610 Shares 2002 views

Legwan zielony: opis, zdjęcia, warunki przetrzymywania w niewoli

Zwierzęta są różne: niektórzy ludzie lubią łagodne i pełne wdzięku koty, jak ktoś oddania i lojalności psów. Wiele osób lubi spędzać godziny oglądania podwodnych mieszkańców lub słuchać dźwięków głosy ptaków. I miłośnicy egzotycznych gadów wolą społeczeństwa, z których jeden jest nasz dzisiejszy bohater – zwykły zielony iguana.

siedlisko

Zobacz Iguana iguana-należący do Iguanidae rodzaj rodziny iguana. Kolebką największej jaszczurki jest Meksyk, gdzie dany gatunek jest rozpowszechniany i są obecnie szeroko reprezentowany w Ameryki Południowej i Środkowej, a został przywieziony na Florydę.

Legwan zielony woli żyć w lasach tropikalnych i zarośla na brzegach rzek. Ten nadrzewne gatunki gadów, ale ponieważ większość swojego życia spędzają na drzewach.

Legwan zielony: opis

Dziś to jaszczurka jest coraz częściej postrzegane w terrariach domowych. Wspólna Iguana (zdjęcie można zobaczyć w artykule) – duże zwierzę. Dorosłego osiąga długość 1,5 m (ogon), ale często nie są prawdziwymi gigantów – do dwóch metrów lub więcej. Lizard wielkość zależy od wieku i płci: mężczyźni są znacznie większe niż samice. Wygląda jak zwykły Legwan zielony? Zdjęcia opublikowane w różnych wydaniach dla przyrodników pokazują, jak różne przedstawicieli tego gatunku.

Niektóre osoby znajdują się w górnej części pogrubionych nos skóra występów. Pochodzą one w małe, ledwo zauważalne, i może osiągnąć ogromne rozmiary. Niektóre jaszczurki z „rogami” może być kilka. Różnorodność gatunków przedstawiono w kolorze i te jaszczurki. Chociaż są one nazywane zielony, w rzeczywistości te nie zawsze są. Legwan zielony mogą być malowane w różnych odcieniach zieleni: od bogatych do bardzo lekkie. Dozwolone plamy o różnych odcieniach niebieskiego.

W przyrodzie jest również przedstawicieli rzadkich gatunków, z koloru, który różni się od większości zwierząt tego typu.

brązowy iguana

Ten Iguana, jak opisano w odnośnikach potwierdza, że jaszczurki może mieć barwę żółto-brązowy, brązowe lub kremu. Czasami może to być odrobinę nienaturalna i spowodowane przez stres lub choroby zwierzęcia.

niebieski jaszczurka

Ten zielony iguana native do Peru. Nasycony kolor turkusowy odróżnia te jaszczurki. Tęczówka oka u tych osób jest zazwyczaj czerwonawo-brązowy. W całym organizmie, ogona, w fałd skóry są cienkie czarne paski.

Niebieski kolor może być normalne i bardzo młodych zwierząt, ale z wiekiem zmienia się na zielony.

red morph

Charakter takiego koloru nie istnieje: jest wytwarzany w sposób sztuczny. Iguana zwykły czerwony morph dostaje skórę dzięki specjalnej mocy. Zwierzęta karmiono pigmentowych naturalne owoce i warzywa – papryka czerwona, na przykład, Barwiona lub sztucznie ryb kanałów (dla papug ryb). Oczywiście produkty te nie zastępują podstawową dietę, ale to tylko dodatek.

Nie martw się, jeśli iguana jest powszechne w domu zmieni kolor. Te jaszczurki zmienić go na całe życie, a to zależy od ich statusu i warunków. Młode zwierzęta zmienia barwę podczas linienia, dorośli mogą zmienić barwę pod wpływem temperatury, jeśli zwierzę jest zimny, jego kolor ciemnieje, a ciepło blednie. Większość mężczyźni zmieniają swój kolor na kilka miesięcy przed sezonem lęgowym. Na ich ciele pojawiają się falujące pasma jasny pomarańczowy na brodzie, na ciele i nogach, na ciernie.

Ale jeśli kolor swojego zwierzaka staje się ciemny szary, ciemny brązowy, żółty lub czarny, trzeba skonsultować się ze specjalistą, aby określić przyczynę tej zmiany, gdyż w większości przypadków może to być oznaką choroby zwierząt lub niekorzystnych warunków życia. Przy dobrej pielęgnacji tego gada, czas życia wynosi średnio do 12 lat, choć istnieje stulatków, którzy żyją do 18 lat.

styl życia

Legwan zielony – zwierzę, czołowy dziennik styl życia. Ona jest aktywny rano i wieczorem (przed zachodem słońca). W tym czasie w dzikiej jaszczurka wspina się na drzewa, gdzie przyjemność wygrzewające się w słońcu. Jest to konieczne, gady do produkcji witaminy D i termoregulacji.

Legwan zielony to nie tylko wielkie wspina się na drzewa, jest ona także pływak pierwszej klasy. To oszczędza jaszczurki wody w razie niebezpieczeństwa. Z zastrzeżeniem warunków zielonym iguana, właściciel zaskoczony spokojny i posłuszny charakter niezwykłego zwierzaka.

