772 Shares 6562 views

Niezwykłe Sørvágsvatn Jezioro – naturalny punkt orientacyjny z Wysp Owczych

Szukasz nietypowego jeziora Sørvágsvatn dosłownie wisi nad przepaścią, zaczniesz podziwiać wspaniałość Matki Natury, bogaty w wyobraźni. Na brzegach zbiornika, która nosi kilka nazw, istnieją dwa małe miasteczka położone w wiecznym sporze.


Spokojna i cicha okolica

Rozwinięta infrastruktura turystyczna z luksusowych hoteli nie będą się nudzić żadnych gości, którzy podziwiać cudowny punkt zainteresowania. Nie ma ogromny napływ obcokrajowców, więc każdy, kto chce odpocząć na łonie natury sam, ten uroczy zakątek na pewno spodoba.

Wiszące nad jeziorem Oceanu

Unikalne jezioro Sørvágsvatn, nazwany tytułowego miasta, nie na darmo nazywany wiszące: wydaje się, że jego powierzchnia lustra zbliża się do oceanu i stawu jak gdyby wisi nad nim. Wydaje się, że pochyla się, łamiąc wszystkie znane prawa fizyki. Te cuda natury nie tyle na naszej planecie, tak niezwykłe miejsce niezwykle atrakcyjne dla turystów, którzy marzą, aby zapoznać się z czymś egzotycznym.

Jezioro Sørvágsvatn: gdzie?

Położony na wysokiej platformie, jezioro znajduje się w południowej części wyspy Vágar (Vágar) Wyspy Owcze graniczących Islandii i Szkocji.

Stromej skały naturalne dziwnego woda wpada do Atlantyku z wysokości trzydziestu metrów, tworząc piękny wodospad Bossdalsfossur że ukrywa się w strome zbocza.

złudzenie optyczne

Wizualnie wydaje się, że miejscową atrakcją jest znacznie wyższa, chociaż różnica w wysokości pomiędzy stawem i oceanie nie ma więcej niż trzydzieści metrów.

Rozciąga się na sześciu kilometrów od jeziora Sørvágsvatn sprawia, że goście archipelagu ambiwalentny. iluzja optyczna wisi nad ciałem ocean wody przyciąga uwagę turystów chcących zobaczyć na własne oczy taką niezwykłą atrakcją, chociaż w rzeczywistości lokalny stworzenie natury różni się od wszystkich innych jezior ale jego ciekawy układ.

Atrakcje goście Wyspy Owcze?

Dla przyjazdów turystów na wakacje zorganizować niezapomniane wycieczki na małych samolotów, aby pokazać piękno wspaniałe wiszące nad ocean, jezioro z widokiem z lotu ptaka.

Przyjemność nie jest tania, więc goście z małym budżetem kupił wycieczkę statkiem ukrywając w skałach wodospadu Bossdalsfossur. Wszyscy mówią, że zdumiewający obraz, otwiera oczy, godne pędzla artysty geniuszu.

Znana na całym świecie jezioro Sørvágsvatn znany z doskonałej połowów, więc turyści zapominają o wszystkich rzeczach, które chciał złapać pstrąga – ryba z rodziny łososiowatych. Jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników ekoturystyki, jako nienaruszonej przyrody pomóc się zrelaksować i odpocząć od cywilizacji. Badanie dwóch miast, które przypominają muzeów etnicznych z ich sposobu życia i tradycji patriarchalnych, pozwala cieszyć się pełną przebieg leniwe życie.

Należy zauważyć, że Sørvágsvatn – jezioro nad oceanem, gdzie znajduje się również piękna piaszczysta plaża. Na północnym brzegu zbiornika może być dużo pływać i opalać się, więc nie pozostaje niezadowolony turysta będzie daleko stąd podróż do Wysp Owczych.

ciekawostki

  • W 1941 roku na jeziorze zajęty budowę lotniska i stacji dla RAF, a wkrótce wylądował na powierzchni wody pierwszej angielskiej wodnosamolotów. Dało to ogromną przewagę sił zbrojnych podczas II wojny światowej. Teraz z lokalnego lotniska, wyposażony w najnowszą technologię, samoloty wycieczkowe startu.
  • Sørvágsvatn (jezioro nad oceanem) ma inną nazwę – Leytisvatn. Fakt, że te dwie osady, położone po obu stronach stawu, od dawna ze sobą konkurować. Walczą o prawo zadzwonić miejscowy punkt orientacyjny na swój sposób, ale wszystkie nagrane historycznie powstała oficjalna nazwa – Sørvágsvatn. Ta sama nazwa jest miasto, które powstały dawno temu, a Midvags rozrachunku prowadzące bezużyteczną argumentu, przyszedł znacznie później. Mieszkańcy wsi uważają, że drugie prawo dać jeziora swoją nazwę, ponieważ żyją tuż przy brzegu cud natury. Wiele z nich jest zmęczony z ostatnich kilku dekad spory i Sørvágsvatn prostu zwanym „Lake» – Vatni.
  • Aby dostać się do największego zbiornika archipelagu, Rosjanie potrzebują wizy Schengen ze specjalnym znakiem, że to działa na terytorium Wysp Owczych.

Urocze jezioro Sørvágsvatn wielu cudzoziemców powoduje nieodpartą chęć powrotu tutaj po raz kolejny podziwiać wspaniałe widowisko. Wspaniały relaks i spektakularne widoki opuści żywy wrażenie ekscytującej podróży.