575 Shares 5915 views

Bohaterowie Białorusi i ich osiągnięć

Każdy kraj powinien znać swoich bohaterów. Tacy ludzie zawsze są spełnione i najprawdopodobniej nadal będzie można znaleźć wśród ludności każdego państwa. Białoruś – duży kraj z trudnej przeszłości. Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, moc zyskał 448 Bohater Związku Radzieckiego.

Ponadto, istnieją ludzie, którzy 7 przyznano ten honorowy tytuł dwukrotnie. Wszystkie z nich są etniczni Białorusini. Cztery otrzymał medal podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Dwa inne – podczas eksploracji kosmosu. I jeden dwukrotnie został wyróżniony za hiszpańskiej wojny domowej i walk do Khalkhin-.

Ale bohaterowie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na Białorusi – nie są jedynymi, którzy otrzymali nagrodę od państwa. Byli tacy, którzy w czasie pokoju przyczynił się do konkretnej dziedzinie.

różnice

Dla każdego białoruski zaszczyceni otrzymaniem najwyższej rangi, który przyznawany jest za zasługi i czyny do ich kraju. Bohaterowie Białorusi zaczął otrzymywać nagrody od 1996 roku. Podczas gdy rok temu tytuł ten został wprowadzony. Trzeba powiedzieć, że różnica między medalem państwowym od gwiazdy „Bohatera Związku Radzieckiego” może być na odpowiednich działań.

Tytuł „Bohatera Białorusi” przyznawany jest nie tylko za wyczyny podczas drugiej wojny światowej. Ale także dla ich osiągnięć w różnych dziedzinach: społecznej, gospodarczej, kulturowej, itp Mimo że jest żołnierzem, był pierwszym, który otrzymał tytuł „Hero of War, Białoruś”.

Rozpoznane, ale nie przyznano

Podczas całego istnienia wdzięczności został przyznany 11 tytułów. Ale jest jeden człowiek, który został porównany Bohaterów Białorusi, ale nie przyznano. Służyli Vodolazhsky Vasili Aleksandrowicz. Był pułkownikiem w armii radzieckiej. Urodził się na Ukrainie, ale w 1995 roku został wyróżniony tytułem „Bohatera Rosji”.

W 1986 roku był liderem Task Force w rejonie Czarnobyla. Maksymalna dopuszczalna liczba dni, które mogą prowadzić pilotów w okolicy, było 15. Ale Vodolazhsky've tu trzy miesiące. Oczywiście, że ma wpływ na jego zdrowie.

Wasilij Aleksandrowicz był traktowany przez długi czas w Moskwie. Ale zmarł w 1992 r. Został pochowany w rejonie Mińska Korolev Stan. Dzięki odwadze i sile otrzymał tytuł Bohatera Federacji Rosyjskiej, i zawsze ujęte w wykazie personelu białoruskiej jednostki wojskowej.

poświęcenie się

Pierwszy Hero Białorusi – Karvat Władimir Nikołajewicz. Zmarł sześć miesięcy przed stanem wprowadzony tytuł. Pilot wojskowy w 1994 roku był w Siłach Zbrojnych Republiki Białoruś. W ciągu dwóch lat miał wziąć udział w locie treningowym. Warunki transakcji miały być ekstremalne.

12 minut po rozpoczęciu sygnałów ostrzegawczych lotu w kokpicie. Był rozkaz powrotu do bazy. Dosłownie w pół minuty komunikat zniknie, ale nowy. Później stało się jasne, że system kontroli odrzucone. Przewodnik nakazał Uładzimir Karwat katapulty. Ale pilot zauważył, że ugoda jest przed nim.

On sam postanowił pozostać na płaszczyźnie, aby zmaksymalizować dobrze zabrać go z dala od budynków mieszkalnych. Wszystkie te wydarzenia trwał tylko 10 minut. Samolot spadł mieszkanie z dużą prędkością, w pobliżu wsi Mała Gatische. Mieszkańcy próbują uratować pilota, ale wciąż zmarł w upadku.

Później okazało się, że przyczyną tragedii był pożar w jednym z pomieszczeń, które nie zostało wyposażonych w czujniki. Ogień uszkodził pierwszy alarm, a potem i systemy sterowania. Uładzimir Karwat oddał swoje życie dla zbawienia ludzi i został wyróżniony tytułem „Hero Białorusi”. Także na jego cześć został nazwany ulic w stolicy państwa i miasta Brest. Jest tylko plac, muzeum, a także szkoły w rodzinnym pilota.

zarządzanie

Drugi, który był na liście heroiczny, stał Pavel Lukyanovich Mariev. W tej chwili jest on 78 lat. On jest dyrektorem Centrum Badań i Rozwoju. W przeszłości, zacząłem od stanowiska technika w białoruskiej Automobile Plant. wzrost kariera zaprowadziła go na stanowisko dyrektora generalnego.

Paul Lukyanovich jest także doktorem nauk technicznych. On nie pracował tylko w praktyce, ale także napisał wiele artykułów naukowych. Rank otrzymał w 2001 roku za osiągnięcia w przemyśle motoryzacyjnym w kraju.

rolnictwo

W tym obszarze, Białoruś Bohaterowie są najbardziej powszechne. W 2001 roku został wyróżniony aż 3 osoby, kolejny otrzymał nagrodę w 2006 roku. Pierwszym, który osiągnął sukces w tej dziedzinie stał Dubko Alexander Yosifovich. Był dopiero po jego śmierci był tytuł bohatera narodowego.

