bardziej doskonały niż Toyota odpowiednik. Oba niezależne zawieszenie, a najmocniejszy silnik w klasie 5,6 l V8. Koszt w Rosji zaczyna się o 3,97 mln. Rubli.

Infiniti QX

Patrol 2010 posiada również ulepszone analogowych. Jednak model ten pojawił się dopiero w 2010 roku, QX4, produkowany od 1997 do 2003 roku, był oparty na platformie Nissan Pathfinder jest zatem SUV średniej wielkości. QX56 2004-2010 gg. Jest analogiem Nissan Armada. Obecna generacja, przemianowany w 2013 roku w QX80, jest identyczny z patrolu i różnych urządzeń i konstrukcji. Cena zaczyna się od 4,19 mln. Rubli.

Toyota Sequoia

Model ten został stworzony w 2001 roku na rynek Ameryki Północnej na podstawie Tundra pickup. Obecnie jest to największy SUV producent. W tym przypadku koszt to zachodzi pomiędzy Land Cruisera i 4runner. Od 2008 roku w produkcji drugiej generacji. Pojazd jest wyposażony w napęd klatki i koła. Jest wyposażony w 4,7 i 5,7 litra V8 i 5- i 6 automatyczną skrzynią biegów. Ceny zaczynają się od około US $ +45.000.

Nissan Armada

Od specyfikacji koncepcyjnych i technicznych pierwotnie była podobna do Sequoia. On również został stworzony na rynek Ameryki Północnej na podstawie pickup Titan w roku 2004. Jednak na początku tego roku wprowadzono nowy japoński SUV. Podstawą dla niego był patrol. W rzeczywistości, jest to ten sam samochód z nieznacznie zmodyfikowanej konstrukcji. Jedyna różnica techniczna – obecność w wersji z napędem na tylne koła. Tak więc, samochód stał się bardziej idealny analog Toyota. Dlatego początkowy koszt to w USA na $ 4,1 tys. Góry.

niszy rynkowej

Popularność japońskiego SUV może być mierzona sprzedaży. Suzuki Jimny bierze klasy B + 8th, Toyota Land Cruiser Prado i Land Cruiser – liderów w klasach E + i K +, odpowiednio, Lexus LX w F + 4 spot, Nissan Patrol – 6, Infiniti QX 80 – do 7. I to bez uwzględnienia model z ciała monocoque, które zajmują większy udział w rynku.