Młode jaszczurki można oswoić, często biorąc ją w ramiona: to dość szybko się do tego przyzwyczaić i staje się instrukcja.

warunki przetrzymywania

Dla utrzymania iguana, trzeba będzie terrarium typu pionowego. Dla młodego zwierzęcia za mały rozmiar pojemnik 45h45h60 widzieć. Ale, ponieważ ten rodzaj jaszczurki rośnie dość szybko, po sześciu miesiącach, zwierzę będzie ledwo mieszczą się w moim domu i trzeba je wymienić.

Wydaje się, że można po prostu kupić bardziej przestronne terrarium, ale eksperci uważają, że w mniejszym stopniu odczuwa młode jaszczurki pewność bezpieczeństwa. W takich okolicznościach, aby oswoić to będzie dużo łatwiejsze.

Klatka dla dorosłych powinny być przestronne dla zwierzęcia w nim nie tylko idealnie pasuje, ale mieliśmy pokój na basenie, który jest niezbędny legwan zielony. Minimalna wielkość dla osoby dorosłej – 80h70h120 zobaczyć.

Dokonanie terrarium

Według doświadczonych właścicieli, najlepszym rozwiązaniem na pokrycie podłogi terrarium – mata gumowa trawy. On nie tylko daje bardziej atrakcyjny wygląd, ale będzie również zawierać dom jaszczurka czysty: nie zavedutsya mikroorganizmy, które mogą szkodzić zdrowiu Twojego zwierzęcia. Przed umieszczenie podkładki powinny być myte i dobrze wentylowane, aby gada nie drażnić zapachów.

I wymagają dużego basenu, jak to się dzieje w gadów defekacji wody. Z tego powodu, woda musi być regularnie czyszczone i zmienione. Oświetlenie Legwan zielony uważany jest wygodny dzień światło przez co najmniej dwanaście godzin. Starają się naśladować rytmu dobowego. W tym przypadku, gad będzie czuć się komfortowo w niewoli.

Niezbędnym wymogiem iguanami domu przetrzymywania – UVB świetlówka z emiterem. To proste urządzenie pomoże jaszczurkę do uzyskania wymaganej jej witaminę D. W ciepłe i słoneczne dni, terrarium można wyjąć z jaszczurki korzystających naturalnego światła słonecznego. Ale w tym samym czasie nie powinny być narażone na działanie promieni bezpośrednich, ponieważ szkło będzie przegrzewać i zmieniają mikroklimat terrarium.

temperatura

Do zielonego iguana jest bardzo ważne, temperatura wielopoziomowe. Wynika to z faktu, że zimnokrwistych gadów. Temperatura w klatce Łącznie nie powinna być niższa od +28 ° C, z taką szybkością ocieplenie wzrosła do + 35 ° C, a w nocy, może być zmniejszona do +20 ° C, Lampa z ogrzewania muszą być umieszczone w bezpiecznej odległości (20 cm) powyżej górnej gałęzi w klatce. Temperatura wody w basenie, – nie więcej niż + 25 ° C

wilgotność

Podobnie jak większość tropikalnych zwierząt, Iguana niezbędną wilgotność co najmniej 80%. Aby osiągnąć taki poziom może zostać umieszczone w puli grzejnika akwarium (poprzednio dobrze izolowane) obsługuje on pożądaną temperaturę wody i utworzyć parowania, co pomaga utrzymać wilgotność. Ponadto powinno być trzy razy dziennie spryskać terrarium ciepłą wodę.

karmienie

Legwan zielony zjada liście mniszka lekarskiego, koniczyny, sałata, uwielbia różnorodne owoce. Zawierać więcej warzyw cool, choć jest to w dużej mierze zależy od preferencji smakowych swojej jaszczurki. Nie zaleca się podając swoją kapustę egzotyczne zwierzę. Pożądane jest, aby dodać kiełkujących Mung, zwłaszcza gdy potomstwo karmić, ponieważ jest bogata w białko.

Choć młody jaszczurki, może być rozpieszczana przez owady (w niewielkich ilościach). Aby to zrobić, należy dopasować świerszcze zofobas. Sałatkowy, który jest 70% zielonych liściastych, a pozostałe 30% – to posiekane warzywa i owoce chętnie mieć Legwan zielony. Żywność w życiu tego gada jest bardzo ważne, ale nie zapomnij o witaminy: powinny być one podawane dwa razy w tygodniu. Umieszczone w podajniku klatce z pokruszonym powłoki lub skorupki jaja: posiłku będzie źródłem wapnia.

Legwan zielony: reprodukcja

Legwan zielony osiągają dojrzałość płciową w wieku od półtora do trzech lat. Fakt, że sezon godowy zbliża, dowiesz się o zmienionym kolorze. U mężczyzn, sezon godowy trwa około miesiąca, a kobiety nie więcej niż dziesięć dni.

Po kopulacji samica w ciągu dwóch miesięcy od wyklucia, a następnie składa jaja. Pożądane jest, aby w tym okresie samice przeszczepionych do osobnego terrarium. Kamieniarstwo składa się z 40 lub więcej jaj. Jego wykorzystać je i przeniesiono do inkubatora o temperaturze od + 32 ° C Po 90 dniach dzieci rodzą. W okresie ciąży jaj samica potrzebuje dużo wapnia i białka.