600 Shares 8828 views

Stalaktyty i stalagmity – co za różnica?

Natura nie przestaje zadziwiać nas, w świecie istnieje tak wiele niezwykłych i ciekawych rzeczy, że kiedy je zobaczyłem, osoba zamarza zachwyt. Podróżowałem po całym świecie i zobaczyć wszystkie zabytki i dowiedzieć się o wszystkich rodzajów roślin i zwierząt prawie niemożliwe, ale niektóre pomniki przyrody znajdują się w wielu krajach, co pozwala na dużą liczbę osób, aby je poznać.

Przez naturę niezwykłych kreacji należą stalaktytów i stalagmitów. jaskinie krasowe występują w wielu krajach, tak ciekawscy turyści będą mogli łatwo zaspokoić ich ciekawość i zbadać je od wewnątrz. Nie jest konieczne, aby przejść daleko, bo nie ma takiego dziwnego w Rosji, na Ukrainie, wspaniałe stalaktyty i stalagmity kosmetyczne są w Izraelu, Chinach i na Słowacji.

Ich wielkość i kształt zależy od wielkości jaskini i jego lokalizacji. Wiele osób zastanawia się, co jest różnica stalaktyty i stalagmity. Warto zauważyć, że oba są zbudowane z wapnia i innych minerałów. Nawet w wysokich skalistych jaskiniach znajdują się małe pęknięcia, przez które woda wnika do wnętrza. Ponieważ opadów trzeba przejść bardzo długą drogę, ale udało nam się dostać do jaskini, to jest na dobrej drodze, umyć je z dala istniejących złóż mineralnych. Woda nigdy nie skończy Brook: bo otwór jest zbyt mały, to jest w małych kropelek.

Stalaktyty w języku greckim oznacza „natekshy kropla po kropli.” To nic innego jak łóżka osadów w krasowych jaskiniach. Pochodzą one z różnych rodzajów i gatunków, głównie sople, grzebienie, słomy i frędzlami. Stalagmite w języku greckim oznacza „drop”, to nagromadzenie minerałów na ziemi, rośnie z czasem w postaci czopków lub słupów. Mogą być wapień, sól lub gips. Główną różnicą między tymi dwoma leży w narośli, które rosną z sufitu stalaktyty i stalagmity z dna jaskini.

Stalaktyty i stalagmity w niektórych przypadkach może być podłączone i włączone do kolumny o nazwie stalagnates. Może to wymagać tysiące lub nawet miliony lat, ponieważ te ogromne bryły wyrastają z miliardów drobnych kropelek. Najszybszy sposób proces ten odbywa się w małych jaskiniach. Jest niemożliwe, aby przejść z powodu instrukcjami grubych filarach.

jaskinie krasowe są uważane za odwiedzenie ulubionym miejscem dla turystów. Osoby zainteresowane zobaczyć stalaktyty i stalagmity, być fotografowane obok nich, aby ich dotknąć ręką. Będąc blisko ten cud natury, wiesz, że istniała ona setki tysięcy lub miliony lat temu i przetrwało do dnia dzisiejszego. Na Kubie, w jaskini Las Villas stwierdzono najwyższy stalagmit w świecie, osiąga wysokość 63 m. Największy stalaktyt uważane kamień sopla wisi w Grougi do Zhanelao w Brazylii, jej wysokość wynosi 32 m. W Europie też ma swoje gigantów, tak na Słowacji w stalagmitu jaskini znaleziono wysokość Buzgov 35,6 m.

Stalaktyty i stalagmity są tego samego pochodzenia, choć wyglądają inaczej. Te pierwsze są bardziej subtelne i bezpieczne, a drugi – gęsty i szerokości.