855 Shares 7351 views

Grube i piękne włosy: sekrety pielęgnacji włosów

Cóż, co kobieta nie marzy o zdrowym, grubym i luksusowe włosami? Jak osiągnąć taki wynik? To nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Nieco więcej uwagi do siebie, przestrzegać pewnych reguł – i po krótkim czasie piękno będzie patrzeć na ciebie z własnym lustrem.


Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrozumieć podstawowe narzędzia do pielęgnacji włosów. Dzisiaj reklama oferuje nam wiele szamponów, odżywek i innych produktów do pielęgnacji. Ale trzeba zwrócić uwagę przy wyborze?

Rodzaje włosów i ich charakterystyka

Do pielęgnacji włosów był kompetentny i skuteczny, pierwszą rzeczą, którą musisz zdecydować się na ich typ. Jeśli nie zostanie to zrobione, szef stan włosów może tylko gorzej.

Tłuste włosy są bardzo nudne, i zaczną wyglądać brudny i zaniedbany w krótkim czasie po praniu. Nadmierne oleistość włosów następuje w wyniku energicznego działania na gruczoły łojowe w głowicy – jest jedynie indywidualne problem.

Włosy suche i nie odbija światła, ze względu na to, że wyglądają nudny i nie błyszczące. Są łatwe do mylić, i bardzo trudne do grzebienia, z końcówkami mocno wychłostać. Często wszystkie znaki pojawiają się z powodu niewłaściwej pielęgnacji włosów, dzięki czemu zmniejsza aktywność gruczołów łojowych.

Zamki typu mieszanego są często długie, schną na porady i zbyt tłuste u nasady. Tak więc potrzeby pielęgnacji włosów połączone. W tym przypadku konieczne jest, aby starannie wybrać odpowiednie produkty do pielęgnacji.

Podstawowe zasady pielęgnacji włosów

  1. Włosy myte kilka razy w tygodniu.
  2. Musisz wybrać szampon według rodzaju włosów.
  3. Podczas umyciu zrobić masaż.
  4. Luksusowe włosy lśniły, szampon najlepiej przemyć zimną wodą.
  5. Podczas suszenia suszarki nie powinny być zbyt blisko mokrej nici i zatrzymania na jednym i tym samym miejscu.
  6. Najlepiej jest używać drewniany grzebień lub szczotka masaż – poprawiają krążenie krwi.
  7. Gdy opieka jest ważne, aby wykorzystać wszystkie rodzaje masek, które są stosowane przez pewien czas przed szamponem.

woda

Piękne włosy, które wiele zdjęć z westchnieniem zazdrości jest uznawany we wszystkich kolorowych magazynów są marzeniem dla kobiet. Aby to osiągnąć, trzeba zwrócić uwagę na każdy szczegół. Szczególną uwagę należy zwrócić na wodzie, że myjesz włosy. Powinno dać się zbyt twardej wody. Rozwiązać problem w następujący sposób: w zbiorniku z cieczą, wystarczy dodać sody (1 litrem wody, 1 łyżka sody ..). Ponadto, możliwe jest zastosowanie amoniaku, to trzeba 1 łyżeczka na 2 litry cieczy.

Nie ma potrzeby, aby umyć włosy zbyt gorącej wody, jej temperatura nie może przekraczać temperatury ciała. Woda ogrzewa się do wysokiej temperatury, aktywuje gruczołów łojowych, tak, że włosy staną się brudne znacznie szybciej. Tłuste włosy typu gorąca woda całkowicie przeciwwskazane.

Jeśli włosy są zbyt długie, a następnie przemyć eksperci zalecają, aby stosować szampon tylko w strefie korzeniowej. Dzięki tej wskazówek trick włosy nie będą wysychać i złamać. W tym przypadku początkowo nieco szamponu rozcieńcza się wodą w dłoni, a następnie masuje ruchy natrzeć na korzeniach i rozciągać się na całej długości.

Jak wybrać szampon

Oczywiście pierwszą rzeczą, którą trzeba zwrócić uwagę na skład. Główny składnik aktywny szamponu detergentów. Powodują one, że wygląd piany przez mieszanie kompozycji z wodą i powietrzem. I chociaż ilość piany nie wpływa na jakość szampony, detergenty dużej mierze zależy od cech jakościowych produktu.

Ponadto należy podać butelkę i dalsze informacje: producent, znaku towarowego, rozmiaru, wagi, składu, datę produkcji i datę ważności. Na flakonchike muszą być określone informacje, które są przeznaczone dla każdego szamponu do włosów. Na rynku istnieje duża liczba podróbek, można ich uniknąć poprzez zakup produktów w sklepach lub aptekach. Lepiej zdecydować się na znanej marki, która zapewni Ci luksusowe włosy. Opinie i zalecenia konsumentów, w tym przypadku, oczywiście, będzie zbędna.

Dowiedz się więcej o myciu włosów

Pytanie o mycie loki każdy musi zdecydować indywidualnie. Włosy należy myć tak często, jak tego potrzebują. Jeśli używasz na codzień pianki, lakiery i żele do stylizacji, to najlepiej myć głowę codziennie, ponieważ te specjalne środki cięższej włosami, które z kolei jest szkodliwe dla jakości włosów.

Jeśli udać się myć codziennie, trzeba także wybrać specjalny szampon przeznaczony do tego celu.