Karchmit Mihail Aleksandrowicz stała się także znaczącą postacią w białoruskim rolnictwa, za który otrzymał w 2001 roku. Jest on również uhonorowany pracownika. Przez prawie 30 lat, służył jako Przewodniczący Rady Nadzorczej kompleksu rolniczego „Sen”.

Na liście „Bohaterów Białorusi” w rolnictwie spadł i Kremko Witalij Iljicz. rozważyć również zaszczycony pracownika w tej dziedzinie. „Październik” był szef kołchozu. To pod jego rządami SEC „Październik-Grodno” ukazał się na wysokim poziomie w przemysł rolny.

W 2006 roku sektor ten przyczynił się kolejny zaszczytne Worker – Ravyaka Basil Afanasevicha. On jest kandydatem nauk rolniczych. Biorąc pod uwagę przypadek od ponad 35 lat. Wstąpił do listy Bohaterów Białorusi ze względu na aktywną pracę w rozwoju społeczno-gospodarczego.

Doktryna – światło

Mihail Stepanovich Wysocki był również jednym z odbiorców. On nie jest po prostu osobą publiczną i założyciel przemysłu samochodowego na Białorusi, a także naukowcy. I stworzył szkołę projektowania i pojazdy studyjne.

Urodził się w 1928 roku i po wojnie, natychmiast zaczął wspinać się po drabinie kariery. Początkowo pracował w montera MAZ. Po jego praca naukowa proponowanego gazociągu, stał się projektant. Z 50 lat pracy na MAZ, 35 pracował dla głównego projektanta. Pozycja nie tylko ze względu na „wkład” w rozwój przemysłu motoryzacyjnego, ale także podstawy naukowej szkoły, badań i kształcenia kadr naukowych.

Od kuratora do asystenta do Prezesa

Imiona bohaterów Białorusi nie koniec. Kolejna wybitna osobowość stała Petr Pietrowicz Prokopowicz. Ukończył liceum Tomaszowie. W regionie Ługańsku pracował jako murarz, a później ukończył Dniepropietrowsk Civil Engineering Institute. W Kazachstanie, zaczął karierę w pierwszej budowniczy i późniejszy szef departamentu.

Po powrocie do ojczyzny i został wiceszef i główny inżynier i zastępca Rady Najwyższej. W 1998 roku został prezesem zarządu Narodowego Banku Polskiego. W 2011 roku przeszedł operację serca, po czym został wysłany najpierw do dymisji, a następnie emeryturę. W 2012 roku był asystentem prezydenta, a w 2014 roku, jest przewodniczącym „Sbierbank” Nadzorczej.

Pozycja była reforma systemu bankowego.

kultura

W 2006 roku został odznaczony Mihail Andriejewicz Savitsky. Stał się pierwszym figura kulturowa, która otrzymała tytuł i dołączył do „Hero Białorusi” na liście ze względu na aktywny rozwój malarstwa w kraju. również pośmiertnie odznaczony Orderem Frantsiska Skoriny.

rozwój intelektualny

Kirill Varfalomeevich Vakhromeev aka Metropolita Filaret, który urodził się w Kijowie, w tej chwili jest Prymas Białoruskiego Kościoła Prawosławnego. Nawet jako dziecko było jasne, kto będzie w przyszłości Hero Białorusi. Poprowadził działań politycznych i społecznych. Patrząc na wszystkich zalet Metropolitan Filaret, nie dziwi fakt, że został awansowany ze stanu do długoterminowego wkładu w rozwój duchowy narodu.

sport

Oczywiście, nie możemy zapominać, że wkład wykonany bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej na Białorusi. Ale czas mija, aw kraju są ludzie, którzy dali dużo czasu i wysiłku do innych dziedzin życia w czasie pokoju. W 2014 roku, w końcu przyszła kolej na sporcie. Darya Vladimirovna Domracheva otrzymał tytuł Bohatera Białorusi jako pierwsza kobieta sportowca.

W swojej 30-lecia biathlonista posiada liczne nagrody i tytuły. W tej chwili jest ona uważana za jedną z najlepszych w swoim sporcie. Tytuł stanu Daria otrzymała po zdobył trzeci złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku.

Każdy kraj jest zobowiązany do posiadania takich bohaterów. I nie zawsze, osoby te muszą być związane ze sprawami wojskowymi. Jest bardzo ważne, aby państwo rozwijać się we wszystkich kierunkach. Dlatego rząd powinien zachęcać ludzi, aby przyczynić się do nauki, sztuki, sportu, sfery społecznej. Wynika to z uznania tych znaków społeczeństwo może znaleźć ich idole i serpentyny poprawić nie tylko swoje życie, ale także życie państwa jako całości.

Dodatkowo, osoby takie są przykładem dla innych państw. Patrząc na ich osiągnięciach można zobaczyć oblicze kraju, a także poziom rozwoju społeczeństwa.