Odżywianie i ochrona

Kolejnym ważnym krokiem, który pomaga uzyskać piękne włosy – to jest moc i ochrona loki. W tym przypadku, główne asystenci są balsamy, płyny do płukania i maski. Głównym zadaniem jest ułatwienie płukania rozczesywanie, więc oznacza to, że jest to konieczne dla grubych włosów. Dodatkowo balsam-odżywka dodatkowo odżywiają olejki do włosów i witamin. Musimy jednak pamiętać, że balsam jest stosowany i wcierać w skórę głowy, ale klimatyzacja – na końcówkach.

Balsamy i maski mogą być wezwał do intensywnej pielęgnacji włosów. Leki te są stosowane w przypadkach, w których żyły są uszkodzone i wymagają dodatkowego zasilania i leczenia.

maski do włosów

Jeśli mówimy o zdrowym i luksusowe włosy, następnie należy wspomnieć maski medyczne. Oczywiście, w sklepach można znaleźć wiele profesjonalnych narzędzi, ale do dzisiaj, wiele kobiet preferuje tradycyjne środki zaradcze.

Jednym z najczęstszych są kefir maskować swoją miłość za dostępność i prostota. Zrobić maskę następująco: ogrzewany jogurt jest nakładana na włosy na godzinę przed szamponem. W rezultacie włosy stają się bardziej miękkie. Jogurt nawilża włosy, więc włosy są idealnie suche.

Miód jest również uważany za doskonały kosmetyk. W nim duża ilość minerałów i witamin. maski miodu wykorzystywane do utraty włosów i anty-łupieżu. Do wytwarzania takiego produktu kosmetycznego miesza 2 łyżki. l. łopianu lub olej rycynowy, 2 łyżki. l. miód i jedno żółtko. Na masce włosy na pół godziny w lewo, ale kurs powinien trwać około dwóch do trzech miesięcy.

Jeśli korzystasz z powyższą maskę, luksusowy włosy nie będą marzyć, ale rzeczywistością. Ale indywidualnie. Maski, istnieje wiele, a każdy musi wybrać środki odpowiednie do danego rodzaju włosów.

Mezolayn. Luksusowy włosy – to tylko

Nie tak dawno temu, jedzenie, leczenie loki i walczyć łysienia metody terapeutycznej mógłby tylko pomarzyć. Ale wiele się zmieniło, bo nie było takiej procedury jak mezolayn w salonach kosmetycznych i klinik estetycznych lub „luksusowe włosów”.

Metoda ta została opracowana przez specjalistów, a dziś jest on wybrany nie tylko gwiazdy pierwszej wielkości, ale także zwykłych ludzi na całym świecie. Procedura zatwierdzona przez społeczność kosmetologii i otrzymał wiele nagród, więc jego skuteczność nie jest wart wątpliwości. Korzystanie z unikalnych produktów pozwala zarówno mężczyźni jak i kobiety, jak to możliwe, aby naprawić zniszczone włosy. Ponadto, w tej procedurze jest możliwe, w celu rozwiązania problemów, takich jak zbyt sucha, stłuczenia, straty i brak substancji odżywczych.

Sesja terapia nie trwa długo. Jej istota polega na wprowadzeniu biologicznie aktywnych składników w głąb skóry głowy. Mikroiniekcji wzbogacić niezbędnych elementów komórek, które mają wpływ czynniki wzrostu włosów i poprawiają metabolizm krwioobiegu.

Jednym z najważniejszych elementów tych koktajli cząsteczki substancji Koenzym Q10 (jeden z ludzkich białek, które potwierdzają potencjał energii wszystkich komórek w organizmie). Jest to substancja ta w połączeniu z innymi elementami zapewnia loki odzyskiwania.

Innym nie mniej ważnym składnikiem wspomnianych mieszanek jest kwas hialuronowy. Zwraca luksusowy połysk włosów. Ten naturalny krem pomaga organizmowi utrzymać świeżość i młodość. Nawilża skórę głowy mieć korzystny wpływ na poprawę i wzmocnienie korzeni każdego włosa.

Niektóre środki ostrożności

Polecam mycie włosów nie jest zbyt zimno lub zbyt gorącej wody. Optymalna temperatura około 36-40 ° C. Grubsze włosy, chłodnica powinna być woda.

Nie ma potrzeby, aby stosować szampon do włosów suchych. Po pierwsze, muszą być zwilżony wodą, wlać trochę szamponu na dłoni i zacząć wcierać w skórę głowy. Wzdłuż długości włosy myje tylko utworzoną pianę, uważając, aby nie pocierać je przed sobą, aby nie zranić.

Włosy myte dwa razy. Czas najpierw zwija płucze kurzu, brudu i łoju. Podczas drugiego myjni uruchamia właściwości lecznicze szamponu. Po zakończeniu zabiegu włosy należy dokładnie umyć wodą, nie powinny one pozostać detergentów.

Aby stać się właścicielem zdrowego i luksusowe włosy trzeba dbać o nich na co dzień. Jeżeli wszystkie powyższe wskazówki będą dla ciebie nawykiem stanie się powszechne. Odpowiednio dobrane szampony, maski nawilżające i guma nie szkodzić loki staną się zbawieniem dla twoich włosów, ich zdrowy i promienny.